Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem támogatja Magyarorsz...

Miért nem támogatja Magyarország az urbanizációt?

Figyelt kérdés
A városokban jóval kényelmesebben és magasabb életszínvonalon lehet élni, mint a falvakban. Az embernek a lehetősége is több, több a munkalehetőség, van óvoda, iskola, uszoda, egyetem, színház, cukrászda, mozi, múzeum, bárok, szórakozóhelyek, stb. amitől komfortosabb az emberek élete.

2019. júl. 31. 14:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Mert az orbánizációt támogatja.
2019. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Értem amit mondasz, városi vagyok én is, de az urbanizáció nem egy pozitív folyamat, amit támogatni kell. A vidéki emberek kényszerből költöznek városokba, ahol jobb a megélhetés. Ez az miatt van, mert a magyar vidék élhetetlenné válik. Ezért van az, hogy a kormány a vidékfejlesztést erőlteti, mert nekik is eljutott az agyukig (?) hogy ha a vidék hanyatlik akkor az ország is hanyatlik. És fordítva.

Az urbanizáció egyébként mindig a szegénységre utalt a történelembe, nézd meg a középkorba amikor a parasztság becsűdült a városokba, vagy nézd meg a mai afrikai indiai 30-40 milliós nagyvárosokat. Az urbanizáció egy negatív fogalom, nem a cukrászdáról meg a komfortról szól.

2019. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező az a baj hogy tudatlan barom vagy.


Nyugaton is az a trend, hogy a gazdagok kiköktöznek a város környéki falvakba, az agglomerációba, a sok proli meg be a városba.

2019. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
11%
Az autoriter rezsimek nem szeretik a nagyvárosokat. Sokkal jobban fekszenek nekik az elszórt, elszigetelt falvak.
2019. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%
#4 azért hízlalja fel minden autoriter rendszer a saját kis fővárosát :D Tanulatlan proli
2019. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#2

Ember, te miket beszélsz? Nézd már meg, hogy melyek a legurbanizáltabb országok:

[link]

Az urbanizáció a szegénységgel egyenlő? Fordítva ülsz a lovon. Én is falusi származású vagyok, a húszas éveim elején költöztem Budapestre és ez volt életem legjobb döntése. Éltél te már egy isten háta mögötti, 2-300 fős faluban, ahol semmi, de semmi sincs?

2019. júl. 31. 14:51
 7/31 anonim ***** válasza:
77%
Épp ez a baj, egy ideális társadalomban a vidék nem olyan, mint a magyar vidék. És a vidékiek képesek megszerezni a város adottságait, nem csak fordítva, mert most ez van.
2019. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

#7

De egyszerűen egy faluban nem lehet fenntartani olyan dolgokat, amiket egy városban megéri. Nem tehetsz mozit, kórházat, uszodát vagy színházat egy faluba. Ehhez város kell.

2019. júl. 31. 14:59
 9/31 anonim ***** válasza:
38%

Ha van saját autód (ami azért a 30 millió forint ingatlanárkülönbségből kigazdálkodható), akkor gyakorlatilag semmibe sem kerül bemenni a városba.


Csepelről 1 óra eljutni a deákra. Ennyit erről.

2019. júl. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
29%

tehát ne legyenek falvak települések mindenki legyen társas vagy panel házban legyen jó pár milliós nagyváros mely még inkább szennyez, míg a falvak tanyák álljanak ott üresen lakatlanul.... Ahhaaa értem....

már így is néptelenedik a vidék, akkor még ha a falvak kiürülnének? Egyébként meg a falusi lakosság termeli a mezőgazdasági termékeket vagy a húst amit megeszel....

2019. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!