Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mondják, hogy az iszlámb...

Miért mondják, hogy az iszlámban nincs kamat, amikor igenis van?

Figyelt kérdés

Az iszlámban éppen úgy van kamat, mint bárhol mashol, csak trükköznek vele. Pld:


Házat akarok venni, kölcsön kell. Elmegyek a bankba, és a bank megveszi a házat, a saját nevére. Aztán bőséges felárral eladja nekem részletre. Ha nem tudom fizetni a részleteket, övé a ház (az egész, akkor is, ha már 3 éve rendesen fizettem).



Céget akarok alapitani, kölcsön kell hozzá. Elmegyek a bankba, a bank velem együtt tulajdonosa lesz a cégnek. A nyereségen osztozunk, persze olyan százalék-elosztással, hogy a bank lényegesen többet kapjon, mint amit betett. Ha a cég veszteséges, akkor ugyanaz a helyzet, mint mikor egy nem iszlám cég megy tönkre: a vállakozó nem tud fizetni, igy mindene a banké.



2019. ápr. 8. 13:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" Ha nem tudod fizetni akkor el kell adnod a házat és ha ez nem fedezi a fennmaradó tartozást, a bank továbbra is követelni fogja hogy fizesd ki. A te példádban viszont ha nem tudod fizetni, a bank nem fogja követelni rajtad tehát még így is sokkal jobb megoldás."

1. Az iszlam bank nem annyira hulye, hogy olyan hazat vegyen meg, aminek az erteke csokkenni fog. Vagyis ha 3 evig fizettem, es most nem tudom, akkor kirug a hazbol, es neki megmarad "ajandekba" amit eddig fizettem, es lesz egy nagasabb erteku indgatlana. Nekem viszont SEMMIM sem marad, se penzem, se hazam, se lakasom.


Magyarul: a bank az bank, es kegyetlen, akar kereszteny, akar muzulman. Csak ha muzulman, akkor meg azt is hazudja, hogy o nem penzert csinalja amit csinal, hanem "ajandekba".

2019. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Az iszlam bank nem annyira hulye, hogy olyan hazat vegyen meg, aminek az erteke csokkenni fog. Vagyis ha 3 evig fizettem, es most nem tudom, akkor kirug a hazbol, es neki megmarad "ajandekba" amit eddig fizettem, es lesz egy nagasabb erteku indgatlana. Nekem viszont SEMMIM sem marad, se penzem, se hazam, se lakasom."


Ez még mindig sokkal jobb mint a nyugat típusú hitelszerződés mert ha nem tudod fizetni egyszerűen kilépsz a szerződésből. A keresztény világban ha nem tudod fizetni mert mondjuk válság van, a bankot nem érdekli és nem tudsz ebből kilépni. A 2008-ban kezdődő válságban leestek az ingatlanárak a forint leértékelődött, így volt akinek ingatlana sem fedezte a teljes tartozását. Ez sokkal rosszabb és hatalmas válságot idézett elő. Az iszlám rendszerben ilyen nem történhet. Amit eddig fizettél olyan mintha bérleti díj lenne szóval nem a semmit fizetted.

2019. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!