Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem támogatják nálunk...

Miért nem támogatják nálunk nagyobb mértékben a digitális ügyintézést?

Figyelt kérdés

Egyre jobban haladunk, már van e-személyi, ügyfélkapu, online adóbevallás, most jelenik meg az e-recept és ha minden jól megy a 2020-as évekre lesz e-jegy rendszer is Budapesten.

De ezeket miért nem bővítik nagyobb mértékben? A szegény, ámde feltörni vágyó, természeti erőforrásokban szegény országoknak az elektronikai, illetve digitális "iparban" van a kulcs a fejlődéshez. Erre jó példa Észtország, ami az egyik legelmaradottabb szovjet utódállamból mára az egyik legfejlettebb balti állam lett. Vagy Ruanda, ami az egyik legszegényebb afrikai államként indult el, mostanra pedig 67 év felett van a várható élettartam, lecsökkent a gyermekhalandóság, nő az orvosi ellátás színvonala, stb, stb.

Miért nem foglalkoznak a jelenlegivel többet nálunk a digitalizációval? Legalább ebben piacvezetők lehetnénk Európában.


Ruanda: [link]


Észtország: [link]


2019. aug. 9. 11:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#10

Átképzed magad más típusú munkakörre. Egy kis tanulásba nem hal bele az ember ;)

2019. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Még csak most fejeztem be.Az volt az álmom hogy itt dolgozzak.Végezzek el mégegy egyetemet vagy mi a tökömet csináljak akkor?
2019. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
#10 elmész dolgozni vagy visszaköltözöl a szüleidhez
2019. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#12

Jajistenkém, most minden toporogjon egy helyben, mert neked az úgy jobb? Am nem kell feltétlenül felsőoktatásban gondolkodni.

2019. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
A digitalizáció nem jelenti azt, hogy nem kellenek közigazgatás szervezők. Csupán meg fog változni a munkakörük és tovább kell képezniük magukat. De megjegyzem: bármilyen szakmáról van szó, csak akkor maradsz versenyképes, ha állandóan képzed magad. Ez ugyanúgy igaz a közigazgatás szervezőre, mint a mérnökre, a közgazdászra, az orvosra, a tanárra vagy az ügyvédre.
2019. aug. 9. 14:45
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez a polgároknak is fel kell nőni, hogy működjön.


Nemrég ismerősöm beregisztrált az ügyfélkapura, megmutattam neki mi merre, a végén én éreztem magam kellemetlenül, mert szinte dühöngött hogy merik megbonyolítani az életét, meg rákényszeríteni, hogy az állam meg a nav rendszereit meg kelljen tanulnia... azt mondta ez szemétség.


Pedig van benne jó dolog bőven, minden féle nyomtatványt be lehet adni percek alatt, erkölcsit kérni 2 perc, két nap múlva hozza a postás, adóigazolás szintén, helyrajzi szám alapján tulajdoni lap, gépjármű lekérdezés, minden ha valaki tudja használni. Ő meg ki volt akadva. Annyi idős mint én, nem öregember.


De mit várunk egy országban ahol meg akarják adóztatni az internetet??


Inkább hirdetni kellene, hello népek itt az ügyfélkaputok, mindent könnyedén intézhettek, amúgy sincs elég ügyintéző a hivatalokban sablon ügyekkel pepecselni, szóval ez szükségszerű is lenne, nem csak lehetőség.

2019. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16

Nemhogy örült volna az ismerősöd, nem kell száz felé szaladgálnia az elintéznivaló ügyeivel :P

2019. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%

Nekem pl nem tetszik ez a túlzott digitalizáció.Hogy már a mosógép,meg a hűtő is okos.

Jobb volt régen,még a 2000-es évek elején,mikor még nem voltunk ennyire ráfüggbe a netre.21/F

2019. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

'Hogy már a mosógép,meg a hűtő is okos.'

Ez igaz. Mi viszont agyilag sajnos visszafelé fejlődünk :P

2019. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#16 Hát igen, idővel majd rájön hogy jó ez, én megtettem amit tudtam.


#17 Azért szerintem nem ugyanaz a hűtő meg a tv okossága, mint az elektronikus ügyintézés. Ha neked hiányzik bejárkálni a nav -hoz, egy napot elcseszni egyetlen nyomorult papírlappal, hát nem bánom, de nekem ha más lehetőség is van akkor inkább 1 perc alatt elintézem aztán egész nap csinálom a dolgom.


Azt sem értem autó átírást is mért intézik még most is okmányirodában. Biztosítás megléte látszik, eladó-vevő ha van ügyfélkapu látszik, eredetvizsgát kellene feltölteni aztán kész. Eladó megjelöli ügyfélkapun kinek adta el, vevő jóváhagyja, hogy megvette. Papírokat meg küldik postán. Nem kellene sírni ríni, hogy kevés az ügyintéző.

2019. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!