Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz hozzá hogy életük...

Mit szólsz hozzá hogy életük végéig adómentesek maradnak a néggyerekes anyukák?

Figyelt kérdés
adómentes, anyuka

2019. aug. 1. 16:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, ahol 4 gyerek van ott az anya már nem igazán fog dolgozni.
2019. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
én sem értem ennek a "miértjét"
2019. aug. 1. 16:29
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

na látom töröltetnek

mert a FIDESSSSSS-eszeszesz ezés az maradhat

2019. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
Rohadtul nem lesz adómentes, ugyanúgy fogja fizetni a világrekord magas ÁFÁT. Csak az SZJA-t engedik el neki, de ahogy már írták, egy 4 gyerekes anyuka már úgysem fog dolgozni, úgyhogy tök mind1. Egy újabb nesze semmi fogd meg jól "családtámogató" kamuintézkedés.
2019. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Néhány talpraesett anyuka biztos örül neki. Én anyum is 4 gyereket nevelt fel és még kb. 10 évig biztos fog még dolgozni.


De alapjáraton igaza van annak, aki szerint 4 gyerek után már amúgy sem igazán dolgozik egy anya, vagy ha igen, akkor valószínűleg nincs túlfizetve. Ha pedig néhány gyerekük még mindig kedvezményezett, akkor lehet az adóalapkedvezmény után amúgy sincs SZJA-ja amit fizetne. Mondjuk az ráruházható az apára is, de egyedülálló szülőnek még mindig vesztett ügy a dolog.

2019. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
"pedig a putrit generálja" -mivel feltételei vannak ennek, nem csupán a 4 gyerek megléte az elvárás, ezért kisebbségek elenyésző számban fogjak tudni igénybe venni. Viszont a középosztálynak óriási segítség.
2019. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Azt,hogy jó hülye az,aki ezt beveszi.

Egy kormányt 4 évre választanak,nem "élet végéig".

2019. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

# 5!


Senki nem gondoltam azt, hogy nem kell ÁFÁ-t fizetniük.

Az ÁFA pedig azóta rekordmagas (27%), hogy a Bajnai kormány ezt találta ki a gazdasági válság ellen. (Sokáig 25% volt, aztán egy rövid időre levitték 20%-ra.)

Az ÁFA emelés nem hatékony módja a gazdaság élénkítésének. :)


Amúgy ideje lenne 25% alá vinni.

2019. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"-mivel feltételei vannak ennek, nem csupán a 4 gyerek megléte az elvárás"


Mik a feltételei? Azt hittem csak 4 gyereket kell felmutatni eredményül és 2020-tól majd nem terheli a bérüket az SZJA.

2019. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Nem ertem miert ne dolgozna akinek négy van. Itt az utcabeli ismerősömnek 4 gyereke van. 40 éves nő lehet. Meg huszonév8g nyomja a melót. Most is dolgozik. Munkatársnőm is dolgozik régóta es meg fog is egy darabig. Ott is van 4 gyerek. Minden e fajta kedvezmény munkához van kötve. Úgy hogy a semmirekellő munkakerülőnek hiába van 4 gyerek.
2019. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!