Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet olyan nyilvánvaló...

Hogyan lehet olyan nyilvánvaló hazugságokat terjeszteni, mint 2008-as bérek szintjén vagyunk?

Figyelt kérdés

Az ellenzéki propaganda minden médiumaiban ez folyik most, hogy állítólag 2008-as életszínvonalon élünk bérek szintjén. Nehéz ilyen ostobaságot kitalálni, terjeszteni. Mégis mennyire járatja le magát az ellenzék ? Ki hiszi ezt el?


2008-hoz képest triplázódott a minimálbér, hatalmas rezsicsökkentés volt, ami miatt 50-70 ezret megtakarítunk évente. Mégis ki veszi ezt be?


Én tanár vagyok. Egy kezdő pedagógus 85 ezret keresett még 2008-ban és a rezsi is másfélszerese volt. Ma a kezdő fizetés 140 ezer. Az élet minden területén emelkedtek nem kicsit a fizetések. Ki hiszi ezt el? Miért jó az ellenzéki médiának, ha elhitelteleníti magát?


2019. aug. 6. 13:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg hazugság, mert kb. 50 évvel vagyunk lemaradva.
2019. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
78%
A fizetések reál értékét és vásárlóerejét nézve sajnos még ott SE vagyunk.
2019. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
82%
És szerinted 140 ezer forintos kezdőbér egy tanár esetében rendben van? :) Egyébként vásárlóerő tekintetében én nem látok jelentősebb javulást 2008-hoz képest.
2019. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

Hidd el, rengetegen elhiszik és milyen jól teszik. Lehet, hogy triplázódott a minimálbér, de minden egyéb, ami az átlagember életszínvonalát növelné, jóval többe kerül, mint a háromszorosa.

Számomra meg az a felfoghatatlan, hogy nem érzik egyes emberek, mennyire nem lehet a mai bérek mellett egyről a kettőre haladni?

2019. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
Akkor kívánom neked, hogy abból a nettó 140 ezerből vegyél lakást vagy fizess albérletet.
2019. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%
Mennyiért béreltél egy lakást akkor és most?
2019. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
94%
Hát! A Gyúrcsán idején meg még csak 250 forint vót egy euró, ami ma mán 325 forint! A liberáloknak persze asse teccik, hogy egyre több a forint!!!
2019. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

#7 :D


Egyébként nem védem én Elkúrós Ferit sem, de akkoriban béreltünk 20 ezer forintért egy albérletet (vidéki kisváros), a fizetés pedig 70-80 ezer körül mozgott. A jelen állás szerint a fizetéseknek 500 nettó körül kellene lennie.

2019. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%

2007-ben elhatároztam, hogy 100 ezer forintot fogok keresni és veszek egy 2004-es opel astra cabriot.

2019-ben mindkét célom elértem.

2019. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

A fizetések minden szférában folyamatosan nőnek. 2008-óta megtriplázódtak sok helyen. Egyértelműen többet keres mindenki és a vásárlóerő is növekszik. Ez egyértelmű. Aki ezt tagadja az hazudik vagy érdeke fűződik hozzá


A fizetésből vásárolsz és rezsit fizetsz. A rezsi a Fidesz kormány alatt jelentősen csökkent, ami azt jelenti még inkább többet tudsz vásárolni. Sokáig defláció volt. Most pedig alacsony infláció van, azaz a vásárlóértéked növekedett. Egyedül az albérlet jelent jelentős kiadást. Az albérletárak viszont nem kormány, hanem piacfüggő. Azt jelenti azért tudnak többet kérni érte, mert van piacképes fizetőerő. Ha ez nem lenne, nem tudnának ennyit kérni érte. A legtöbb helyen most is 70 körül van az elbérlet, annak ellenére hogy 150-ért hírdetik, mert nem veszik ki annyiért. Ne legyetek magatok ellensége. Ne higyjetek el minden prooagandát


A tanári fizetés kezdőknek jelentősen nőtt. Már egész jó tanárnak lenni. Anni a 85 ezres fizetések és a leépítések idején nagy szenvedés volt.

2019. aug. 6. 14:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!