Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért épp a...

Magyarországon miért épp a vasárnapi bolt-zár volt az egyik dolog ami kivert a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Voltak ettől sokkal sokkal rosszabb dolgok.

Lényegében itt a családok vasárnap együtt lehettek vna. Sajnos aki nem dolgozik ilyenben nem tudja h nagyon ritkán lehetnek így együtt a családok.

Én nem dolgoztam ebben de vendeglatasban igen.

Szóval ez még nem is lett volna egy rossz ötlet. Aki nem vette meg szombat estig amit akart így járt.

Más országokban is zárva vannak vasárnap.



2019. jún. 8. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek általában nem szeretik, ha más rendelkezik a szabadidejükkel, megmondják nekik, mit csináljanak vagy mit ne .

Emellett rengetegen ragaszkodnak a megszokott életvitelükhöz

2019. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
42%
A munkásosztálynak senki sem mondhatja meg, hogy mikor (ne) menjen bevásárolni, meg senki se veheti el a facebookot. Azon kívül jöhet a háton történő favágás is.
2019. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Hagyjuk már ezt a témát, mert a másik oldal meg az állandó bevételkiesésről pofázik, hogy emiatt a kiesés végett drágulna minden, szóval értelmetlen erről beszélni.
2019. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fizikakedvelő ***** válasza:
Igen,nekem is feltünt,hogy a legingerdúsabb témák valamelyest az életvitelhez kötődnek. Munka,internethasználat,bevásárlás ezeken a területeken bármilyen jogi szorítás megy végbe,az eléggé kiveri a biztosítékot. Persze,ez meglehetősen természetes,ugyanis az egyén szabadságát érzi tiporva ezeknél a témáknál. Ami kérdéses az a következő;Lehet-e egy még elsőre durvának tűnő szigorítás értelmes? Ezt mindenkinek át kell gondolnia.
2019. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Sokan nem gondoltak bele ebbe az oldalába - vagy éppen magasról tettek rá hogy azoknak jó-e akiknek dolgoznia kell vasárnap, az volt nekik csak szempont, hogy ők bármikor vásárolhassanak.

De ettől még nem jártak volna sikerrel, annyira sokan nem voltak.

A nagyobb probléma az volt, hogy maguk a dolgozók, akiknek így a vasárnapjuk szabad lett, ők nem álltak ki a döntés, a törvény mellett. Az átlagember csak azokat hallhatta akik ellenezték, mintha azokat, akiknek az érdekében hozták a törvényt, őket nem i érdekelte volna. Simán elhangozhatott mindenhol, hogy nem is jó ez a bolti alkalmazottaknak mert kell nekik a túlóra meg vasárnapi pótlék stb.

Az ellenkampány elején még hallottam riportot a munkaadókkal, akik képviselője elmondta, hogy nekik is jobb ha zárva vannak vasárnap, mert vásárló helyet több a nézelődő (nem az élelmiszer boltokban) így nekik a vasárnap ráfizetéses, de nyitva kell enniük hiszen a konkurrencia is nyitva van. Ha mindenkire egyaránt érvényes akkor nekik jó. Mivel azonban a kampány egyoldalú maradt többet nem nagyon nyilatkoztak hasonlót, minek?

A munkavállalók képviselői csak akkor kezdtek véleményt mondani amikor már nagyon erősen ment a boltzár elleni kampány, de akkor is csak 1-2 tétova megnyilvánulásuk volt. Akkor kaptak észbe maguk a dolgozók is, amikor a kormány visszavonta az egészet. Akkor már kiálltak és elmondták, hogy de hát nekik ez jó volt és akarták, stb. Amikor már késő volt.

nagyon sok olyan ismerősöm van aki valamilyen boltban dolgozott - vagy ő vagy családtagja - de egyiktől sem hallottam hogy megpróbálták volna elmondani a környezetüknek, hogy számukra fontos é jó a vasárnapi boltzár. Én többet érveltem mellett, mint ők együtt, holott sem én sem a párom nem vagyunk érdekeltek, csak rokonunk pár. Az ismerőseim velem beszéltek róla, mert tudták, hogy támogatom még ha nekem kényelmetlenséget okoz is, de mások előtt csendben maradtak, nem vállalták fel a konfliktust vagy hogy meg kellene győzni valakit is. Kényelmesebb volt benne ülni a készben, azt hitték megkapták akkor meg is marad, ők meg játszhatják azt, hogy nem ők tehetnek róla, nekik csak be kell tartani a döntést, ne rájuk haragudjanak akik mennének vasárnap is vásárolni.

Amikor visszavonták a törvényt, abban a pillanatban felébredtek és már kezdték mondani a magukét, jó páran a kormányt kezdték szidni hogy már nincs szabad vasárnapjuk. De kiállni mellette nem voltak hajlandóak.

Én meg azt mondom, kaptak egy lehetőséget de nem voltak hajlandóak tenni is érte, hogy megmaradjon, nem volt nekik elég fontos - akkor onnantól nekem miért legyen fontos? Nekem így kényelmesebb hogy ha akarok akkor vasárnap is mehetek boltba.

2019. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy sok rosszabb intézkedés volt, de ez volt talán az egyetlen, ami közvetlenül beleszólt az emberek mindennapi életébe. Ahhoz pedig, hogy a családok vasárnap együtt lehessenek, mindenféle munkát meg kellett volna tiltani vasárnap, ami viszont azt is eredményezte volna, hogy a családok ugyan vasárnap együtt vannak, de kaparhatják a négy falat, mert sehol semmi nincs nyitva.
2019. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6

Pontosan ezért nem ez történt. Nem minden vasárnapi munka lett megtiltva, hanem csak azok, amik nem okoznak problémát.

Attól mert nem lehet vasalót venni vasárnap vagy éppen nem lehet a plázákban nézelődni, még rendesen élni lehetett az életet. Mozik, színházak, múzeumok, strandok, fűrdők, éttermek, közlekedés, mindenféle szórakoztatás ugyanúgy működött. Vásárlásra is volt mód - csak a kisebb üzletekben és nem a nagyokban.

Végre meg tudtak volna kicsit erősödni a kisebb családi vállalkozások.

De nem kellett embereknek - vissza is vonták. Így van rendben.

2019. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

"Pontosan ezért nem ez történt. Nem minden vasárnapi munka lett megtiltva, hanem csak azok, amik nem okoznak problémát."

Na igen, de innentől kezdve az érvelés, hogy a családokat érdekében csinálják megbukik, vagy a kis abc-ben dolgozónak nincs családja? A vendéglátósoknak? A gyárakban dolgozóknak?

Az érvelésed szerint nem muszáj vasárnap étterembe menni, tessék a nagymama főztjét enni, nem muszáj vasárnap a gyárban melózni, tessék helyette hétköznap túlórázni, stb.

2019. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Hogy együtt legyen a család csak egy bullshit maszlag. (khm, rabszolgatörény)

Nem szólt másról, mint a konkorens multik korlátozásáról. Ráadásul nem csak a vasárnapra vonatkozott, hanem a reggeli és esti nyitvatartás idejére is.

Felőlem lehet nyitva vagy zárva is, de egységes szabályozás legyen. Ne úgy, hogy mindenkinek kötelező, de közben azért mégis vannak kivételek. (mint mikor mindenki egyenlő, de azért vannak egyenlőbbek)

Népszavazás jó mód lett volna arra, hogy az emberek eldönthessék mit is akarnak, de még előtte kihátráltak. Bár legjobb az lett volna, ha csak azok vesznek részt a szavazásnál, akiket érint. Vagy egy munkavállaló (bármilyen területen) alapból eldönthetné, hogy akar-e vasárnap dolgozni.

Azért ismerek olyanokat, akik pont a vasárnapokat szeretik (pótlék és a nyugisabb a légkör miatt).

2019. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vasárnapi boltzár helyett inkább törvényben kellene kötelezni,hogy minden hétvégén is dolgozónak legyen 2 egymás utáni szabadnapja.


Nem az a baj,hogy vasárnap dolgozni kell,hanem az,hogy a kereskedelemben dolgozóknak nincs hétvége érzetük sosem.

2019. jún. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!