Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdődtek pontosan az...

Mikor kezdődtek pontosan az MTA-val kapcsolatos kormányzati törekvések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem véleményekre vagyok kíváncsi a téma kapcsán, csak az egész MTA-s sajnálatos mizéria kezdete érdekelne. Mikor jelentették be, hogy meg akarják változtatni a Tudományos Akadémiát? Mik voltak az első lépések?

Előre is köszönöm, ha valaki segítene ennek kapcsán, illetve azt külön megköszönném, ha erről régi cikket/cikkeket is be tudnátok linkelni! (Én is keresek, kerestem, félreértés ne essék, csak több szem többet lát. És egy csomó cikk van a témában természetesen, így elég nehéz kikeresni mindent.) Egy fontos feladathoz lenne szükségem ezekre, így kérlek Titeket, hogy vegyétek komolyan, ne trollkodjatok, stb.!


Nagyon szépen köszönöm előre is annak, aki segít!



2019. júl. 31. 11:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Katyusa! [link]

19-ben 59 milliárdot kap az MTA ez szerinted oldószerre sem elég. Tudnál adni egy linket, ami időrendben tételesen felsorolja az MTA által elért tudományos eredményeket, az elmúlt 50 évben?

2019. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
24%

10

Elnézést; de a "saját területemen (természettudományok)..." mit jelent KONRÉTAN?

2019. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
75%

#21 A cikk egy előfizetői tartalom, számomra nem hozzáférhető.


"Tisztelt, Felhasználónk! Az Ön által keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, lépjen be a főoldali űrlapon. "


Alatta pedig ez olvasható: "Az MTA 2019 első negyedévében nem kapja meg a teljes finanszírozását"


Amit írtam az oldószerrel kapcsolatban az SAJÁT TAPASZTALAT, ahogy írtam, benne vagyok a dologban! Ahol én végzem a kutatásaimat (de ez más tanszékek és egyetemi kutatóhelyek esetén is tendencia), ott a közbeszerzéseket (oldószer, eszközpark - ha pl. kell egy új HPLC) Európai Uniós pályázati forrásból finanszírozzák!

2019. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
70%

"Tudnál adni egy linket, ami időrendben tételesen felsorolja az MTA által elért tudományos eredményeket, az elmúlt 50 évben?"


Meg az a***ád p*csáját, már elnézést. Nem fogok órákat ülni az internet előtt, hogy tételesen felsoroljam neked az MTA elmúlt 50 éveben elért tudományos eredményeit!


Ha érdekel, akkor használd az internetet és keresd meg.


Már csak azért sem fogom megkeresni, mert korábbi válaszokban az MTA teljesítményével kapcsolatos kormánypárti állításokat sorra cáfoltam, méghozzá FORRÁSOK-ra támaszkodva és az azokban található információk bőven elegek arra, hogy álláspontom alátámasszák!

2019. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
86%

" Tudnál adni egy linket, ami időrendben tételesen felsorolja az MTA által elért tudományos eredményeket, az elmúlt 50 évben?"


Maga a kérdés is jól mutatja feltevője hozzá nem értését.


Nincs ilyen link és sehol nem is lesz, sőt olyan se lesz szerte az interneten, aki tételesen mindezt felsorolja majd neked.


Miért nem? Egyszerű a válasz, kifejtem.


A tudományos eredményeket publikálni szokták vagy poszter/előadás formájában bemutatni konferenciákon.


Ezeknek egy magyarországon dolgozó kutató esetén az MTMT-ben vagy az adott kutató Tudóstér profiljánál utána lehet nézni.


Nos ha veszed a fáradtságot és utána nézel egy MTA-tag munkásságának az MTMT-n belül, akkor látni fogod, hogy több tucat, sőt nem ritkán száznál is több cikk, előadás, poszter és mindemellett akár jó pár szabadalom is fűződik a nevéhez.


Az MTA-nak 11 tudományos osztálya működik: Nyelv- és Irodalomtudományok Osztálya, Filozófiai és Történettudományok Osztálya, Matematikai Tudományok Osztálya, Agrártudományok Osztálya, Orvosi Tudományok Osztálya, Műszaki Tudományok Osztálya, Kémiai Tudományok Osztálya, Biológiai Tudományok Osztálya, Gazdaság- és Jogtudományok Osztálya, Földtudományok Osztálya, Fizikai Tudományok Osztálya


Mindez egyébként azt jelenti, hogy ha most 1969-2019 közötti 50 éves időszakot nézzük több ezer jelenlegi és egykori kutató eredményeit kellene feltüntetni, ami több tízezer publikáció/előadás/poszter stb. felsorolását jelentené, ráadásul időrendi sorrendben.


Ez bőven túlnő azon a nagyságrenden, amit egy GYK kérdés alatti vita vagy egy linken elérhető weboldal keretei nyújtani tudnak.


Amennyiben valóban érdekel a dolog, akkor javaslom kutakodj egy kicsit az MTMT adatbázisaiban, ott még adott kutatók munkásságának is utána tudsz nézni.


Emellett ha tényleg érdekel a téma, akkor ott a Scopus vagy a Web of Science, mantrázás és végtelenül buta kérdések feltétele helyett lehet nekiülni és tanulni erről egy kicsit.


Hidd el, rád fér!

2019. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Katyusa, ha beírod a cikk címét a google-be és onnan nyitod meg, akkor működik. Legalábbis nekem működött.


_____________________________________


#21

Amúgy itt van 2004-ig éves lebontásban, ahol viszonylag lényegre törően bemutatja az elért eredményeket:

[link]

Nem tudom, hogy mit akarsz ezzel kezdeni, mivel egy-egy dokumentum több száz oldal, úgyhogy úgysem fogod elolvasni.

2019. aug. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
35%

Elkezdtem olvasni a természettudományos részt. Zagyvasághalmaz. Semmilyen konkrét eredményt nem találtam benne. ( már ameddig elolvastam )


[link]


"II. A 2018-ban elért kiemelkedő kutatási és más jellegű eredmények

a) Kiemelkedő kutatási eredmények

Elméleti fizika

A kötötten összefonódottság egy nagyon gyenge formáját képviseli az összefonódott

kvantumállapotoknak. Ezen típusú állapotok olyan gyengén összefontak, hogy tiszta formában

végtelen számú példányukból sem nyerhető ki összefonódottság. Ennek ellenére hasznosnak

bizonyulnak olyan alkalmazásokban, mint a kvantumos kulcskiosztás, adatrejtés, vagy

biztonságos véletlenszámok előállítása. A kvantuminformatika egyik nyitott kérdése, hogy az

ilyen típusú kvantumállapotok hasznosíthatók-e a kvantummetrológiában. Ezen kérdésre

pozitív válasz sikerült adni: megmutatták, hogy a többrészű, kötötten összefonódott

állapotokkal lineáris interferométerekben pontosabb paraméterbecslést lehet elérni, mint

bármely szeparálható állapot segítségével, vagyis metrológiai szempontból hasznosak.

Csatolt csatornás modellekben a hatáskeresztmetszetet az S-mátrix pólusai erősen

befolyásolják. Megmutatták, hogy a különböző Riemann síkokon levő pólusok mindegyike

alkalmasan választott komplex energiájú bázisfüggvények segítségével meghatározható. Azt

találták, hogy a magfúziós energiatermelésben fontos 5He úgynevezett árnyék pólusa a

kölcsönhatás erősségétől függően más és más síkon helyezkedik el és ezért hatásuk is

különböző.

Természeti katasztrófák, mint például a földcsuszamlások, földrengések, kialakulását nagyon

sokszor nyomás, illetve nyírás alatt létrejövő törések okozzák. Megmutatták, hogy szilárdtestek

nyomás hatására lezajló törési folyamatait alapvetően befolyásolja az anyag strukturális

rendezetlenségének mértéke. Ehhez számítógépen modellezték a földrengések szempontjából

jelentős, üledékes kőzetek szerkezetét, majd henger alakú próbatestek viselkedését szimulálták.

Kimutatták, hogy a katasztrofális töréshez közeledve két, egymást metsző törési sáv jön létre,

14

amelyek irányítása és belső szerkezete függ a rendezetlenség mértékétől. Azt is megállapították,

hogy a rendezetlenség hatása egy skálatörvénnyel írható le.

Különböző szimmetriák hatását vizsgálták a háromalfa-rendszer spektrumára. Tekintetbe

vették az alfa-részek permutációs szimmetriáját, a nukleonok antiszimmetriáját, a geometriai

háromszög-szimmetriát (D3h) és az U(3)-as dinamikai szimmetriát. Meglepő módon az derült

ki, hogy a különböző szimmetriák következményeként nagyon hasonló spektrumok nyerhetők.

Ennélfogva, az ismert spektrum hasonlósága a D3h spektruméhoz nem tekinthető bizonyítéknak

amellett, hogy ez a szimmetria a spektrum egészére jellemző."

2019. aug. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
35%

[link]


-ben

Érdemes rákeresni: 'Saját szabadalmi és szerzői jogi bevétel"

2019. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
51%

Ezt a részt érdemes elolvasni a cikkből:


(Maróth, aki az ELKH vezetője lett): "Hozzátette, hogy Orbán Viktor stratégiai tervezéssel foglalkozik, az irányokat szabja meg."


Cikk: [link]


Hmmm, milyen kis őszinte, de amúgy vicces olvasni, hogy majd Orbán Viktor meghatározza az irányt! :D Van valami tudományos végzettsége ehhez? Ért hozzá? Kutatott ez az ember valaha is életében? Esetleg van bármilyen releváns tapasztalata az adott területen?


Jó lesz majd, mikor vitya "megszakérti", hogy milyen irányvonalak mentén kell a kutatásokat végezni, miközben amúgy lövete sincs hozzá.


De láttunk már példát rá, hogy a nagy vezér milyen ügyes ebben, hisz a magyar focit is megszakértette már párszor és azt is hogy "felvirágoztatta". Ja, mégse! :D

2019. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
70%

Amikor elfogynak az érvek és kiderül, hogy az "állam álltal adott pénz odószerre sem elég" nettó hazugság volt az úrtól. Letagadta az állam adott 59 milliárd forintot.

A Saját szabadalmi és szerzői jogi bevétel a működési költségekhez képest nem elenyésző, hanem mikroszkopikus voltával nem óhajtott vitába szállni. Érvek helyett jön a lepontozás és a kormány gyalázása. Ilyen intellektüellel, nagy jövője lesz az országnak.

2019. aug. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!