Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem hiteltelen, hogy az...

Nem hiteltelen, hogy az ellenzék diktatúrát kiállt, de közben választásokkal akarják leváltani a Fideszt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 15. 19:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Én értem amit írtok, azt nem értem, hogy akkor a ellenzék miért próbál meg demokratikus úton bármit elérni? Miért nem vonulnak ki a parlamentből, miért nem hirdetnek tüntetést.
2019. aug. 15. 20:18
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, te komolyan azt hiszed, hogy ahol választásokat tartanak, az már demokrácia? Szerinted ez a demokrácia egyetlen kritériuma? Hát nem! Ahol 40%=2/3, az látszatdemokrácia. Ahol az ellenzéki véleményeket még véletlenül se fontolják meg, az nem demokrácia! Ahol az alkotmánybíróság kizárólag kormánypártiakból áll, az nem demokrácia! Ahol a kormány vígan megszegheti a saját törvényeit, az nem demokrácia! Ahol ellenzéki sajtóorgánumokat be tudnak záratni, az nem demokrácia!

Annak, aki azt mondja, hogy ki lehet mondani a véleményünket, tehát demokrácia van: Nem! Ahol már véleményt se lehet nyilvánítani, az terror! A demokrácia hiányának extrém esete! Ha nyilváníthatunk véleményt, de falra hányt borsó, az még nem demokrácia!

Mért nem hirdetnek tüntetést? Más sincs itt, mint tüntetés! Csak nem mennek el elegen, mert ez egy ilyen nép. A csehek bezzeg elmentek a saját elnökük ellen.

Mért nem vonulnak ki a parlamentből? Attól még nem lenne demokrácia, az nem oldana meg semmit! Így legalább kérdéseket tudnak feltenni, amire a kormány persze nem válaszol. Mellesleg valamiből meg is kell élniük, és ugyebár az a foglalkozásuk, hogy parlamenti képviselő. Erre kaptak felhatalmazást a szavazóiktól.

2019. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Félnek, hogy egy forradalom őket is a szemétdombra söpörné.
2019. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy demokrácia van (de ezt már leírtam vagy ötször) és azt sem hiszem, hogy attól lesz demokrácia (?), hogy kivonulnak a parlamentből.


"Mért nem hirdetnek tüntetést? Más sincs itt, mint tüntetés! Csak nem mennek el elegen, mert ez egy ilyen nép. A csehek bezzeg elmentek a saját elnökük ellen."


Akkor talán nincs valós igény arra amit kínálnak.

2019. aug. 15. 20:40
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van, Magyarországon nincs valós igény demokráciára és jólétre.
2019. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az ellenzék sem egységes, homogén massza, hanem eltérő nézőpontú emberekből áll.

Vannak, akik azt mondják, hogy diktatúra van, és a fideszt nem lehet választásokkal legyőzni.

Szerintem inkább fél autokrácia van (önmagában ez is elég nagy szégyen amúgy), és csak választáson győzhető le a fidesz, másképp nem is lehetne legitim a győzelem.

2019. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%

A fél-autokrácia is tovább tud fejlődni diktatúrává minden probléma nélkül. Igen, úgy ahogy a Pokémonok csinálják...

Ha nem lenne az EU, mint fék, SZVSZ már tovább is fejlődött volna.

2019. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem hiteltelen, szimplán csak arról van szó hogy ellenzéki oldalon túl liberálisak.


Én megindítanék egy mozgalmat Orbán eltávolítása céljából, a találkozó helye pedig minden megyeszékhely főterén lenne! Szlogen: Orbán takarodj!

2019. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
64%

A kérdezőnek alapvetően igaza van, de egyelőre nem érett meg a helyzet egy forradalomra.


Ameddig a határok még nyitva vannak, az ember azt érzi, hogy inkább elmegy, ha már nem bírja tovább, de fölösleges vérfürdőt senki nem akar - és ez így normális.


Azt hiszem, a határok nyitottsága miatt nem robban a helyzet, mert akikben már fel is gyűlt elegendő feszültség, düh és elkeseredettség a rezsimmel szemben, azok is inkább csak dobbantanak, minthogy megcsinálnának egy valódi rendszerváltást.


Tényleg elég reménytelen így a helyzet... :-(

2019. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

én már régen bojkottálnám a parlamenti munkát meg a "választást" is, majd feltűnne az EU-nak.

Ugyanis épp nem az a baj, hogy az EU nemhogy nem szól bele, leszrják hogy milyen diktatúra megy itt.

HÉVÍZ, GYÓGYVÍZ, TISZTAVÍZ a jővő olaja, ki nem tudja?

2019. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!