Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig adómentesek az adásvéte...

Meddig adómentesek az adásvételek?

Figyelt kérdés
Ha eladok dolgokat pl online piactereken, meddig nem kell adót fizetnem? Legutóbb valami 600ezer forint/év összegre emlékszem, hogy addig nem vagyok adóköteles. Megvan még ez az érték, vagy változott?

2019. jan. 18. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most is évi 600 ezer ft-ig adómentes, de csak akkor, ha a saját, megúnt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat adod el. Ha bontatlan, új termékből pl. 5-6 db-ot eladsz, (pl 6-8 db Nike Air Max cipőt, akkor már könnyen rád süthetik, hogy üzletszerű eladás és vállalkozói kellett volna hozzá. Vagy ha egy hét alatt eladsz 20 kabátot, az sem igazán életszerű... :-)
2019. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak saját, megunt dolgaidra vonatkozik ez!
2019. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És honnan tudják? Gyűjtőként simán lehet 40 darab kabátom otthon, amit eladok.
2019. jan. 19. 08:46
 4/14 anonim ***** válasza:

40 db kabát eladása már egyértelműen üzletszerű eladás, amely adóköteles, valamint nyugta/számlaadási kötelezettség is van.

Honnan tudják? Pl onnan, hogy a NAV ítéli meg különböző szempontok alapján, hogy mi számít üzletszerűségnek és nem, nem fogják az orrunkra kötni, hogy milyen szempontok ezek.

Ezen kívül, ha felmerül az üzletszerűség, akkor próbavásárlás keretében megjelenhetnek és ha nem kapnak nyugtát, máris megy a vizsgálat. Nem fogod tudni, ki a próbavásárló - bárki lehet.

2019. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Oké, menjünk a Te logikád alapján: gyűjtőként lehet 40 db kabátod - igenám, csakhogy a gyűjtő nem azért gyűjtögető, hogy megszabaduljon és ELADJA, a dolgokat, hanem azért, mert gyűjtöget. És itt kb. máris megbukott a logika. Nekem pl. elég sok minden van a lakásomban, kabát is, de mégsincs 40 kabátom és főleg nem akarom mindet egyszerre eladni.

De felesleges ezen rugózni, mert nem engem kell ilyen dolgokról meggyőzni, hanem majd a NAV-ot - azt meg nem lesz könnyű.

Még az is lehet, hogy egy darabig feltűnés nélkül árulhatnál (mint ahogy csinálják is néhányan), de aztán ha megbuksz, akkor sok százezres lesz a büntetés és az sokkal jobban fog fájni, mint amennyiért eladtál.

2019. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5: Akkor aki kis tételben ad el, az el van lehetetlenítve? Hogyan kellene ezt csinálni? Mi van akkor ha mondjuk üveggolyót árulok 100 forintért, és havi 200 darabot eladok, elég jól megy. Ez 20ezer forint, ezután fizessem be az áfát meg a 25ezer KATA-t? Vagy mi? Tisztára megéri.....
2019. jan. 19. 14:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van, ilyenek a magyar törvények.

Többek között ilyenek miatt én is most szüneteltetem a vállalkozásom. Jelenleg nem tudom kitermelni a havi 50 ezer ft-ot.

Viszont saját holmijaidat évi 600 ezer ft-ig adómentesen eladhatod - ez azért havi átlag 50 ezer ft - az azért nem olyan rossz. Persze, ha van az embernek annyi cucca :-)

2019. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Üveggólyót szeretnél árulni?


Adok egy tippet: ne kezd bele!

2019. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: Nem kell a negatív lehúzós "úgysem sikerül" hozzáállás. Inkább a hogyan működhet részre vagyok kíváncsi. Esetleg ha van valakinek tapasztalata ilyen apró portékás kereskedéssel, az megoszthatná hogyan csinálja.
2019. jan. 19. 19:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem fogunk Neked tudni tippeket adni, és nem "úgysem fog sikerülni" választ adtunk, hanem leírtuk, hogy LEGÁLISAN mit lehet csinálni: ki kell váltani a vállalkozóit és adózni.

Ha nem teszed, megbuksz vele (egyszer mindenképp)

És annak is igaza van, aki azt írta: ne kezdj bele.


Vagy nagyobb tételben kell árulni. Ha valami nem éri meg, akkor egy épeszű üzletember nem kezd bele, nem csinálja.

Ráadásul egyáltalán nem biztos, hpogy van "üveggolyó" kereslet (tudom, csak példa volt - én is úgy írtam)

ha meg van, akkor meg nagyobb tételben kell csinálni.

2019. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!