Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán még megéri azt, amikor...

Orbán még megéri azt, amikor szembesítik a magánnyugdíj tönkretételével?

Figyelt kérdés
Vagy akkor már demens bácsi lesz, aki épp letojja a felcsúti birtokán hátradőlve, védőszolgálattal és kerítéssel körülvéve, hogy hányan tengődnek éhhalál szélén a falon túl Magyarországon?

2019. júl. 28. 19:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%

#8

Szép az elméleted, csak a gyakorlatban nem működött. Megpróbálták megcsinálni velünk - pedig a nemzetközi szakemberek már az elején megmondták, hogy nem megy majd, egy ilyen átállás egy gazdag országnak is nagy kiesést okozna. Így is lett, alig 13 év alatt sikerült 3000 milliárdos hiányt összehozni miatta.

Tudod Bajnainak rendeletben kellett megengednie, hogy azok a nyugdíjasok, akik 2009 végén, 2010-ben mennének nyugdíjba, azok visszaléphessenek büntetlenül az állami rendszerbe a magánpénztáraikból, mert nekik kiszámolták és konkrétan rosszabbul jártak a manyup rendszerrel, mintha maradtak volna az államnál.

Pedig ők még választhattak hogy belépnek-e vagy sem és csak azok léptek be, akiknek nagyon magas volt a fizetése, ezért várhatólag ez a 10-15 éves időtartam is megérte volna nekik. Nem így lett.

Amit te elképzelsz, az a magas fizetésűekre érvényes. Aki átlagbért keres és az után fizeti a járulékát a manyup rendszerbe, az még az állami nyugdíjat sem biztos, hogy eléri vele. Az ennél kevesebbet kereső rengeteg embernek meg csak veszteséget okozott volna. Amikor a befizetések reálhasznát mindenkinek kifizették, akkor ezért nem kaptak sokan egy fillért sem, nem azért mert lenyúlta a zorbán. Nem volt rajta kifizethető haszon, sokaknak még annyit sem termelt meg a manyup, hogy az inflációt fedezze. Rengeteg ember úgy lépett vissza, hogy az államnak kellett kiegészítenie a pénzét, hogy legalább értékén maradjon annyi, mintha a járulékai az államhoz mentek volna be eredetileg is.

Valóban, a jól keresőknek megéri a manyup rendszer.

De ezek a jól keresők most is tehetnek félre nyugdíj alapokba, megtakarításaik, befektetéseik lehetnek és vannak is. De ők vannak kevesebben.

Most biztosra veszed, hogy te is közöttük lennél, holott erre semmi garancia nincsen. Aztán meg ott állnál és nézegetnéd, hogy vajon hogy fogsz megélni és miből, nyugdíjasként, ha éppen csődbe ment a biztosítód és nem kapsz tőlük semmit, vagy egy újabb és újabb válság megint lenullázta a megtakarításaidat, mint a 2008-as.

2019. júl. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"a hitelre vásárolt 120 centis tévé, görögbe'/horvátba' nyaralás stb. költségét a jövőbe is fektethetjük"

Velem ezzel kapcsolatban rossz lóra tettél. Áruhitelből eddig csak és kizárólag 0%-os THM-et vettem igénybe, azt is csak azért, mert bár ki tudtam volna fizetni egybe, de ha nincs rá kamat, miért ne használjam ki? Eleve nem szórom a pénzt, nem kell fél évente a legújabb telefon és nem kell 4K tévé, hiszen ugyanaz a vacak műsor megy abban is. Mégsincs pénzem normálisan félretenni nyugdíjra amellett a sok adó mellett, amit levonnak.

Ja, és nem járok a világ túlfelére nyaralni, de évi egy hét nyaralásról akkor sem vagyok hajlandó lemondani, különben bediliznék.


"Most biztosra veszed, hogy te is közöttük lennél, holott erre semmi garancia nincsen. Aztán meg ott állnál és nézegetnéd, hogy vajon hogy fogsz megélni és miből, nyugdíjasként, ha éppen csődbe ment a biztosítód és nem kapsz tőlük semmit, vagy egy újabb és újabb válság megint lenullázta a megtakarításaidat, mint a 2008-as."

Na éppen ez az! Nagy, nemzetközi cégnél volt a manyup-om, kizárt, hogy tönkremennének. Azon kívül OBA is van a világon. Orbán meg pont akkor szántotta be a manyup-ot, amikor a válság miatt a padlón volt minden. Persze, hogy veszteségek voltak!


Egyébként sem azokról beszéltem, akik már 10 évvel a nyugdíj előtt voltak, nekik nyilván nem volt jó a manyup. Viszont ahogy a régi, csak állami generáció nyugdíjba ment volna, szépen el lehetett volna tolni a nyugdíjjárulékot a manyup felé, hogy egyre több a manyupba és egyre kevesebb az államiba, míg olyan 30 év múlva már csak a manyup lett volna és onnantól mindenki magának gondoskodik, valamint a nyugdíjkorhatár is értelmét vesztette volna, mert ha valaki úgy ítéli meg, hogy neki 55 évesen összegyűlt elég, akkor nyugdíjba jön és él a megtakarításból.

2019. júl. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
42%

#12 - semmilyen lóra nem tettem, talán félreértetted. Ami érinthet, az az, hogy megjegyeztem, hogy a #8 utolsó mondata otrombaság volt, a mondanivalód többi része rendben van, szerintem is totál demagóg volt a kommunikáció, amiben azt mondták, hogy azért forgatták vissza, mert eltőzsdézték a szocik. Nem. Azért forgatták vissza, mert rohadtul kellett a pénz a költségvetésbe, és ezt lehetett a legkönnyebben úgy elvenni, hogy ne magánvagyon nyilvánvaló lenyúlása vádjával találják magukat szembe, mert az nagyon nem jött volna jól ki. Persze ettől még ez az volt, és bízom benne, hogy ezért egyszer majd a felelősei felelni is fognak.


Ha valaki látott már rövid távú részvényárfolyam grafikonokat, de nem látott 30 éveseket, nyilván el is hiszi ezt, ha ezt akarnám bizonygatni hozzá nem értőknek, nyilván én is ilyeneket mutogatnék.


Az persze egy másik kérdés, hogy melyik pénztár milyen befektetéseket preferált, és ebbe a tagnak mekkora beleszólása volt. Tőzsdézni is lehet ugye jól is, meg rosszul is. Hogy ezek hogy csinálták, már nem fogjuk megtudni, a nyugdíjcélú befektetéseket nem 10-12 évre szokás lekötni. Te is, én is, meg rajtunk kívül még sokan mások is vagy eleve maradtak a rendszerben (ez nem olyan volt, mint hogy vagy belépsz a téeszbe, vagy agyonverünk), vagy más módon, más formában újrakezdték, amint a biztosítók, bankok stb. magukhoz tértek.

2019. júl. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
41%

"Azért forgatták vissza, mert rohadtul kellett a pénz a költségvetésbe, és ezt lehetett a legkönnyebben úgy elvenni, hogy ne magánvagyon nyilvánvaló lenyúlása vádjával találják magukat szembe"

Én akkor küldtem is egy levelet Viktorkának, hogy amit művelt az bizony teljességgel kimeríti a sikkasztás fogalmát: t.i. a rá bízott idegen vagyon saját célra való felhasználása. Mert ugye ez történt. A manyup pénz soha nem volt az államé, az magánvagyon volt, amit a nyugdíjpénztárra bízott az ember. Orbán meg a kormány finanszírozására használta.

2019. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!