Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan már Budapest csak...

Lassan már Budapest csak névlegesen marad Magyarország? A magyarok kisebbségbe fognak kerülni?

Figyelt kérdés

Budapest az egyre inkább már a kínaiak, törökök, négerek, arabok, ukránok és a turisták hazája. Ezek így összesen már többen vannak mint a magyarok. Én lassan már kisebbséginek érzem magam magyarként Budapest közepén, mivel már a mekiben is például sokszor angolul szólnak hozzám, aztán csodálkoznak, hogy magyar vagyok. Mindezt a "magyar fővárosban".

Igen ám, de ez a főváros már lassan csak névleges fővárosunk lesz? Valójában már nem a mi városunk?

Csak úgy mint London. Ott is abszolút kisebbségbe kerültek a britek, mindössze 20-22% brit él Londonban. Van egy manchesteri angol barátom, olyannyira barátom, hogy voltam is nála nyaralni kint, ő is mondta, hogy London az már csak névlegesen brit város, csak papíron a fővárosuk, egyébként már nem sok közük van a briteknek hozzá.

Így lesz ez Budapesttel és a magyarokkal is? Nagyon ebbe az irányba megy a folyamat, és egyre gyorsabban.


2019. aug. 12. 14:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
Magyarország az EU tagja. Ez azt jelenti hogy te szabadod kiköltözhetsz és dolgozhatsz más EU-s országokban, de onnan is jöhetnek Magyarországra. Ha te ezzel nem tudsz megbékélni húzzál el mucsaröcsögére és vegyél ott egy tanyát. Az ilyen primitív embernek semmi keresnivalója Budapesten.
2019. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan a turistákkal van a baj? Mit szóljanak akkor a hévíziek, vagy a balatonföldváriak? Vagy a bibioneiak?
2019. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

"nem úgy néznek ki mint mi"


Uhhhhh... ne már!!! Én világos hajú / bőrű / szemű vagyok. Szegény nagymamám viszont kun volt, és egyáltalán nem úgy nézett ki, mint én. Lehet, hogy titokban engem utált, és a rá hasonlító unokatesómat meg jobban szerette? :-(

2019. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
41%

"Nem úgy mint a magyar kivándorlók, hogy szépen megtanulnak angolul, németül vagy egyéb nyelven és be akarnak illeszkedni a kinti társadalomba."


Ez az év vicce!!! Annyira be akar a magyar illeszkedni hogy naponta többen kérdezik hogy Londonban, Berlinben stb hol van magyar fogorvos? Meg magyar orvos, meg magyar fodrász, körmös, stb, stb. Baromira beilleszkedtek ha mindenben magyart keresik. Nyelvet is jól beszélhetik ugye ha fodrászból is magyar kell nekik igaz?

2019. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
De te mirôl beszélsz? Alig él külföldi pesten, azok is csak ideinglenesen. Akiket a belvárosban látsz java részt túrista, akik pénzüket költik hozzájárulva a magyar gazdasághoz. Vagy a túristákkal is gondod van?
2019. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

"A magyarok kisebbségbe fognak kerülni?"


Igen, de nem csak Budapesten és nem a külföldiek miatt.

2019. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem találsz te Büdöspesten 20% magyart, jó ha ötöt.
2019. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is Budapesten is csak néhány százalék a más nemzetiségű, a belvárosban akiket külföldieket látsz, azok jó része turista. Vannak kínaiak, vietnámiak, indiaiak, de összesen is kevesen, főleg Józsefvárosban és Kőbányán. Ahol én lakok, egyik külvárosi kerület, ugyanúgy ritka a más nemzetiségű, mint egy vidéki kisvárosban.


Ugyanakkor Budapest helyből világvárosnak épült a 19. század második felében, és azzá is vált a századfordulóra. Az, hogy más nemzetiségűek megfordulnak az utcán, mert turisták, mert üzleti úton vannak, vagy épp itt akarnak letelepedni, teljesen normális egy világvárosban. Inkább az a nem normalis, ahová a 20. században jutott a vesztes világháborúk, a fasiszta és kommunista diktatúrák miatt. Bár látom, neked kedvedre lenne ez az elzárkózás, de ha Magyarországot erőssé akarjuk tenni, akkor bizony Budapestnek ismét világvárossá kell válnia.

2019. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a múzeumokban vettem észre,hogy az ott dolgozóknak kb fura ha magyar is betéved ezért automatikusan angolul köszönnek.
2019. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Debrecen esetében vitatom, hogy kevés a magyar, mert én is debreceni vagyok. Az egyetemek környékén sok a külföldi, és a hozzá köthető villamosvonalakon, de a többségük diák.

Budapestet csak olyan szempontból találom aggályosnak, hogy rengeteg a kötekedő, csak balhézni akaró mélyszegény. Nekem elgondolkodtató volt, hogy az aluljárókban belémkötnek, a metrónál tarhálnak, meg a zebráknál és a parkokban is. A Keleti Pályaudvarnál már olyan is előfordult, hogy a vonatra jöttek fel, és fülkéről fülkére jártak tarhálni kettesével.

2019. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!