Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A srí lanka-i elkövetőknek...

A srí lanka-i elkövetőknek miért csak a keresztényekkel van baja?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy az áldozatok nagy része az. Még ilyen szempontból sem logikus az, amit műveltek, ráadásul ebben az országban nem is népszerű a kereszténység.
2019. ápr. 24. 09:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Te miről beszélsz? Egy Ausztrál idióta követte el nem keresztények.

Csak hogy szemléltessem a különbséget ha például ha a pápa, vagy akármelyik felekezet vezetője vagy bármilyen keresztény csoport összeáll, és mecsetekben robbant, vagy lövöldözik az lenne hasonló tett!

Az a barom nem a kereszténység vagy Jézus nevében ölt, hanem a fehér faj védelmében tette. Szóval ha fehér a bőröd színe az esetben szégyeld el magadde ha a vallásod keresztény nincs mit szégyelni, mert a középkor óta nem történt senkinek sem bántódása keresztények miatt.

Persze túlzásokba megyek át, de nem tudom máshogy szemléltetni a helyzet abszurdumát, és egyébként nem vagyok keresztény fundamentalista egyszerűen csak védem őket.

2019. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Keresztény radikálisok követték el Isten nevében. Persze le lehet söpörni hogy csak egy hülye volt meg a kispajtásai, persze ha meg egy muszlim követ el hasonlót akkor meg minden muszlim terrorista.
2019. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem mind az nyilván, de azért hozzá kell tenni, hogy az elmúlt évtizedekben majdnem minden terrorcselekményt magukat muszlimnak mondó, finoman fogalmazva bűnözők követtek el. Azért ez elgondolkoztató.

Az az ausztrál azért is hülye, mert békés muszlimokat ölt meg. Nyilván nem azt mondom most sem, hogy ölni kéne bárkit is, csak azt érzékeltem, hogy nincsen benne logika. Egyszer valaki tesz ilyet, aki nem muszlim, hát tuti hogy olyan hülye, hogy békéseket öl meg.

2019. ápr. 24. 11:25
 14/21 A kérdező kommentje:
Meg ha nem csinálnák ezt az őrült ámokfutást már évtizedek óta, akkor nem termelődnének ki ilyen hülye "fajvédők" sem, mint ez az ausztrál ürge.
2019. ápr. 24. 11:29
 15/21 anonim ***** válasza:
23%
De azért nem véletlen a keresztények iránti ellenszenv sem elvégre évszázadokig vígan mészároltak más vallásúakat.
2019. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ez kétségtelen tény, de egyrészt már ez igen régen volt, amiért korábban az egyik pápa bocsánatot is kért. Tudom, ezzel nem lehet mindezt a sok borzalmat visszacsinálni, amiket annak idején elkövettek a "keresztények" évszázadokon keresztül, viszont nemcsak a muszlimok ellen követték el ezeket a sötét dolgokat. Manapság pedig mégis csak a muszlimok ilyen nyughatatlanok, ezzel az erővel minden ilyen sérelmeket szenvedett nép és vallás fellázadhatna. Engem ez a békétlenség irritál nagyon az iszlámban, meg hogy felsőbbrendűnek tartják magukat mindenki másnál.
2019. ápr. 24. 12:29
 17/21 anonim ***** válasza:
29%

#16

Ezt azért nem mondanám. Vannak esetek minden irányból minden irányba, csak a mainstream média nem mindenhol ad olyan vallási felhangot az esetnek mint a muszlimoknál minden egyes esetben. Ez ugyanolyan minthogy itt mindenki egyből elkezdte nyomni hogy az új-zélandi eset az egy idióta ember volt, és semmi köze a keresztény terrorizmushoz pedig hát...

2019. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem kell túl gondolni, a válasz egyszerű, korábban nem voltak jelen keresztény szélsőségesek. Olyat miért támadjak aki keményebben tud visszavágni?


2014-ben ez volt a helyzet:

[link]


Bár most az is felvetődött, hogy nem helyiektől jött az ötlet, hanem más országból származó iszlamista terrorszervezettől.

2019. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem: egy terrorcselekménynél komoly előkészúletek kellenek. Jellemzően szegény vagy alsó középosztájbeli az elkövető. Na itt jön a képbe hogy ahogy szadsam husseint úgy másokat is kiképezhetett a cia saját céljai propagandája igazolására.

Miért van szüksége az Usa nak muszlim gyűlöletre? Terméazetesen az olajmezők elfoglalása és Izrael terjeszkedése sok erőfeszítésbe kerül. Amikor Bush nyíltan támadta Irakot az nemzetközi felháborodást keltett. Sokkal jobb ha a közvélemény utálja az iszlámot és minden arabot.

Megvesznek szegény embereket kiképzik őket az akcióra és gyakorlatilag ezt kell sulykolni a médiában megvan a támogatás.

Ezt persze a jobboldal lejáratására is lehet használni mint Breivik féle mészárlás.

Az usa ugyanis egyenlőre piaci alapon de megakarja hódítani a világot. Ahol nrm megy piaci alapon ott katonailag. Jelenleg Venezuela ahonnan kiakarja szippantyúzni az olajat illetve mindent megtesz hogy Iránt legálisan megtámadhassa megpróbál nemzetközi nyomást gyakorolni rá hogy támadjon meg valakit és akkor bevonulnak. Ugyanezt teszi Oroszországgal illetve ezt akarta Kínával de ott meghátrált ugyanis az amerikai gazdaság egy lufi és Kína nélkül kipukkad.



Kicsit hosszú lett de kb ez a helyzet ezért pénzel nyugat szegény embereket hogy öljenek. Javarészt a családjuk kap valamennyi pénzt vagy elengedik az adósságot vagy menedéket kapnak ilyesmik.

2019. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
24%

Most ti komolyan elhiszitek hogy egy átlagember (muszlim/buddhista/ausztrál) össze tud egy ilyen akciót hozni?

Én nagyon kétlem.

Szerintem ugyan az a szervezet szervezte az újzélandi támadást, a sri lankai támadást, és a notre dame felgyújtását, sőt talán Breivik akcióját is.

Csakhogy ha nem az egyes egyének csinálták, akkor nem ismert az indíték.

Nincs semmi üzenete. Talán a nyugat destabilizálàsa a cél?

2019. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!