Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A romanok elvarjak hogy...

A romanok elvarjak hogy Romaniaban csakis romanul beszeljenek a magyarok. Kerdem en ez a jelenseg jelen van Nyugat-Europaban is vagy csak itt?

Figyelt kérdés

Peldaul:Akik nemetek vagy barmely mas nep akik peldaul Franciaorszagban tartozkodnak.Elvarjak a franciak hogy csakis franciaul szolaljanak meg?

Vagy belga-francia viszony?

Vagy angol-francia?

Csak kelet-europaban van ilyet szintu idegengyulolet?

Hova juttunk ha egy magyar nem beszelhet magyarul egy magyaral roman allampolgar elott?



#magyar #francia #Románia #belga #Kelet-Európa #idegengyulolet #kommunikacio.
2017. dec. 21. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem, a románok sem várják el, be lehet fejezni a hazudozást.
2017. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Pénz kell?
2017. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem tapasztaltam még ilyet.
2017. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
A kérdező nem volt még Romániában.
2017. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2017. dec. 21. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Finnországban, ahol a svéd kisebbség aránya kb. összemérhető a szlovákiai magyarok arányával, a svéd HIVATALOS nyelv és MINDEN tábla kétnyelvű.


Vagy ott van Dél - Tirol, minden felirat két, sőt háromnyelvű, mert van egy helyi dialektus is. Bolzanoban teljesen természetes, hogy mindenki tud olaszul - németül.


Vagy ott van Wales, Baszkföld, Katalónia. Mindegyik népe széles körben használhatja az anyanyelvét.

2017. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
En meg erdelyikent azt tapasztalom hogy tobb roman beszel erthetoen magyarul is, mint ahany okoskodik es utazasi ajanlatokkal bombaz az anyaorszag fele. Bar, nem mindegy hogy Erdely melyik reszerol beszelunk. Eleg 100 km es masok a velemenyek.
2017. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit off topik és le is fognak pontozni miatta szerintem, de azért leírom.


Nekem ez az egész a hasonló témájú, meleg írásokat, posztokat, bármiket szokott idézni, ahol ugyanúgy jön a "csináld otthon" duma, meg a savazás, köpködés, a "takarodj innen szöveg", sőt az "élned sem kellene" típusú dolgok is.



A két dologban elég sok párhuzam van. Mindkettő éppen elrejthető, az is, hogy beszélsz magyarul vagy hogy magyar vagy, mint ahogy az, hogy meleg vagy Romániában.

Nyilván mindkettő kellemetlen, talán melegként még kellemetlenebb a dolog..... Szóval át tudom ezt érezni.

2017. dec. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban sok francia kerüli a más nyelven való kommunikációt, hiába értik meg.


A videóban említetteket pedig úgy hívjuk, hogy hangos kisebbség. Ugyanez megvan Magyarországon, csak ők Vesszen Trianon-t kiabálnak és szidják a szlovákokat, románokat. Szerintem egyik országban sem a többségi gondolkodást fejezik ki.

2017. dec. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is jelen van, csak itt sokkal keményebben ment, így már eltűntek/asszimilálódtak a kisebbségek.


A svábok se beszélnek egymással németül Magyarországon, kizárólag otthon a konyhában.


(Ez a mostani nyugdíjas generáció problémája, a fiatalabbaknak -így nekem is - már eleve magyar az anyanyelve.)

2017. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!