Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tud valaha is választást...

Tud valaha is választást nyerni az ellenzék, ha nem veszi át a fidesz kampány stratégiáját?

Figyelt kérdés

A fideszes választóknak nagyon bejön a migránsozós, harcolós mindenkit legyőzős mi vagyunk a keresztény európa védelmezői kampány kommunikáció.

Nem tudom eldönteni, hogy az ellenzék nem akar erre a szintre süllyedni, vagy nem tudja hogy hogyan kell hasonlót csinálni. Pedig úgy néz ki ez a nyerő stratégia ma Magyarországon nem a pártprogramok ismertetése.

Ha csak ezen az áron lehetne nyerni, akkor inkább nem kell a győzelem ?


2019. aug. 13. 23:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez a "választók negyedével nyer kétharmadot" jelmondat ellenzéki hangulatkeltésre nagyszerűen alkalmas, másra nem. Sokszor megbeszéltük már itt a GYK-n, hogy eleve a választók kb. harmada soha nem megy el szavazni. A rendszerváltás óta 70% körüli volt a maximális részvétel. Pedig a kilencvenes évek közepén és a 2008-as válság idején is volt ok bőven az elégedetlenségre. Úgyhogy a szavazóképes lakosság 30%-át nyugodtan elfelejthetjük ilyen szempontból.

Vagy akkor az ellenzék nyújtson be egy törvényjavaslatot a kötelező szavazásról. Aki nem megy el választani, az büntetésben részesül. A világ több demokratikus országában létezik ilyen, pl. Ausztráliában is.

A Fidesz a választók felével nyer kétharmadot, ez viszont igaz.

2019. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Sokszor megbeszéltük már itt a GYK-n, hogy eleve a választók kb. harmada soha nem megy el szavazni."

A fidesz azt is nyilvántartja, hogy ugyanazok az emberek nem mennek el szavazni ?

Én volt amikor elmentem máskor meg nem mert nem volt olyan jelölt akire szívesen szavaztam volna.

Azért meg nem szavazok mert akkor legyen a legkisebb rossz.

Szóval csak a megfelelő kínálat hiányzik.

2019. aug. 15. 11:34
 13/13 anonim ***** válasza:
Nyilván az 1/3 nem ugyanazokból az emberekből áll. Én még nem láttam statisztikát arról, hogy akik nem szavaznak vagy közvéleménykutatáskor nem válaszolnak a kérdésekre, azok pl. milyen korúak és kb. hol élnek. Pedig érdekes lenne. Lehet van is ilyen statisztika.
2019. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!