Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyi érzékeny dolog...

Miért ennyi érzékeny dolog Magyarországon a politizálás?

Figyelt kérdés

Miért nem mondhatom nyugodtan egy baráti vagy családi beszélgetésen, hogy egy szánalmas és szemét ember ez az Orbán, és óriási baromságokat mond most is ezen a Tusványoson vagy min? Miért kell ezen kiakadni, nagy ügyet csinálni belőle? A rokonaim emiatt engem kevesebbre fognak tartani? Egyáltalán ki ő nekik Orbán, a rokonuk, barátjuk, hogy ennyire védik őt? Szoktam én szidni a többi politikust is, Gyurcsányt is szidtam régen. Mindet utálom. Szerintem gerinccel rendelkező ember messziről elkerüli a politikát.

Másik: na és miért van az, hogy egy csomó cég nem vesz fel téged, ha meglátják, hogy politikai tartalmakat osztottál meg Facebookon? (Szóljon az bármiről.)

Azt hallottam, hogy Nyugat-Európában simán megbeszélik egymással az emberek az egymástól eltérő politikai nézeteiket is, anélkül, hogy leüvöltenék egymás fejét. Akár az is lehet, hogy egy házaspár egyik tagja bevándorláspárti, a másik meg egyáltalán nem akar migránsokat. Nálunk ezt miért nem lehet kulturáltan?



2019. júl. 27. 20:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Nyugaton nem begyepesedettek az emberek.
2019. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

"Miért nem mondhatom nyugodtan egy baráti vagy családi beszélgetésen, hogy egy szánalmas és szemét ember ez az Orbán, és óriási baromságokat mond most is ezen a Tusványoson vagy min?"


Erről talán a családodat vagy barátaidat kérdezd meg, nekem egyik közegben sem okoz gondot ilyenről beszélni, pedig van kormánypárti és ellenzéki is köztük.

2019. júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Nyugaton pont, hogy sokkal rosszabb a helyzet. Ott ha nem a liberális világrendet képviseled akkor megnézheted magad. Kőkemény véleménydiktatúrát építettek ki, ami mögé már a facebook, google, twitter stb. is beállt. Jobboldali tartalmakat meg egyelőre csak törlik,( ami épp elég gond, hogy az emberek szólásszabadságát korlátozzák) de lesz még ennél rosszab is.
2019. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Tanulmányozd Orbán eddigi gyűlölet-politikáját, és már meg is kaptad a választ.

Hogy az ellenzék miért ugyanígy reagál?


Régi igazság: Az erőszak, mindig erőszakot szül!

2019. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
#3: Ezek magáncégek, ők döntik el, mi fér bele nekik meg mi nem.
2019. júl. 27. 21:21
 6/26 anonim ***** válasza:
31%

"Miért nem mondhatom nyugodtan egy baráti vagy családi beszélgetésen, hogy egy szánalmas és szemét ember ez az Orbán, és óriási baromságokat mond most is ezen a Tusványoson vagy min? "

mert hülye vagy, szánalmas és tudatlan - nem csoda ha ezen kiakad a családod.

1. Nem beszélsz így más emberekről, akkor sem ha nem tetszik neked vagy nem értesz egyet vele.

2. semmiképpen nem beszélsz így az ország választott miniszterelnökéről, mert azzal azokat is megsérted akik megválasztották - gondolom a családtagjaid is köztük vannak.

3. egy szót sem értettél meg abból amit Orbán mondott, csak benyögtél róla valamit. ha az én gyerekem lenne ennyire képtelen megérteni egy hallott szöveget, akkor én is ki lennék akadva rajta.

4. azt sem tudod hol volt, miért és miről beszélt, ezt megmutatta a "Tusványoson vagy min" megjegyzésed.

Nem kell ide ehhez az, hogy politikában ne értsetek egyet, mert az elemi sötétség amivel te letámadtad és megsértetted a többi embert, már az kiverte a biztosítékot.

Kb. olyan, mintha a haverod azzal nyitna be hozzád, hogy berúgja az ajtódat majd odasz*arna az asztalodra, aztán nézne nagy bociszemekkel, hogy de hát most te mégis miért vagy kiakadva, miért nem lehet veled szépen megbeszélni a dolgokat.

2019. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

# 6


Szoktad nézni a Bayer-showt? Majdnem ennyire nevetséges, mint a te érveid. Persze ezek sohasem hallani amikor kormánypárti szimpatizáns szidja az ellenzéki politikust.

2019. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

#7

Te szoktad nézni a Bayer showt?

Nem hiszem, mert akkor tudnád, hogy ő nem a családtagjaival beszélget a politikáról - mint a kérdező.

Ahogy azt is, hogy pontosan úgy megvannak azok akiknek tetszik ahogy és amit beszél, meg akiknek nem tetszik.

nem kell nézni!

Én sem nézem az atv-t, mert felidegesít a stílusuk.

2019. júl. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Persze, hogy szoktam különben nem tudnám viszonyítani az érveidet.

2019. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#6: Véleményszabadság van, alapból bárkinek joga van bárkiről bármit gondolni. Persze vannak illemszabályok, másnak a rokonát, ismerősét nem szídjuk őelőtte. De a politikus egy közszereplő, akivel semmilyen viszonyban nem áll egyetlen rokonom se, szóval számukra totál semlegesnek kellene, hogy legyen, hogy ki mit gondol róla.


Hidd el, sajnos eleget értek abból, amit mondanak ezeken a rendezvényeken. Összeesküdtek ellenünk. Folyamatosan hadakozunk valakivel. Most épp Finnország nem jogállam. A világ vicce! Finnországban világszínvonalú egészségügy van, minden olajozottan, gördülékenyen működik, nem úgy mint itt: [link]

Bár ők is csinálnak hülyeséget, és szerintem is túlzó naivitás ennyire sok migráns beengedése, de mégis inkább sok szempontból példaképnek kellene tekinteni a nyugati államokat. Még nagyon messzi vagyunk tőlük.

2019. júl. 28. 00:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!