Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdődtek pontosan az...

Mikor kezdődtek pontosan az MTA-val kapcsolatos kormányzati törekvések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem véleményekre vagyok kíváncsi a téma kapcsán, csak az egész MTA-s sajnálatos mizéria kezdete érdekelne. Mikor jelentették be, hogy meg akarják változtatni a Tudományos Akadémiát? Mik voltak az első lépések?

Előre is köszönöm, ha valaki segítene ennek kapcsán, illetve azt külön megköszönném, ha erről régi cikket/cikkeket is be tudnátok linkelni! (Én is keresek, kerestem, félreértés ne essék, csak több szem többet lát. És egy csomó cikk van a témában természetesen, így elég nehéz kikeresni mindent.) Egy fontos feladathoz lenne szükségem ezekre, így kérlek Titeket, hogy vegyétek komolyan, ne trollkodjatok, stb.!


Nagyon szépen köszönöm előre is annak, aki segít!



2019. júl. 31. 11:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

Erre a laikusok körében népszerű fideszes mantrára, hogy "hasznos dolgokat kutassanak" pedig csak egy Helmholtz idézettel szeretnék válaszolni:


"Aki tudományos munkájának mindig rögtön a gyakorlati hasznát keresi, biztos lehet benne, hogy hiába keres."


Hermann von Helmholtz

2019. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
a baloldal körében népszerű mantrára az a válasz, hogy az MTA teljesítménye a kortárs akadémiákhoz képest botrányos
2019. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
29%

"a baloldal körében népszerű mantrára az a válasz, hogy az MTA teljesítménye a kortárs akadémiákhoz képest botrányos"


Mondod te, csak éppen a tények és az MTA illetve a ITM által felkért független szakértőktől kezdve mindenki, akinek van egy kis belelátása a dologba és nem a kormánypárt holdudvarában van, az mást mond...


Mondjuk nem ártana, ha ezeket az "odaböffentéseket" valamivel alá is támasztanád, mert ennek így 0 az érvértéke!

2019. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
24%
érdekes, hogy csak az idézettség és a szabadalmak számában nem igazán mutatható ez ki
2019. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%

"érdekes, hogy csak az idézettség és a szabadalmak számában nem igazán mutatható ez ki"


Erre csak annyit, hogy itt egy kimutatás, mely az MTA kutatóhálózat tudományos teljesítményét veszi górcső alá a 2013-2016 közötti időszakban.


[link]


Én végigolvastam figyelmesen még korábban, a benne szereplő adatok és kimutatások egy az egyben cáfolják az idézettséggel kapcsolatban tett állításodat.


Tehát kijelenthető, hogy írásod ismét egy valótlanság, amit csak ideböffentettél mindenféle hiteles forrás megjelölése nélkül. Tehát kvázi a hasadra ütöttél és írtál valamit, amit a jelek szerint nem tudsz hitelesen alátámasztani.


Másrészt a szabadalmak kapcsán hadd jegyezzem meg, hogy a tudományos eredményt NEM csak szabadalmakban mérik. Például előfordul, hogy egy fizikus alkothat nagyot életében úgy, hogy egy darab szabadalma sincs, csak éppen az elméletein és eredményein alapuló publikációkat felhasználva mások egy sor emberiség számára hasznos találmányt vagy fejlesztést adnak a világnak. Például, hogy egy közismert példát hozzak: Einsteint se szabadalmak tették világhírűvé, mégis vitathatatlan tudományos teljesítménye és annak korszakalkotó hatása.


Mellesleg például a 2000-2010 közötti időszakban a magyar fizikusok világelsők voltak a hadronfizikai hivatkozások terén:


[link]


Egyébként pedig ismételten leírom, hogy a rossz idézettségi mutatók kapcsán is ferdítesz, de ha vennéd a fáradtságot és elolvasnád a jelentést, melyet korábbi hozzászólásban linkeltem és ami az MTA tevékenységét monitorozta, akkor magad is láthatnád, hogy valótlanságot írsz.


De egyébként az MTA oldalán is elérhetőek az intézmény működésével kapcsolatos mutatók. Bármiféle statisztikát vagy szempontot nézünk kiderül, hogy az MTA kiválóan teljesít.


[link]

2019. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%

Ezek a hozzászólások tökéletesen reprezentálják az MTA vs Palkovics szituációt. :D

Utóbbi azt mondja, hogy rosszul működő rendszerről van szó (azt nem mondja meg, hogy pontosan hol a gond, miért és mióta van ez, ahogy azt sem, hogy az új rendszer miben jelentene megoldást) előbbi pedig folyamatosan érvel, mutatja a statisztikai alátámasztást, az egész értelmiségi réteg támogatását belföldön és külföldön, de a kormány mintha ezt meg se hallaná.


Sajnos vannak emberek akiknek elég csak mondani is, bizonyítani felesleges.

2019. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
69%

Katyusa27-nek: Jó látni egy értelmes, a témában jártas embert, aki érvekkel, tényekkel és statisztikákkal támasztja alá a mondanivalóját.


A két buta fidesz-tálib még egymást váltva se tudta lenyomni őt a hazugságokkal.


Egyébként jól mutatja ez a vita is, hogy a fideszes oldal mennyire hazudik, ferdít és sose támasztja alá érdemben a mondanivalóját, csak "kinyilatkoztat", csak most az volt a bibi, hogy olyannal akadtak össze, aki a tényekkel simán lenyomta őket.

2019. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
17%

Látom, végülis mégiscsak véleményeket kaptál, kérdező.


A "kormányzati törekvések" már 89 körül megvoltak, hivatalos "bejelentés" nélkül. Mindenki tudta, hogy a szocializmus alatt sok személyi és anyagi kivételezés történt, és másik oldalról mellőzés-ellehetetlenítés.

De aztán a hatalomvisszavétel és minden más fontosabb dolog miatt halasztódott az egész. Mostanra került idő-energia erre is.

2019. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
17%

4

Ugyan nekem nem szakterületem az akadémia, de az köztudott, hogy már Széchenyinek magának is kétségei voltak a működésével kapcsolatban. Ennek is szerepe volt abban, hogy aztán -ha jól emlékszem, Ödön fia- egyszer smindenkorra rendezte a pénzügyi hozzájárulásaik kérdését valamikor még a 19.században.

2019. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
75%
Írtam volna szívesen én is, de láthatóan Katyusa intézi. :D
2019. aug. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!