Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak?

Kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Fideszes vagyok. Mindig rájuk szavaztam.

De nem vagyok vak.

Látom a Mészárost, a felesleges stadionokat, az eü helyzetét, azt, hogy az ápolók, tanárok (stb)-nek kicsi a fizetése. Látom ezeket, és nem értek vele egyet, hogy stadion helyett, miért nem pl kórházakat épitenek/fizetést emelnek, stb.

Látom a közmédia agymosását (amúgy nem nézek tv-t, de néha sajnos bele kell hallgatnom).


Ezek mellett látom a jó dolgokat is: családok segítése, egyedüli olyan párt, amely akár politikai, akár a haza miatt, de a migráns helyzetet helyesen kezeli(de már unalmas a téma, túl tolták), adócsökkentés sok helyen, stabil gazdaság(jelenlegi Ft gyengülést ne vegyük bele), IMF visszafizetés, és azért lássuk be, mindenhol építkezés, és Bp is fejlődik elég szépen.


De. Ha a negatív túlszárnyalja a pozitívat, akkor a mostani ellenzék közül mégis kire szavazzak? Áprilisban még gondolkoztam a Jobbikon, de kb szétesett Vona nélkül azóta. LMP? Még talán. De látni a bohóckodást, amit leművelnek, nem egy biztos párt, ráadásul esélyük sem volt.

Na és akkor ott van az MSZP/DK/Együtt/kitudja még hány párt. Rájuk biztos nem.

Többek közt, mert ahogy hatalomra kerülnének adóemelést ígértek: a jól keresőket megadóztatnák (sehol nem volt egzakt szám, hogy mennyi bruttó felett, de azért 600+-t kapok, nem szeretnék kevesebbet keresni, csak mert nem egyenlő lesz az adózás, hanem sávos). És ez csak a program, az, hogy összeállnak, majd összevesznek,és lényegében "orbántakarodj" a szlogen, arról ne is beszéljünk. Na meg Gyurcsány. Szerintem érthető, ha rá nem.

Momentum meg úgyis összeáll velük, tehát rájuk sem, ráadásul gyerekpárt.


Szerintem: Egy hasonló polgári erő kellene, mint a Fidesz, csak épp a Mészáros féle cégek és a visszaosztás nélküli pályázatok nélkül. Talán több figyelmet fordítani a zöld energiákra (nincs bajom a Paks2-vel, az szükséges), de több napelem jó lenne, pl be lehetne vezetni, hogy új házat csak napelemmel lehessen építeni, ilyesmik.

Viszont amíg nincs egy normális ellenzék, akikre érdemes lehetne szavazni, addig továbbra is a Fideszre fogok, hiába megveszik a szavazatokat a 9ezres rezsiajándékkal.


Én úgy gondolom, hogy tiszta fejjel gondolkozok, vannak pro-kontra érveim, ami nagyon sok fideszesről nem mondható el (csak pro van legtöbbnél) - de ugyanez a másik oldalról is elmondható.


Persze a fentieket tudnám sorolni, negatív-pozitív irányban is, de egyelőre ennyi.


Szóval ha nem a Fidesz, akkor mégis kire? Ki jobb? (azt ne kommenteljétek, hogy bármelyik másik, mert ez nem igaz), pro-kontra érvek jöhetnek.



2019. szept. 5. 10:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Nincs másik jó lehetőség.


Ha nem a Fideszre szavazol akkor inkább ne szavazz véleményem szerint.

2019. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Önkormányzati választásokon szavazz arra, aki emberileg szimpatikusabb. Én nem tartom magam baloldalinak, de simán szavaznék baloldali jelöltre is, ha alkalmas, jó javaslatai vannak a települése nézve, meg nem csőlátású.
2019. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Hát igen, szerintem sincs neked jelenleg igazán megfelelő politikai párt.

A DK-t messziről kerüld, mert köze nincs ahhoz amiket leírtakból következtetek, hogy szeretnél.

Az MSZP-nek szerintem vége, és ők sem a te pártod.

Az LMP a zöld ügy felé fog majd nyitni, de inkább balos párt szóval ők sem neked valók.

A Momentum liberális párt, plusz még a 30 alattiak pártja. Bár nekik vannak jobbos embereik is (mint pl. a volt budapesti főpolgármester-jelöltjük), de inkább liberálisok, szóval őket sem ajánlom.

Szerintem a Jobbikot, ha most még nem is az őszi választás után vizsgáld majd meg: állítólag a mérsékelt jobboldaliaknak akarnak majd politizálni (hogy ez mennyire hiteles majd eldöntheted).

A Fideszre semmiképp ne szavazz, ha látod a hibáikat is, mert azzal csak azt üzened nekik, hogy így is ők: és TÖBB Soros-kampányt, Mészárost stb.

A Magyar Kétfarkú Kutyapártot ajánlom ősszel ha lesz jelöltjük vagy esetleg listájuk, mert ők az egész politikai elit kritikusai és az eredményük után kapott állami támogatásokból buszmegállókat, utakat újítanak fel a közösségnek: ami pozitív.

2019. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

jelen állás szerint mindegy kire szavazol, csak ne a fideszre.

Csodát egy párt sem fog tenni, de a pofátlan korrupciót ne legalizáld már a voksoddal.


szavazz az ellenzékre

én ezt fogom tenni(régen én is fidesz szavazó voltam)

2019. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%
Jó lesz neked a Fidesz. Megfelel a mentalitásodnak.
2019. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

"egyedüli olyan párt, amely akár politikai, akár a haza miatt, de a migráns helyzetet helyesen kezeli"


Miért, a többi pártnak szerinted hogy kellene kezelnie, amikor nem is ők vannak kormányon?

2019. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Önkormányzati választások lesznek, ami a felsoroltakat nem érinti. Ha teheted, inkább független képviselőre szavazz.

Azért valamit tisztázzunk. Sávos adózásnál csakis az adott sáv feletti részre vonatkozik a többlet adó. pl 2010-ben 3 millió volt, ez így mostanra lenne kb 6 millió, ami havi 500 ezer. Vagyis nálad csak 100 ezret érintene, a többit az alap adó mértéke terheli. Viszont az alsó sávban adócsökkentést akarnak, szóval még lehet jobban is járnál. De ne feledjük, SZJA csak egyetlen adónem, tucatnyi másik is van mellette.


Ha tehetném egy jobboldali pártra szavaznék (alacsony adók, szabad piaci gazdaság, minimális állami kontroll...), de ilyen hazánkban sose volt.

2019. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

Miért "gyerekpárt" a Momentum? Orbán, Deutsch hány éves volt, amikor képviselő lett?

A volt főpolgármester-jelöltjük olyan 50 lehet kb.

2019. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

"Ha tehetném egy jobboldali pártra szavaznék (alacsony adók, szabad piaci gazdaság, minimális állami kontroll...), de ilyen hazánkban sose volt."


És nem is lesz.

Amúgy a liberálisokat centristának szokták mondani és náluk is ez a gazdasági elképzelés.

2019. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Győzzön a jobbik! Méressék meg magukat, és akinek van érdemi ötlete, azon túl hogy állam bábját játssza.
2019. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!