Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor miniszterelnök...

Orbán Viktor miniszterelnök visszavezette a munkanélkülieket a munka világába?

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 14:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
7%

Rendszerváltás és 2010 között 3,9 millióan dolgoztak legtöbben. Most közfoglalkoztatottak és külföldi telephelyen dolgozok nélkül 4,3 millióan dolgoznak. (kormányváltáshoz képest +600 ezer) (és csökken az aktív korú lakosság illetve kivándorlás is van, ez is mind ellentétes irányba hat)


#2 108 ezer közfoglalkoztatott. 2010 előtt mennyien is kaptak segélyt?


#3 600 ezer és 1 millós számokkal szoktatok dobálózni, ksh a saját statisztikájába (külföldi telephelyen dolgozok néven) 120 ezret számol be.


#5 gondolom az is statisztika, hogy szállással, étkezéssel nettó 180-al vesznek fel 8 osztályos cigányokat is. Ez volt 2010 előtt? (nem kitaláció hanem konkrét céget tudok ahova már ukránokat hoznak, mert magyar "ennyiért" nem hajlandó költözni)

2019. aug. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
14%

Nem,csak kielégítette a rosszindulatú embereket,akik irigylik,ha valaki a semmit otthon csinálja,és jobban örülnek,ha legalább nem otthon csinálják a semmit,hanem "munkahelyen".


A magyar olyan,hogy kollektíven szeret szenvedni.Ha másnak is fel kell kelni,még ha a semmiért is,akkor is jobban érzi magát,hogy másnak is rossz.

2019. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
92%

Remek ember a miniszterelnök úr. Felülvizsgálták a rokkantakat, és az orvosok szinte mindenkit rehabilitálhatónak találtak. Igaz részmunkaidős munkahely nincs, de el lehet menni 3 műszakba is. Mondják ezt olyan embereknek akik az egészségi állapotuk szerint 4 órát tudnának dolgozni további egészségkárosodás nélkül.

Aztán a szerencsétlent vagy támogatja a családja, vagy elmegy 8 órába dolgozni amig bele nem hal. Mert különben hajléktalan lesz vagy éhenhal abból a szégyenletes pénzől amit az állam ad.

Még szerencse, hogy keresztény kormányunk van. Bár ha ilyen a keresztény felebaráti szeretet és szociális érzékenység akkor inkább legyen valami ateista kormány.

Tudom, az ország céljainak eléréséhez ezek az emberek csak felesleges kiadást jekentenek.

Egyszer már volt olyan kormány egy országban amelyik hasonlóan gondolkodott az elesettekről, nem is olyan régen. Nem lett túl jó vége a dolognak.

2019. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 mindentudó99 ***** válasza:
0%
#12 Egyszer msr írtam ezt neked megismétlem. Ki kényszerít munkára ? Élhetsz otthon is munka nélkül . Jogod van éhen halni. Ennyire nem kell azért a munkatól rettegni. De szived joga nem nem dolgozni. Nem ertem mit kell haborogni ezen. Elvettek valami segélyedet mi?
2019. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 mindentudó99 ***** válasza:
10%
#13 Azért a kamu leszázalékolásoknak is veget kellett vetni egyszer. A somszed hazaspár már 45 évesen le volt szazalékolva de utána azert még 25 évet piacoltak a rokkantak
2019. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
92%

De most meg átestek a ló túlsó oldalára. Ha hiányzik a kezed vagy a lábad akkor is mehetsz időnként felülvizsgálatra mert hátha kinőtt időközben.

Egyébként meg maga a felülvizsgálat az orvosszakma megszégyenítése. Hajoljon le, köhögjön, kicsit szédül, nem baj én is. Munkaképes.

Az egyik ismerősömet arról kezdete kérdezni az orvos, hogy mikor lesz a térdműtétje és itt derült ki, hogy egy másik beteg kartonja van nála.

2019. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

Mindentudó,alattam leírtak kommentben valaki,hogy ki kényszeríti.


Ha valakit nem tud támogatni a családja,addig dolgozik,amíg bír,meg nem hal.


Nem kényszerít rá senki,csak a kényszer.Aki kiszolgáltatott az ellen a legkönnyebb bármit is tenni.

2019. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

" Azért a kamu leszázalékolásoknak is veget kellett vetni egyszer. A somszed hazaspár már 45 évesen le volt szazalékolva de utána azert még 25 évet piacoltak a rokkantak"


Értem,azért,mert van pár csaló,ezért mindenki szívjon.

Tipikus fideszes mentalitás.

Nekem nagynéném mentálisan beteg,de fizikai betegségei is vannak,így le van százalékolva.

Nagyon sokat mesélt nekem sorsokról,amikkel találkozott élete során.

Voltak,akik konkrétan öngyilkosak lettek emiatt.


Vannak,akiket nem lehet foglalkoztatni,még akkor sem,ha meglennének hozzá a feltételek.

De,mint előttem is írták,részmunkaidő sokszor csak papíron létezik.

Nem éri meg senkinek foglalkoztatni részmunkaidőben beteg embereket.

Mivel beteg eleve kockázatos,hogy hamarabb megy táppénzre,és ha két embert kell felenni egy teljes értékű helyett,akkor több járulékot is kell fizetni utána.

2019. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
68%

Orbán szerint ha ő tud (szellemi)fogyatékosan dolgozni, akkor tudjon más is fogyatékkal a munka világában lébecolni...

Ilyen ez az illiberális autokrata álkeresztény, áldemokrata álpiacgazdaság...

2019. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

Ebben az a megdöbbentő, hogy bárki kerülhet ilyen élethelyzetbe. Bárkit érhet egy olyan baleset ami után segítségre szorulna. Vagy a kor előrehaladtával kialakulhat olyan betegsége ami miatt nem tud dolgozni.

Persze majd jön a komment néhány nagyképű húszévestől, hogy ő bizony egészségen él. Hány focista meg hosszútávfutó esett össze egyik pillanatról a másikra ? Az élet kiszámíthatatlan. Nem tudhatod, hogy milyen rejtett hiba van a szervezetedben.

Ezért lenne fontos hogy egy olyan országban éljünk ahol lenne egy minimális együttérzés és segítőkészség. Nem belerúgni a másikba és még tapsolni is hozzá.

Az átlagemberben sokszor van együttérzés. A politikusokban miért nincs ?

Persze ezt is elintézitek azzal, hogy dehát nem jönnek migránsok.

2019. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!