Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak sokan meghökkenve...

Miért vannak sokan meghökkenve azon, ha egy 20 éves fiú Kádár Jánossal és a szocializmussal szimpatizál?

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim keményen szélsőjobboldaliak,szélsőjobbos nevelést kaptam,kiskoromban mindig Kárpátia meg hasonló koncertekre járattak.

De ennek ellenére már 14 évesen rájöttem,hogy a szocializmus az egyetlen igaz út és azota is rendületlenül hiszek benne.



2019. júl. 26. 14:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Már bocsesz, de nagy eséllyel te is csupán a szépített verziót ismered :)
2019. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Nem hökkenünk meg rajta. Csak a pozitívumokról hallottál volt munka volt virsli sör meg sátras nyaralás. Boldog május elsejèk. Az árnyoldalát meg szeretik elhallgatni. Nem csoda ha te is vágysz rá.
2019. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert azt hiszed, hogy Kádár-rendszer=szocializmus.
2019. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#3

A Kádár rendszernek voltak hibái,lehetett volna jobban is csinálni.Mindenesetre a Fidesz-kormánynál vagy a Gyurcsány-kormánynál jobb volt

2019. júl. 26. 14:07
 5/34 anonim ***** válasza:
87%

Jól mondod kérdező! Hiszel benne. Azonban nem tudod. A vakhit és a valóság ritkán azonosak.

Egyébként meghökkenésről szó sincs. Elég pontosan lehet tudni, miféle gondolatmenettel lehet eljutni a szocializmusban való hitig. És sajnálni kell az illetőt. Nem a hite miatt. Hanem ami miatt ide eljutott.

2019. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy látszik, még nem nagyon hatott át a szellemisége, hiszen akkor tudnád, hogy a "múltat végleg eltörölni"


Amúgy szerintem azzal semmi baj, hogyha valaki ezzel a nézettel szimpatizál, de eléggé szánalmasnak gondolom, hogy egyesek már arról prédikálnak, hogy nekik mekkora aranyéletük lett volna a szocializmusban.

2019. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
30%

#4

Szerinted a rendszerváltozás óta csak Fidesz- és Gyurcsány-kormány működött?

2019. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

'de eléggé szánalmasnak gondolom, hogy egyesek már arról prédikálnak, hogy nekik mekkora aranyéletük lett volna a szocializmusban.'

Vigyázz, mert a végén ide is beír az egyetemista álmodozó :)

2019. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz,hogy “ami miatt ide eljutott?” :O


Én nem prédikálok arról,hogy aranyéletem lenne,egyszerűen csak nyugodtabb,egyszerűbb lenne minden és nagyobb lenne a jólét is

2019. júl. 26. 14:13
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

"Én nem prédikálok arról,hogy aranyéletem lenne,egyszerűen csak nyugodtabb,egyszerűbb lenne minden és nagyobb lenne a jólét is"


Az meg van, hogy a Kádár-kori Magyarország Európában top listás volt öngyilkosságok számában és alkoholizmusban?

2019. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!