Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltás előtt miért...

A rendszerváltás előtt miért volt korlátozva még az is hogy mennyiszer utazhatunk más kommunista országokba?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy az ideológia miatt nem lehetett kapitalista országokba csak úgy elutazni, de miért nem volt szabad csak úgy jönni-menni például Kelet-Németországba, Jugoszláviába, Csehszlovákiába, Bulgáriába stb.?

2019. aug. 8. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Azért, hogy tudd ki a főnök.
2019. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Mert akkor az volt a szokás, hogy mindenki dolgozik, nem pedig utazgat kedve szerint. Tehát volt a szabadságod akkor mehettél máskor pedig dolgoztál, nem volt időd menni.
2019. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jugókat hagyd ki. Az akkor sem ide, sem oda nem tartozott.

Nem tudom honnan a kérdés??? Én hetente voltam Csehszlovákiában. A 70-es években tapétát, élelmiszert, gyerekruhát, légpuskát, stb hoztam be. NDK-ba meg bulizni jártunk ki, mikor olyanunk volt.

2019. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elvileg korlátozás volt, de a határon nem mindig pecsételtek az útlevélbe. Sokszor voltam Romániában, par db pecsétet kaptam a látszat kedvéért. Viszont Ausztriába nehezebb volt ki jutni.
2019. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Viszont Ausztriába nehezebb volt ki jutni.

Nem mondod? Csak nem nyugat volt már akkor is?

2019. aug. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem volt korlátozva.

NDK, Csehszlovákia, Lengyelo., Románia, Bulgária - annyit mentél, amennyit akartál.

2019. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

# 6/6


Nem egészen. Évi limit volt.

2019. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert Ausztriába már kék útlevél kellett, nyugati, és devizát kellett beváltani, ami a hivatalos keret kb semmire nem volt elég, szóval a kaját vinni kellett. Májkrém-tojáskrém konzerv 1-2 hétre, a kenyeret meg venni. Estére babfőzelék- sóletkonzerv főleg.

Szerintem a piros -igazából bordó- útlevéllel nem volt korlátozás, mert KGST prszágok voltak, nem?

De Jugoszláviába is már a kék kellett.

2019. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyszüleim, szüleim, a határsávban éltek,nem mehettek korlátlan sehova, még a kgst országokba sem.
2019. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Picikét jobban szabályozva voltak akkoriban a dolgok. Például a Szovjetúnióban még a várost sem hagyhattad el a hatóság előzetes engedélye nélkül.
2019. aug. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!