Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kinek van igaza a Zsidó-Palesz...

Kinek van igaza a Zsidó-Palesztín konfliktusban?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy kezdődött az egész? Izrael területe nem mindig is a zsidóké volt? Hogy kerültek oda az Arabok? Teleszülték, majd elfoglalták? Most meg a zsidók visszaveszik ami megilleti őket?

Vagy hogy volt az egész és hogy kezdődött?


Magyarország melyik félt pártolja? (Ahogy elnézem, Nyugat Európa és Észak-Amerika nem fogadja el Palesztínát mint ország.)


A kérdés a tiszta és egyenes válaszok/magyarázatok miatt került kiírva, saját véleményekkel karöltve. (Illetve mindenhok mindig mást találtam, függ attól ki-kit pártol..)



2019. márc. 2. 10:51
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

#20

"A régi zsidók ott maradt, majd iszlám vallást felvett leszármazottjai, azok akiket ma palesztinoknak hívnak."


Vagyis a zsidók leszármazottjai akik felvették az iszlám vallást és ott maradtak, arabbá váltak? Mármint genetikailag? A "vallás által"? Vagy keveredtek azóta? Mert kinézetre a palesztínok eléggé hasonlítanak mondjuk a pakisztánokra vagy afgánokra. Vagy az "eredeti" zsidók akik Izraelben éltek 2 ezer éve, azok is jobban hajaztak még akkor erre a külsőre?


Illetve, egy zsidó leszármazottja miért venné fel az iszlám vallást? Kényszerítve voltak a szomszédos országok által?


De ezek szerint a jelenlegi izraeliek felmenői nem is izraeliek voltak, hanem csak felvették a vallást majd oda mentek a "vallás hazájukba" elvenni?


Ergó a palesztínok a zsidók és őket érdemli Izrael területe, csak már nem azt a vallást gyakorolják. Most kicsit megkavarodtam. Eddig azt hittem, hogy a palesztínok/izraeli arabok egy teljesen más népcsoport, akik betelepedtek izraelbe. Hisz ilyen szomszédos országokból mint Jordánia, Szíria vagy Egyiptom, simán kinézi az ember, hogy annyira szaporodtak, hogy egyszerűen elterítették Izraelt is, mert így kényelmesebb volt nekik.

2019. márc. 2. 18:31
 22/39 anonim ***** válasza:
35%

A Kárpát Medencében a magyarok létrehoztak egy erős államot, amelynek bizonyítható alapítási ideje, királyai, saját pénzneme, irodalma, kultúrája van. És ez egyben a magyar nép történelme is.


A palesztinok sosem hoztak létre sem erős, sem gyenge államot, nincs alapítási idejük, nem voltak királyaik vagy más államformajuk sem, nem volt pénznemük, nincs irodalmunk, sem saját kultúrájuk. Történelmük sincs.

2019. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Tehát a mai izraeliek keveredtek itt-ott száz évekkel ezelőtt, most meg mindenki fogta magát és beköltözött oda? Vagyis nem most értem, hanem amikor kezdett megalakulni a mai Izrael mint ország. Tehát mindenki innen-onnan, leélt 3-4 generációt valaki mondjuk Nyugat Európában ahol keveredett, most meg csak úgy visszamennek Izraelbe, újjá építeni a zsidó államot? Ott házasodnak és oda szülnek gyereket, felhagyva az eddigi életüket, hiába élt már a családja 200 éve például Németországban.

És olyan sokan így lettek vele családok/zsidó leszármazottak, hogy több millióan lettek és betelepítették Izraelt?

2019. márc. 2. 19:01
 24/39 Alex Fly ***** válasza:
66%

Az ókori zsidókat a rómaiak kitiltották arról a földről, ezek szétszóródtak a birodalom területén; de általában elkülönültek és megőrizték az identitásukat. A mai zsidók egy része az ő leszármazottaik. Másik részük valóban az egykori kazárok leszármazottja, akiknél a judaizmus volt az államvallás -de ezek nagy részét elsöpörte a történelem.

Még kisebb részük Izrael területén (jellemzően Jeruzsálemben) maradt, ezek az iszlám uralom alatt jó ideig védettséget élveztek -jelentős részben ők a mai ultraortodox elődei...

A "palesztínoknak" ezzel szemben semmi közük hozzájuk, ők egyszerűen az arab terjeszkedés idején települtek be az akkor Bizánchoz tartozó provinciába. És természetesen a törökök is telepítettek be oda arabokat.


Amikor a cionizmus beindult, az akkori Palesztína Törökország egy elmaradott, ritkán lakott értéktelen félsivatagos távoli tartománya volt. A cionisták hatalmas földterületeket vásároltak ott, támogatták a zsidók bevándorlását és fejlett mezőgazdasági telepeket létesítettek; kiépítették az öntözőrendszert, felépítették Tel Aviv városát, iskolákat, kórházakat, stb. hoztak létre -és ennek előnyeiből ugyanúgy részesülhettek az ott élő arabok is. Az első világháború után angol mandátumterület lett. A palesztínai zsidók a háborúban az angolokat támogatták; ennek eredménye volt a híres Balfour-nyilatkozat, amelyben az angolok ígéretet tettek a területen egy független zsidó és egy arab állam létrehozására. Ez nem történt meg, ennek ellenére a II. világháborúban a térség brit haderejét jelentős részben a zsidók alkották -amíg az arabok az ellenkező oldalon álltak (a jeruzsálemi főmufti, Hadzs Amin al-Husszeini a háborút Hitler vendégeként Berlinben vészelte át). A háború után a Moszad Alija Beth a holokauszt-túlélőket segítette a betelepedéshez -válaszul az angolok megtiltották a bevándorlást. A frissen alakult zsidó védelmi erők (Palmach, Irgun- és Stern-csoport, stb.) erre válaszul a palesztínai angol kormányzatot kezdte támadni, amelynek eredményeként végül az angolok megelégelték és kivonultak. (az arab állam Jordánia néven viszont addigra már létrejött)

Itt kezdődnek a problémák: 1948. május 14-én kikiáltották a szabad és független Izrael Állam megalakulását. Szinte azonnal a már említett al-Huszeini és Favzi al-Kaukdzsi vezetésével a környező arab államok támadást indítottak a fiatal állam ellen.

Mivel hatalmas túlerőben voltak, így arra számítottak, hogy pár nap alatt befejezik a hadjáratot, de addig is megkérték az arab lakosságot, hogy arra az időre hagyják el otthonukat és a határon kívül várják meg a harc végét. Mivel ezt maga a jeruzsálemi főmufti parancsolta, így a lakosság nagyrésze így is tett. Persze nem lett vége a háborúnak 2-3 nap alatt; ezeket az embereket nem engedték vissza Izraelbe -viszont be sem fogadták őket. Ehelyett menekülttáborokba internálták őket és elterjesztették, hogy Izrael miatt nem térhetnek haza... Na ezeket a sok helyen azóta is ezekbe a táborokba zárt hontalanná tett és fanatizált arabokat nevezték el palesztínoknak.

2019. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét népnek tökéletesen igaza van.

Izraelnek azért, mert ölik az arabokat, az araboknak meg azért, mert ölik a zsidókat.

Nagyon helyes, sok sikert hozzá!

2019. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

#21 nincs genetikailag arab.


Zsidó miért venné fel az iszlámot? Pogány miért vette fel a kereszténységet? A kazárok miért vették fel a zsidó vallást? Mert az tetszett, vagy körülöttük az volt a divat, vagy mert különben levadásszák őket, vagy mert csak.


Nem 3-4 generációt keveredtek, hanem sokkal többet. A kazár királyság úgy a 7-800-as években létezett.

Szóval több mint 1000 évig szédelegtek a kazár zsidók eurázsiában

2019. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
66%

https://www.youtube.com/watch?v=FWhwLUw5stI


ha egy olyan népcsoporttal harcol egy elsővilágbeli szekuláris ország, ahol az államiságtól a vallás még nem vált szét, ahol a reformáció és a polgárosodás még kvázi nem vette kezdetét, ahol még az a téma, hogy kell-e hidzsáb vagy nem, hogy a nők vezethetnek-e kocsit, vagy nem, szóval egy ilyen konfliktusban te komolyan megkérded, hogy kinek van igaza? :D

persze, hogy a fejlettebb népcsoportnak van igaza, olyan, mint mikor egy kamasz vitázik az apjával, és az apja tökéletesen érti, mi a baja. Az arabok fejében (és a palesztinok, mint az arab világ cigányai, és úgy is kezelik őket egyébként) szóval a palesztinok fejében, mint legfejletlenebb csoportja az araboknak, olyan gondolatok vannak, amiket az europaiak és az izraeliek nagytöbbsége már kétszáz éve átpörgetett. Az izraeliek esetében nyilván az ashkenaziak pörgették végig többszázéves itt tartózkodásuk alatt.


Az, hogy a palesztinok eszközei bármilyen formában is épelméjüek, kb akkora marhaság, hogy felesleges cáfolni is.

Találsz izraelben is persze hasonló szintű embereket, kb olyan százalékban, mint europában, csak koncentráltan a telepek terén. Mindazonáltal ott is képviseli magát az ashkenazi értelmiség, szóval emelem kalapom a kivételnek, de valóban, a vallási esetlegesen fundamentalista irányzatok és a radikalizmus arra a régióra és az overall izraeli populációnak egy erősen főldrajzilag IS és társadalmilag IS szegregált részére jellemző, a teljes társadalomnak egy KIS százalékára. A palesztinok vádjai, népirtás, egyebek, totális marhaságok, semmit nem tesznek a béke iránt. Oszló alatt voltak próbálkozások, Arafat előtt le a kalappal, de oszlót is Izrael kezdeményezte.

Ami azt illeti, a palesztinok azt kapják, amit 1948ban a nemzetközi jognak fittyet hányva a zsidóknak kívántak, de gyengébb kiadásban. Sokkal irgalmasabb kiadásban.

Egy darab gázai palesztin sem halt volna meg idén, ha nem lőnek át rakétákat Izraelbe, és nem tüntetnek a határnál, ahol egyértelműen meg volt adva, hogy lelövik őket, ha oda mennek, és többezren meghaltak volna, ha a katonák nem a lábaikra lőnek.


Valójából a palesztinok tökéletesen hergelik az izraeli zsidókat a jobboldal fele, balos országból 72re már jobbost csináltak, most megehetik cselekedeteik következményeit, jó étvágyat hozzá.

2019. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Vannak arab zsidók, millió számra, nem a palesztinok a kétezer évvel ezelőtti zsidók leszármazottai, sőt, a legtöbbjük kb 100 évvel ezelőtt települt oda, nem beszélve arról, hogy ma már tízszer annyian vannak mint 70 éve, koldus szegények, ugyanis van vagy 5-10 gyerekük, és már lassult a szaporodásuk, régen a 10 volt a rendes palesztin gyermekáldás.


Kinek van igaza? Az izraeli arabok bizony nem értenek egyet a palesztinokkal. A zsidókkal sem, de a palesztinokkal sem. Amelyiket idén kilőtték a rakétájukkal, annak a családja biztos utálja már őket a határon túl.

2019. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

#24 Külön köszönöm a válaszod, és a többieknek is.

Sokkal logikusabbnak tűnik minden a zsidók szemszögéből, a "palesztínok a régi zsidók" láttán csak egy nagy kusza lett a fejemben, de így az elméletet eldobva már minden a helyén van.

És lehet szemét dolog, de szerintem teljesen érthető, hogy a zsidók nem engedték vissza a félreálló palesztín arabokat, akik csak arra vártak, hogy kiírtsák helyettük hatalmas túlerővel az izraelieket, hogy aztán zavartalanul visszamehessenek élni a boldog életüket.. Minden épeszű ezt tette volna, és csak gratulálni tudok a döntéshozóknak.

De valamiért úgy érzem, ha a zsidók vonultak volna ki és váltak volna ők a mosta i palesztínok sorsára, akkor most az senkit sem érdekelne és senki sem bánkódna, mert "csak" zsidók..


Így már sikerült összetennem ezt az egész hiányosságot a fejemben, egész nap olvasgattam a témával kapcsolatban, meg a ugye a hasznos válaszok.


Valahogy sosem akart érdekelni ez a téma, pedig egy olyan Nyugat-Európai országban élek fiatalkorom óta, ahol nagyon sok a muszlim, indiai, pakisztán afgán ésatöbbi bevándorló. Sőt, a környékünkön a bevándorlók vannak többségbe.

Elég közelről megismertem őket, hosz velük jártam általánosba, középbe de még egyetemre is. Egyedüli fehér voltam az iskolában/osztályban mindig, úgy hozta a sors.


Emlékszem amikor berobbant a nyugati sajtóba az egész palesztínos ügy. A pakisztán szomszédaink a kocsijaikra festették palesztín zászlót, felvonultak stb. De nem érdekelt a téma mert fiatalabb is voltam még.


Viszont valamelyik nap láttam egy fehér férfit a belvárosban sétálni egy palesztín zászlóval, majd az épp ottani zebra körül álló 60-70 muszlim bevándorló csillogó szemekkel nézték a fehér zászlós férfit, majdhogynem elkezdtek örvendezni, fel lett dobva a napjuk az arcukból ítélve.

Szóval innen jött az ötlet, hogy végre most utána járok a dolgoknak.



Mégegyszer köszi a válaszokat, ha valaki tud még olyat ami nem hangzott el ezen kérdés alatt, az kérem írja le, szívesen olvasom:)

2019. márc. 2. 20:49
 30/39 A kérdező kommentje:

#27,28 Neked is köszi szépen a válaszod.

Szerintem már olvastam több válaszod is ebben a témában. (Márha te vagy az, akit annyira lepontoztak 70-ről, hogy így maradt 46%-od.)


Énis úgy tudtam vagyis gondoltam, hogy az arabok nemrégen települhettek be, és nem pedig az "igazi" zsidók leszármazottjaik 2 ezer évről.

Bár olvastam egy angol cikket, ahol egy olyan kutató-félét interview-oztattak, aki azt állítja, hogy a mai palesztínok és ottani arabok 90%-a a régi zsidók leszármazottjai. Kicsit túlzásnak gondoltam ezt az arányt, illetve kinétetre a férfi arab, szóval gyorsan próbáltam is elfelejteni amit ott olvastam.

2019. márc. 2. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!