Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a magyar...

Miért mondják, hogy a magyar oktatás rossz?

Figyelt kérdés

Hasonlítsuk össze az Angollal meg az Amerikaival:


Míg Amerikában meg Angliában a tudást meg kell fizetni, addig Magyarországon a legjobb tanárok, a legjobb tudás teljes egészében ingyen van, míg máshol az államilag támogatott iskolákra a gagyi kevesebb tudast nyújtó tanárok vannak. És ebben az a legroszabb, hogy máshol ez nélkül fejebb sem lehet menni. Mert a legjobb egyetemekre is az a tudás kell, amelyeket az ehhez hasonló drága fődiskolákban nyújtanak. Vagyis fizetned kell a szállást, meg a tanításod is. Ezért is van hogy sokan ott iskola mellett komoly munkát végeznek hogy megszerezzék a tudást. Általában ezért is van hogy az ottani embereknek nem akkora a tudásuk mint a hazaiaknak. Az itteni iskolák mind megtanítanak az alapműveltségre. És így az ember tudni fogja hogy honnan kerül a tej a polcokra, meg hogy hol van Amerika vagy Afrika. De egy valamiben még is jobbak az ottani iskolák! Ha valami hülyeséget mondasz nem kapsz azonnal egyest és buksz meg. Ezért sokkal magabiztosabbak az ottani diákok. De például lexikális tudásuk akkor sincs...



2019. szept. 4. 15:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Dolgoztam számos amerikai cserediákkal.(19-21 evesekkel) Alkalmazott szaktudásban és gyakorlati ismeretekben, szervezési képességben, csapatmunkában köröket vertek a magyarokra. Nem mellesleg sokkal optimistábbak, és megoldásközpontúbbak voltak.
2019. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1. Bárcsak ilyen lenne mind! Azt is mondták honnan jöttek, meg hogy mennyit fizetnek? Nyilván ott a csapatmunkát jobban preferálják meg a gyakorlati tudást. De szerintem minnél műveltebb egy ember, annál értékesebb!
2019. szept. 4. 15:26
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

“De szerintem *MINNÉL* műveltebb egy ember, annál értékesebb!”


Te aztán tényleg nagyon értékes lehetsz.

2019. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

" lexikális tudásuk akkor sincs..."

"szerintem minnél műveltebb egy ember, annál értékesebb!"


Szerintem meg egyik se jó, nyugaton nincs elég lexikális tananyag (pl. mondod neki mutassa meg hol van ez vagy az az ország, fogalma sincs), nálunk meg túl sok az indokolatlan lexikális anyag (vagy nem olyan amelyre az illetőnek az életben szüksége lesz), készségfejlesztés

meg nulla. Ez a baj azzal a bizonyos alapműveltséggel, nincs megszűrve hogy mi tartozzon bele, attól hogy tudod pl. Ady mikor kapott szifiliszt még nem leszel előrébb az életben. Ellenben kilépsz az életbe és rádöbbensz hogy pl. semmit nem tudsz a pénzről, hogyan kell használni, befektetni, forgatni hogy ne adósodj el (nem azt mondom hogy nyugaton feltétlenül tudják csak azt hogy mi biztos hogy nem, különben mi lennénk gazdagabbak).

2019. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%
Én olyan rossznak nem mondanám. Ha az lenne akkor nem tudnának ennyien elhelyezkedni külföldön
2019. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Lassan nem rossz lesz a magyar oktatás, hanem egyenesen borzalmas. Rossz akkor volt, amikor én jártam 10 éve gimibe, most annál sokkal tragikusabb állapotban van.

Amennyire túlterheltek a diákok, szerintem a motivációjuk nagy részét el is vesztik az évek során. Unokatesóm most kezdte 10. osztályt és 40 tanórájuk van egy héten. Amikor hétfőn meghallottam, azt hittem, hogy csak viccel. Nyelvi tagozatos osztályba jártam (ő biosz kémiára), faktokkal együtt 11. osztályban nem volt 40 órám egy héten.


De a túlterheltség csak egy aspektusa annak, hogy miért borzalmas a magyar közoktatás.

2019. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Én is dolgoztam amerikai cserediákokkal, és ledöbbentem, hogy csak térképen tudták megmutatni (ott sem egyből), hogy konkrétan most hol is vannak. Azon meg lefordultam az asztal alá, hogy kétjegyű számokat számológép nélkül nem voltak hajlandóak összeadni. Egyébként tényleg segítőkészek és optimisták, de a gyakorlati dolgokban is teljesen furák: pl gőzük nem volt arról, hogy mit hol és hogyan keressenek.
2019. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

"nyugaton nincs elég lexikális tananyag (pl. mondod neki mutassa meg hol van ez vagy az az ország, fogalma sincs)"


Szerintem ne akard tudni, hogy a magyarok hogy teljesítenének egy ilyenben. Tomcat felmérése a Holdon elengedett tollról és a II. világháború dátumáról megvan? Vagy az arab számok bevezetése?

2019. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Azért mondják ezt, mert ez egy ellenőrizhetetlen kijelentés. Ha eredményekkel cáfolják, akkor lehet azt mondani, hogy túlterheltek a diákok.

Sőt, ez egy semmitmondó kijelentés, mert általános iskolától lefedne a felsőoktatásig mindent.

Azért lehet ez mondani, mert mindig lehet felhozni példákat, hogy nyugaton másként csinálják. Hiszen mindenki kísérletezi az oktatással. Aztán 10 év múlva kiderül, hogy kinek a módszere vált be.

Egyik haverom állítólag azért ment ki Angliába, mert nem akarta a gyerekeit itthon iskolába íratni. Rövid beszélgetés után kiderült, hogy egy nyílt napra sem ment el, 30 éves emlékei alapján volt véleménye a mai általános iskoláról. Persze az állt ki mellette, akinek nincs gyereke és szintén nem volt iskola közelében 30 éve.

2019. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 hypno ***** válasza:
74%

A lexikális tudásodat pont a hajadra kenheted az alapműveltségeddel együtt.


Neked pajtás van egy alapkoncepciód, hogy a magyar oktatás jobb mint a brit vagy az amerikai, de nyugodj bele, hogy ez csak városi legenda.

A seggünket vernénk a földhöz, ha Oxford, Harvard, Cambridge, vagy Stanford szintű egyetemeink lennének. Vagy ha legalább egy ilyen lenne.

2019. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!