Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a magyar...

Miért mondják, hogy a magyar oktatás rossz?

Figyelt kérdés

Hasonlítsuk össze az Angollal meg az Amerikaival:


Míg Amerikában meg Angliában a tudást meg kell fizetni, addig Magyarországon a legjobb tanárok, a legjobb tudás teljes egészében ingyen van, míg máshol az államilag támogatott iskolákra a gagyi kevesebb tudast nyújtó tanárok vannak. És ebben az a legroszabb, hogy máshol ez nélkül fejebb sem lehet menni. Mert a legjobb egyetemekre is az a tudás kell, amelyeket az ehhez hasonló drága fődiskolákban nyújtanak. Vagyis fizetned kell a szállást, meg a tanításod is. Ezért is van hogy sokan ott iskola mellett komoly munkát végeznek hogy megszerezzék a tudást. Általában ezért is van hogy az ottani embereknek nem akkora a tudásuk mint a hazaiaknak. Az itteni iskolák mind megtanítanak az alapműveltségre. És így az ember tudni fogja hogy honnan kerül a tej a polcokra, meg hogy hol van Amerika vagy Afrika. De egy valamiben még is jobbak az ottani iskolák! Ha valami hülyeséget mondasz nem kapsz azonnal egyest és buksz meg. Ezért sokkal magabiztosabbak az ottani diákok. De például lexikális tudásuk akkor sincs...



2019. szept. 4. 15:09
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
79%

20-as, szerintem egyrol beszelunk csak te mashogy fogalmaztal. Nekem is az a velemenyem, hogy nem ettol fugg a muveltseg, es erre mar nyugaton rajottek. De meg mindig vannak karogo magyarok, akik lehurrogjak oket, kozben meg ok sem kulonben naluk a "nagy" lexikai tudasukkal.

Es igen, amugy teljesen felesleges is bemagoltatni a sok adatot, amikor mar barminek utana lehet nezni az interneten. Gyakorlatiasabb oktatasra lenne szukseg. Pl. szovegertest fejleszteni, kiszurni egy adathalmazbol a lenyeget. De az ugye nem jo az orszagnak, mert akkor mindjart nem venne fel mindenki hitelt, ha elolvasna az aprobetus reszeket is es utana szamolna, hogy mennyit fog kifizetni a futamido vegere...jobb az, ha majd 10 ev mulva magatol jon ra, amikor mar keso. A magyar oktatas szepen megtanit arra, hogyan ragadj le a lenyegtelen reszleteknel.

Es meg annyi, hogy az a rengeteg tankonyv meg tornazsak, rajztabla es tarsai, amit cipeltetnek a gyerekekkel eleg embertelen szerintem. Nekem is sulyos gerincferdulesem lett miatta. Kozben azt latom, hogy nyugatabbra a gyerek csak fenymasolt lapokat kap az oran, es nem kell nehez konyveket cipelnie. Igy is lehet.

2019. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 readymix ***** válasza:
75%
#21 Egyetértek. Ami igazán undorító a jelen rendszerben, hogy nem jóhiszeműen, ügyetlenségből szar, hanem aljasul szar, mert politikát visz az oktatásba. Pl. a tankönyvek nem a szakszerűségnek felelnek meg, hanem a politikának. A pedagógus nem az iskolának/gyerekeknek dolgozik, hanem az államnak, az állam által megfélemlítve, frusztráltan és éhbérért. Ez csak rossz lehet. Csak, aki nem ismer mást, annak nem is fog hiányozni és azt gondolja, hogy ez így jó.
2019. szept. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
15%

20-21!


Alsóban szint üres iskolatáskát visznek a gyerekek. A legtöbb könyvük egész évben a padban van. Még az házit is a suliban csinálják meg. Csak az olvasnivalót viszik haza, meg néhány apróságot. Nekem 30 évvel ezelőtt sokkal többet kellett cipelnem, ráadásul messze is volt a suli, de semmi bajom nem lett tőle. Neked sem az iskolatáska miatt lett gerincferülésed, hanem a gyenge támasztóizmok miatt. Egy tornyzsákban van egy pár cipő, egy póló és egy rövidnadrág, meg egy pár zokni. Ne mondd, hogy ez leterhel bárkit is!


Szövegértés: Régen is ez volt a legnagyobb baj. Anykám csodálkozott a szülőin, hogy nem értik a gyerekek a szöveges feladatokat. Én meg azt nem értettem, hogy mit nem lehet érteni azokon. Magyarán a gyerekek többsége úgy ment suliba, hogy nem tanult meg gondolkodni. Igen, ezek hátrámyban leszek azokkal szemben, akik olyan családból jöttek, ahol nem csak babusgatták őket, de beszélgettek, foglalkoztam velük.


Mert eddig a tankönyvek a szakszerűségnek feleltek meg? A valóság az, hogy tankönyv megrendeléseknek a jelentős részét az MSZP-SZDSZ időben Kuncze (akkori SZDSZ-es kormánytag, beügyminiszter) testvérének cége kapta. Az ellenzéknek az a baja a mostani tankönyvekkel, hogy nekik ebből nem lesz egy fillérük sem.

2019. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
18%

#23 És leírtad a kulcsmondatot:

"Az ellenzéknek az a baja a mostani tankönyvekkel, hogy nekik ebből nem lesz egy fillérük sem."

Meg az hogy a végén még kiderülhet, hogy lehet 400Ft-ból is jó tankönyvet csinálni nem csak 1200ft-ból. Én most pont egy ilyenből fogok tanítani és eddig nagyon tetszik a könyv is meg a munkafüzet is.

2019. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!