Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyire helyes...

Szerintetek mennyire helyes az, hogy a fiatalokat távoltartják a politikától, ha pedig megpróbálnak bekapcsolódni, akkor a kormánypárti nyugdíjashordák letarolják őket?

Figyelt kérdés
Én is fiatal vagyok, és akármikor próbálom szóba hozni a politikát (adott esetben ellenzéki szemszögből), minden idősebb ismerősöm fél perc után már üvöltözik velem, hogy "á gyúrcsány se vót jobb!"... Ami pedig a nemzeti ünnepeken történik (papucsos, bevásárlószatyros öregek verik bottal a sípoló fiatalokat), az elkeserítő. Nem azt mondom, hogy a sípolás a legjobb módszer, de ha az első szerepvállalásnál elnyomják az ifjúságot, nem fordul meg a fejükben, hogy hol leszünk 20-30 év múlva, amikor a mai fiatalság alkotja majd a politika gerincét?

2019. aug. 15. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Pont azért ütik, verik meg nem engedik érvényesülni, hogy ne kerüljenek a fiatalok többségbe. Akkor sokuk tudja, hogy megszűnne a jó világ nekik. Elég megnézni a mentális különbségeket: Albániában pár éve a nyugdíjasok azért tüntettek, hogy az aktuális kormány nehogy felmerje emelni a nyugdíjak összegét, mert akkor a fiatalabb generációknak többet kell dolgozni. Idehaza meg nem egyszer hallottam már olyan abszúrd elképzeléseket nyugdíjasoktól, hogy a fiatalok dolgozzanak 24 órákat heti 6 nap, hogy több legyen a nyugdíjuk, mert nem élnek meg.
2019. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Leírtál egy hülyeséget és tényként kezeled.

Senki nem tartja távol a fiatalokat a politikától. Vannak idős emberek - minden politikai oldalon- akik nem tudnak vitázni, de éppen így vannak ilyen fiatalok is. Sokkal több olyan "nyugdíjasról" találhatsz videókat akik diákok vagy megyek és másokkal így viselkednek. Ettől még közülük sem ilyen mind.

Azt gondolom nem véletlenül nem írtad le hogy te mit és hogyan mondtál. Sokszor igaz a mondás: amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten. Lehet hogy nem véletlenül válaszolnak így.

2019. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Ostoba telefon átírta.

Ez akart lenni: sokkal több olyan nyugdíjasról találhatsz videókat akik dk-sok vagy mszp-sek és így viselkednek...

2019. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

"Idehaza meg nem egyszer hallottam már olyan abszúrd elképzeléseket nyugdíjasoktól, hogy a fiatalok dolgozzanak 24 órákat heti 6 nap, hogy több legyen a nyugdíjuk, mert nem élnek meg."


Én már olyat is hallottam, amikor az egyik öregasszony azért ordítozott, hogy a fiatalok ne tüntessenek, inkább menjenek dógoszni, hogy ne az ő nyugdíjából éljenek.

2019. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

A nyugdíjasok is meg vannak osztva.

Vannak, akik Orbánnak vannak bezsongva öt kiló krumpliért, vannak akik Fletónak, de vannak olyanok is akik a kétfarkú kutyapártban látják az idióta jövőjüket és van kevés normális, aki a saját fajtájára, a magyarokra szavaz mindig.

2019. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

'amikor az egyik öregasszony azért ordítozott, hogy a fiatalok ne tüntessenek, inkább menjenek dógoszni,'

Drága mama biztos nem hallott még 56-ról :)

2019. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Ez azért van, mert ha a fiatalok akkora arányban és olyan szervezettséggel vennének részt a politikában mint a nyuggerek, akkor a Fidesznek és a DK-nak már leáldozott volna.
2019. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Ez sem generációs kérdés.

Egy 20 éves, nagycsaládos analfabéta mennyire jobb?

Ha politizálni akarsz, akkor lépj be, valami ilyen szervezetbe vagy alapíts egyet!


Ne hagyd magad visszafogni

2019. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!