Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mikor lehet...

Magyarországon mikor lehet majd bitcoinban is adózni?

Figyelt kérdés
A forint centralizált, elavult és béna. A jövő a kriptovalutáké.
2019. aug. 28. 18:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/324 anonim ***** válasza:
24%

"A bitcoin meg egyenesen deflálodik, nemhogy inflálodik. ez az arannyal szemben éphogy egy elönyösebb tulajdonság."



A bitcoin nem tud csak deflálódni, ugyanúgy tud inflálódni is.


Gondolkozz már! Ha csak deflálódna, mindenki ebbe fektetne bele, és hetente duplázódna a haszna.


Akinek a fejében káposztalén kívül más is van, az kapásból látja, hogy ez lehetetlen és fenntarthatatlan.



"adtam több tíz ezer linket, mind a kérdésedre ad választ. szemben a te egy egy linkeddel"



Nem adtál több ezer linket. Rákerestél a pasas nevére, aztán elintézted ennyivel, hogy keressem meg magamnak. Nos, nyet. Ez nem így megy.



"ráadásul az egyik linked ép engem igazolt"



Igen? Melyik is?


Kifejtenéd, kérlek?


Csak mert a link, amit az aranytartalékról mutattam, úgy telibe cáfolja az állításod, hogy öröm nézni.



"hogy azután a kinyilatkozásod után kultúrára hivatkozol, az önmagában is égő."



SZVSZ aki komolyan azt képzeli, hogy egy adott termék nem tud inflálódni, csak deflálódni, az ne nagyon mutogasson ujjal másokra, hogy égő. Pláne, hogy alapszintű közgazdasági ismeretekkel sem rendelkezel.

Hát igen, deaz MLM se a bitcoin nem piramis jelleg, hanem az MLM, a piramis és a bitcoin 3 klönböző dolog. És érdekes a bitcoin se dőlt be s ismerek 0 éve mködő mlm-eket is ami szintén nem dőlt be s senki se szivodott fel sehova. tényleg olvass utána az inflácionak. az inflácio fő oka a pénz nyomtatás, a bitcoinbol meg egy fix előre meghatározott mennyiség van aminél többet nem lehet nyomtatni. ezért deflálodik, mert egyre több ember tulajdonába kerul ugyanannyi mennyiség. szoval ha ezeknek az alapoknak utána olvasol, mint inflácio fogalma, bitcoin összemennyisége, akkor majd megérted, miért irsz hulyeséget. "Nem adtál több ezer linket. Rákerestél a pasas nevére, aztán elintézted ennyivel, hogy keressem meg magamnak. Nos, nyet. Ez nem így megy" mégis ki másnak kellene elolvasni az informciokat mint neked magadnak. már az is szégyen hogy nekem kellett beirnom satosi nevét a googlebe helyetted. adtál egy linket az arany beváltási helyierol, de nem láttam cimlistát, igy ha csak egy helyet irok neked ahol a bitcoint beváltják, már többet irtam mint te. ataranytaltalék mégis miféle állitásomat vágja telibe? mert én ép azt látom, hogy egy beválto helyet se irtál. a bitcoinnal meg számtalan helyel fizetni is lehet. arannyal hán helyen is lehet fizetni? szerintem valamit megint nagyon összekevertél. de a csucs az hogy irtál 1 db linket s sok ezer linket meg fikázol. komolyan be kellene most másolnom a sok ezer linket egyenként? vagy mit akarsz ezzel mondani?

2019. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/324 anonim ***** válasza:
43%
"SZVSZ aki komolyan azt képzeli, hogy egy adott termék nem tud inflálódni, csak deflálódni, az ne nagyon mutogasson ujjal másokra, hogy égő. Pláne, hogy alapszintű közgazdasági ismeretekkel sem rendelkezel." a bitcoin ép azt cáfolja meg ujra meg ujra amiket közgazdaságtan állit.
2019. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/324 anonim ***** válasza:
0%
*s ismerek 60 éve muködő mlm-eket is ami szintén nem dőlt be
2019. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/324 anonim ***** válasza:
4%

"Hát igen, deaz MLM se a bitcoin nem piramis jelleg, hanem az MLM, a piramis és a bitcoin 3 klönböző dolog."


Ettől az átverés még átverés marad. Függetlenül attól, hogy a nevén nevezzük, MLM-nek adjuk el, vagy bitcoinnak.


"És érdekes a bitcoin se dőlt be s ismerek 0 éve mködő mlm-eket is ami szintén nem dőlt be s senki se szivodott fel sehova."


Az Ethereum már bedőlt.

A bitcoin MÉG nem dőlt be. És szerinted soha nem is fog? Te vagy az ezótévés Béla jósnő?

Igen, vannak MLM-ek, amik nem dőltek be. A döntő többség viszont bedőlt. Ja, és tegyük hozzá, hogy világszinten a piacrészesedésük nem éri el a 2 százalékot!

De tényleg bomba üzlet. Ha veszteséget akarsz termelni...


" tényleg olvass utána az inflácionak. az inflácio fő oka a pénz nyomtatás"


Az inflációnak van ezer és egy oka a bankóprésen kívül.


"a bitcoinbol meg egy fix előre meghatározott mennyiség van aminél többet nem lehet nyomtatni. ezért deflálodik, mert egyre több ember tulajdonába kerul ugyanannyi mennyiség."


És ki vagy mi garantálja, hogy nem lesz idővel a bitcoinból több? Honnét veszed, hogy ez egy kőbe vésett szabály, hogy márpedig ennyi bitcoin lesz, amíg világ a világ és punktum?

Egyrészt.

Másrészt, attól nem fog semmi deflálódni csak úgy magától, hogy azonos mennyiségre egyre többen vannak.

Harmadrészt, azonos mennyiség nem tud egyre több ember tulajdonába kerülni. Maximum egyre több ember van azonos mennyiségre, tehát az emberek egy részének van bitcoinja, a többségnek pedig nincs.

Ezzel mellesleg saját magadnak mondasz ellent: ugyanis a bitcoin ezek alapján nem bárki számára hozzáférhető lehetőség, ha állandóan fix számú van belőle.


"ha ezeknek az alapoknak utána olvasol, mint inflácio fogalma, bitcoin összemennyisége, akkor majd megérted, miért irsz hulyeséget."


Veled ellentétben én egyetemeken, közgazdaságtan órákon okosodtam, nem online netszemeteken meg piramisjátékos beszervezős oldalakon. De bizonyára a sok egyetemi professzor a hülye.


"mégis ki másnak kellene elolvasni az informciokat mint neked magadnak. már az is szégyen hogy nekem kellett beirnom satosi nevét a googlebe helyetted."


Édesapa, az, hogy beírod a fószer nevét Google-ba, és ideadod a találati listát, hogy mazsolázgassam ki én magam, az minden, csak nem bizonyítás.

A bizonyítás az úgy működik, kérlekszépen, hogy megkeresed azt a weboldalt, amelyik a te állításodat támasztja alá, és nem egy Wikipédia- vagy Zsindex-szintű hiteltelen tucat bulvárszemét, belinkeled, én pedig elolvasom.

Én képes voltam ugyanezt megtenni az én állításaimmal. Te valamiért nem tudod (vagy csak nem akarod) ugyanezt megtenni a tiéddel. Na EZ a szégyen.


"adtál egy linket az arany beváltási helyierol"


Nem arany beváltási helyekről adtam linket, hanem az országok aranytartalékainak mértékéről.

Te azt állítottad, hogy már nem létezik az aranyfedezet intézménye. A küldött link ennek az ellenkezőjét bizonyítja. Ha nem haragszol, egy szakmai oldalnak valamiért jobban hiszek, mint neked.

Az arany beváltási helyeinek egész pontosan zéró köze van az országok aranytartalékaihoz.


"ataranytaltalék mégis miféle állitásomat vágja telibe?"


Fentebb taglalva.


"mert én ép azt látom, hogy egy beválto helyet se irtál. a bitcoinnal meg számtalan helyel fizetni is lehet. arannyal hán helyen is lehet fizetni?"


Aranyat mindenesetre könnyebb beváltani pénzre idehaza, mint bitcoint. Zacit picit hamarabb találsz, mint bitcoin-autómatát, amiből Budapesten van összesen KETTŐ, az ország többi részén pedig kereken NULLA.

Ez az állításod is cáfolva lett.


"komolyan be kellene most másolnom a sok ezer linket egyenként? vagy mit akarsz ezzel mondani?"


Ha igazad lenne, 1 link is bőven elég lenne, ahol kerek-perec leírják, hogy az általad említett fazon találta fel a bitcoint.

2019. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/324 A kérdező kommentje:

"A bitcoin nem tud csak deflálódni, ugyanúgy tud inflálódni is.

Gondolkozz már! Ha csak deflálódna, mindenki ebbe fektetne bele, és hetente duplázódna a haszna.

Akinek a fejében káposztalén kívül más is van, az kapásból látja, hogy ez lehetetlen és fenntarthatatlan":


Igen, maximálisan kb annyi pénz lesz benne, amennyi jelenleg az aranyban van. Ez fog eloszlani 21 millió bitcoin között, ami a jelenlegi dollár árfolyam mellett egy 380 000 dolláros bitcoint jelent.

Ha most veszel, a befizetett érték 40 -szeresét fogod realizálni, miközben a hagyományos pénz meg inflálódik, tehát fog ez érni 1 millió dollárt is, ha egyáltalán lesz dollár.

2019. aug. 30. 21:21
 56/324 anonim ***** válasza:
4%

Ezzel több gond is van, Kérdező:


1: Senki és semmi nem garantálja, nem fog-e növekedni a bitcoin mennyisége

2: Azt se garantálja semmi, hogy ez nem Ponzi-séma. Az viszont garantált, hogy a Ponzi-sémák kivétel nélkül mind bedőlnek.

3: A keményvaluta mögött (ilyen a dollár is) van gazdasági teljesítmény, komplett bankrendszer, infrastruktúra, tőzsdefelügyelet stb. A bitcoin mögött semmi ilyen nincs. Innentől fogva ez nem biztos megélhetési forrás, hanem kb. szerencsejáték kategória.

2019. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/324 anonim ***** válasza:
63%

"Akkor talán olvass utána:"


Mit olvassak rajta? Ismerem a sztorit, a legelejen kitalalt valami ami mukodott kis penzzel. Aztan amikor ponzi lett a dologbol mar nem volt mogotte termek nem abbol lett fizetve a haszon hanem az uj belepok penzebol ahogy irtam.


"mellesleg tudod kinek a találmánya volt a bitcoin? Szergej Mavrodi"


Nem az o talalmanya. Attol hogy leirod ide ezt a baromsagot meg nem lesz igaz.


Egyelore ott tartunk hogy hoznod kell egy ponzi kriptot publikus blokklanccal, nyilt forraskodu szoftverrel. Eddig egyet sem sikerult felmutatnod. Es tudod miert? Mert nincs ilyen.


"Akkor mi a mögöttes érték?"


A szolgaltatas amit nyujt, a rajta dolgozo fejlesztok, a mogottes infrastruktura es ra epulo tobbi gazdasagi szereplo, tehat pont ugyanaz ami egy paypal, facebook vagy google mogott.


"csak épp egy fityinget nem lehet vele keresni"


A reszvenyesek es az uzemelteto keres vele. A bitcoinnal is keresnek az uzemeltetok a reszvenyesek (bitcoin tulajdonosok) meg akkor keresnek ha no az arfolyam ami tobb dolog miatt is bekovetkezhet.


"De igen, bedőlt."


1 dollarrol felment 169 dollara. Nagyon bedolt. De mint mondtam engem nem erdekel az ethereum.


"Kifejtenéd kérlek, miféle szolgáltatás van amögött, hogy te bitcoint bányászol a gépeden?"


Nem banyaszok semmit. A bitcoin halozat egy szolgaltatas felhasznalokkal. Csakugy mint a paypal. Emellett veges mennyisegben all rendelkezsre igy a store of value csoportba is tartozik mint az ingatlan, a kotvenyek/reszvenyek, az arany vagy az egyeb ritkasagok. Minden korabban letezett ertektarolonak vannak hatranyai:

ingatlan, arany - nem lehet transzportalni

ritkasagok - illikvid es nem lehet transzportalni

kotvenyek/reszvenyek - centralizalt, ezaltal partnerkockazat, csodkockazat


A Bitcoin mindezt megoldja, egy olyan uj technologia amihez foghato nem letezett korabban az emberiseg torteneteben. Transzportalhato arany, pont amire egy digitalis korban szukseg van.


"Addig álljál te féllábon, amíg a dollár vagy az euró hiperinflálódik..."


Szepen haladunk afele hogy nulla es negativ kamatokkal lehet mar csak tovabb stimulalni a gazdasagot ahogy latjuk USA-ban es EU-ban is. Egy ilyen kornyezetben csak a QE marad az egyetlen fegyver a jegybankok kezeben. Meglatjuk hova vezet a nagyuzemi penznyomda.


"Csak szólok: minden országnak van aranytartaléka."


Ami jobb esetben akar 1 hetre is eleg fenntartani az orszagot. Nagy tartalek.


"Azonkívül aranyat picit több helyen beváltanak, mint mondjuk bitcoint."


Tevedesben vagy. Bitcoint barhol a vilagon par kattintassal atvalthatsz es a bankszamladra utalhatsz. A Bitcoin amivel online fizethetsz aranyat sehol nem fogadnak el online. 5500 Bitcoin ATM is van. Sot van par hely Budapesten is ahol Bitcoinnal fizethetsz, mutass olyat ahol arannyal.


"A linkekben, amiket mutattam, említve volt jópár"


A linkeden egy kripto nem szerepelt, nem attol kripto valami hogy a neveben benne van, hanem hogy van hozza blockchain, szoftver es halozat.


Pl. az egyik ami a linkeden volt annyi volt hogy egy fazon egy forumon irt egy posztot hogy kuldj neki penzt amire 1% napi kamatot ad. Ennek semmi koze a kriptohoz. Azon kivul hogy bitcoinban kerte mindezt. Ennyit a linkedrol.


"Ezek egyike se garancia"


De garancia. Mivel a ponzi lenyege, hogy nem ismered hogy valojaban mibol jon a haszon, mikent mukodik az egesz.


"Az arany ugyanis nem tud inflálódni"


De tud. Volt mar 2000 dollar is. Most meg majdnem a fele. Az arany belso erteke annyi mint egy darab vase. Vagy az oxigene. A bitcoinnak van belso erteke epp annyira mint barmely mas szolgaltatasnak, feljebb mar leirtam.

2019. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/324 A kérdező kommentje:

1: Akármennyire is hihetetlen, de a bitcoin működik. Én se hittem el, amíg el nem olvastam ezeket:


[link]


2. Szerintem az arany egy ponzi scheme, ami be fog dőlni pár éven belül... Kb ennyire értelmes amit mondasz.


3. Sajnos akármennyire is hihetetlen, de nem, nincs mögötte semmi. Én se hittem el először, de az egész emberiség be van csapva.

2019. aug. 30. 21:37
 59/324 anonim ***** válasza:
7%

"Hát igen, deaz MLM se a bitcoin nem piramis jelleg, hanem az MLM, a piramis és a bitcoin 3 klönböző dolog."

Ettől az átverés még átverés marad. Függetlenül attól, hogy a nevén nevezzük, MLM-nek adjuk el, vagy bitcoinnak.


csak ép az átverés hiányzik az MLM-ből és a bitcoinbol. a többi stimmel. illetve mindhárom felépitése is más.



"És érdekes a bitcoin se dőlt be s ismerek 0 éve mködő mlm-eket is ami szintén nem dőlt be s senki se szivodott fel sehova."

Az Ethereum már bedőlt.


ezt is csak te találtad ki, ha bedőlt akkor mitől is ér 160 dollárt darabja?


A bitcoin MÉG nem dőlt be. És szerinted soha nem is fog? Te vagy az ezótévés Béla jósnő?

A bitcoin már 2-300 szor bedőlt.


Igen, vannak MLM-ek, amik nem dőltek be. A döntő többség viszont bedőlt. Ja, és tegyük hozzá, hogy világszinten a piacrészesedésük nem éri el a 2 százalékot!

na most akkor bedőlt vagy nem? mert ez amit irsz igaz a pénzre is, vannak pénzek amik bedőltek, lásd pl. pengő, vagy az okoi pénzek stb


De tényleg bomba üzlet. Ha veszteséget akarsz termelni...

csak rajtad mulik kevesebbért adod el mint vetted, vagy többért.


" tényleg olvass utána az inflácionak. az inflácio fő oka a pénz nyomtatás"

Az inflációnak van ezer és egy oka a bankóprésen kívül.

de az nincs az okok kozott, ha fix mennyiség érme van előre betervezve, aminél több sosem lesz, max kevesebb.



"a bitcoinbol meg egy fix előre meghatározott mennyiség van aminél többet nem lehet nyomtatni. ezért deflálodik, mert egyre több ember tulajdonába kerul ugyanannyi mennyiség."



"És ki vagy mi garantálja, hogy nem lesz idővel a bitcoinból több? Honnét veszed, hogy ez egy kőbe vésett szabály, hogy márpedig ennyi bitcoin lesz, amíg világ a világ és punktum?" mert informatikailag lehetettlen többet előállitani. megintcsak azt tudom mondani, járj utána, mert linket ugyse fogadsz el tőlem, egyet se és 10 ezret se. ahhoz hogy plusz bitcoint gyártsd, magát az algoritmust kellene megváltoztatnod, de akkor az 1. nem a bitcoin lesz, kettő, sok millio gépet kellene meghekkelned a kontinenseken s sok ezer szigeten, méghozzá egy időpillanatban, hogy ezt megváltoztasd. ha te képes vagy meghekkelni egyszerre ennyi gépet, a bolygon, beleértve azokat is amik ép nincsenek neten, akkor a bitcointol fuggetlenul a világ ura leszel.


Egyrészt.


Másrészt, attól nem fog semmi deflálódni csak úgy magától, hogy azonos mennyiségre egyre többen vannak.

akkor te nem érted a kereslet kinálat elvet. ha valamit sok ember akar megvenni akkor felmegy az ára.


Harmadrészt, azonos mennyiség nem tud egyre több ember tulajdonába kerülni. Maximum egyre több ember van azonos mennyiségre, tehát az emberek egy részének van bitcoinja, a többségnek pedig nincs.a bitcoin egyik alapja amitől pénzé válok, hogy osztható. vagyis azonos mennyiség bitcoin kerlhet egyre több ember kezébe, ez igaz a forintra is a dollárra is s az aranyra is. utobbi oszthato a legnehezebben.


Ezzel mellesleg saját magadnak mondasz ellent: ugyanis a bitcoin ezek alapján nem bárki számára hozzáférhető lehetőség, ha állandóan fix számú van belőle.

oszthatoság, ezt már leirtam.


"ha ezeknek az alapoknak utána olvasol, mint inflácio fogalma, bitcoin összemennyisége, akkor majd megérted, miért irsz hulyeséget."



Veled ellentétben én egyetemeken, közgazdaságtan órákon okosodtam, nem online netszemeteken meg piramisjátékos beszervezős oldalakon. De bizonyára a sok egyetemi professzor a hülye.

mégsem tudod, hogy a pénz egyik alaptulajdonsága, hogy oszthato. ha ez nem valosul meg akkor nem használhato rendesen pénzként, csak körlményesen. és a kereslet kinálat elvét sem tanitották meg egyetemeken? amugy az ilyesmit nem csak online szemesztereken tanitják, vagy beszervezős helyeken, 2019-ben az ember már sokkal jobban képes önálloan informálodni, mint valaha. bár erre régen is volt lehetőség, azt hogy hol váltják pl. be a bitcoint én nem elolvastam, hanem odamentem egyes helyekre s beváltottam.



"mégis ki másnak kellene elolvasni az informciokat mint neked magadnak. már az is szégyen hogy nekem kellett beirnom satosi nevét a googlebe helyetted."



Édesapa, az, hogy beírod a fószer nevét Google-ba, és ideadod a találati listát, hogy mazsolázgassam ki én magam, az minden, csak nem bizonyítás.

ha meg én irom be akkor az nem hiteles. eleve miért nekem kell bebizonyitanom, miért nem magad jársz utána főleg azokután, hogy a wikipédiát nem fogadtad el? se a wkipédiát nem fogadtad el, se azt hogy 10 000 linken ugyanazt irják, akkor mégis mit fogadnál el?


A bizonyítás az úgy működik, kérlekszépen, hogy megkeresed azt a weboldalt, amelyik a te állításodat támasztja alá, és nem egy Wikipédia- vagy Zsindex-szintű hiteltelen tucat bulvárszemét, belinkeled, én pedig elolvasom.

akkormkezdjuk azzal, hogy felsorolod milyen weboldalakat fogadsz el. mert az ugy nem megy hogy én sorba másolom be a weboldalakat te meg sorba irod hogy nem fogadod el, még akkor se ha a 10 ezrediknél tartunk ami ugyanazt irja,


Én képes voltam ugyanezt megtenni az én állításaimmal. Te valamiért nem tudod (vagy csak nem akarod) ugyanezt megtenni a tiéddel. Na EZ a szégyen. te 1 db weboldalt másoltál be, ami mégcsak alá sem támasztotta a te állitásodat se. én meg 10 000 olyantami mind alátámassza az állitásomat. és te beszélsz szégyenről...



"adtál egy linket az arany beváltási helyierol"



Nem arany beváltási helyekről adtam linket, hanem az országok aranytartalékainak mértékéről.

Te azt állítottad, hogy már nem létezik az aranyfedezet intézménye. A küldött link ennek az ellenkezőjét bizonyítja. Ha nem haragszol, egy szakmai oldalnak valamiért jobban hiszek, mint neked.

kevered a dolgokat, én ilyent nem állitottam. a az arany beváltása volt az én témám.


Az arany beváltási helyeinek egész pontosan zéró köze van az országok aranytartalékaihoz.

oké csak mint mondtam én nem irtam az aranytartalékrol



"ataranytaltalék mégis miféle állitásomat vágja telibe?"


Fentebb taglalva.

nem az nem az én állitásom volt. ennyire ne keverd már a dolgokat.



"mert én ép azt látom, hogy egy beválto helyet se irtál. a bitcoinnal meg számtalan helyel fizetni is lehet. arannyal hán helyen is lehet fizetni?"



Aranyat mindenesetre könnyebb beváltani pénzre idehaza, mint bitcoint. Zacit picit hamarabb találsz, mint bitcoin-autómatát, amiből Budapesten van összesen KETTŐ, az ország többi részén pedig kereken NULLA.


Ez az állításod is cáfolva lett.


a bitcoint messze nem csak automatában lehet beváltani, ráadásul amit irsz az se igaz. budapesten is több automata van s azon kivl is van. és akkor még nem beszéltem a bitcoin kereskedőkről akiknek a számát se tudom. plusz a boltokrol ahol vásárolni lehet bitcoinnal. és akkor még mindig magyarországrol beszéltunk, világviszonylatban meg több helyen váltják be a bitcoint, mint a forintot. akkor melyik is a valodibb?

"komolyan be kellene most másolnom a sok ezer linket egyenként? vagy mit akarsz ezzel mondani?"

attol hogy valamiről nem tudsz még nem azt jelenti, hogy nincs is. hanem azt jelenti, hogy a témában tájékozatlan vagy.



Ha igazad lenne, 1 link is bőven elég lenne, ahol kerek-perec leírják, hogy az általad említett fazon találta fel a bitcoint.

1 linet adtam ami kerek perec leirja. nem fogadtad el. a google kiad további sok tiz ezer linket ahol magyarul irják le azt se fogadtad el. világvizonylatban meg ki tudja hány millio van ahol szintén leirják. de neked 1 db kell amit nem fogadsz el, majd millio linkeket sokalsz. pedig nem tudod megakadályozni, hogy rengete helyen leirják, az internet egy szabad világ. és ha neked nem tetszik, hogy sok helyen leirják, akkor is le fogják irni. már csak az a kérdés miért gond neked ez, ha leirják sokszor s miért gond az is ha 1 linket mutatok s az is ha sokat. már azt se tudod mibe köss bele. de 1 biztos. 1 db link se volt jo neked s sok tiz ezer link se volt jo neked. neked az lenne a jo ha vennéd a fáradtságot és magad járj utána, mondjuk ez lenne a normális is,erre viszont lusta vagy. igy marad a kötekedésed.

2019. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/324 A kérdező kommentje:

"A keményvaluta mögött (ilyen a dollár is) van gazdasági teljesítmény": Azért mert az emberek jelenleg a dollárt fogadják el fizetőeszközként a munkájukért. Ha majd a bitcoint fogadják el, ez a teljesítmény a mögött lesz.


"Komplett bankrendszer, infrastruktúra":

Az egyik előnye a bitcoinnak pont az, hogy ezek nélkül is tud működni.


"Innentől fogva ez nem biztos megélhetési forrás, hanem kb. szerencsejáték kategória":

Ma még igen, mivel egyrészt még kevesen használják fizetőeszközként, másrészt még fiatal és nem árazódott be.

2019. aug. 30. 21:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!