Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme a béremelésnek, ha...

Mi értelme a béremelésnek, ha gyengül a forint?

Figyelt kérdés
Mellesleg a gyenge forint nem gerjeszt inflációt?

2019. szept. 14. 16:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
Pl. a forint gyengülése azonnal beépül a benzin árába, az meg beépül szinte minden másba.
2019. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
A #3-as és az #5-ös válaszolónak amúgy nem tűnt fel, hogy rajtuk kívül senki nem említette egy szóval se Orbánt?! Ti próbáltok meg vitát generálni egy olyan kérdésnél, amiben meg se említették a kormányt...
2019. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet velük mit kezdeni, képtelenek tovább akár csak egy kicsit is gondolkodni. Rájuk kell hagyni, semmi értelme magyarázni nekik bármit is.
2019. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%
Matolcsy azért akadt ki mint a taxióra mert Varga M. nagy nyilvánosság előtt igazán óvatosan és finoman a maffia kormány forint machinációját merte kritizálni és a magyar emberek ezt meghallották. Hát ilyet nem szabad, mert ez megakasztja a fideszes mantrát, miszerint jajj de jó ezt most meg az export meg az eszem tokja.
2019. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Mindig mondtam hogy a fidesz televan ilyen IQ nulla emberekkel de amit itt előadnak az már szinte fáj, amikor aszongya hogy a fizetésed úgy is Forintba kapod mit érdekel az euro árfojama téged?

Nó komment.

2019. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

nemrég levezettem a szemkilövető tróger gyurcsány alatt egy átlag nettó fituból hány kiló kenyeret lehetett venni meg azt is most mennyit.... vagy 30% volt az eltérés


Most kevesebbet ér a "több" pénzed, megcáfolni nem tudott a propaganda minisztériumból szerződtetett bér troll akit az adóforintjaimból fizetnek egy kis pozitív hangulatkeltésért.


Esetleg szimplán nem kapott utasítást mit kell válaszolni egy ilyen egyszerű matematikai számolásra, vagy nem tudott ennyire se számolni.....


Sosem tudom meg mert a fideszesek jellemzően eltűnnek ha érvelni kell, nekik az az érv mindenre "soroslibsimigránsaqurvaszülőd"

2019. szept. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%

Hogyne lenne értelme a béremelésnek, ha így is kevés, akkor anélkül még kevesebb lenne.

A gyenge forint nem gerjeszti az inflációt, hanem drágítja az életet.

2019. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Mi értelme a béremelésnek, ha gyengül a forint?"


Mert ha még béremelést sem kapsz, akkor (még)rosszabbul élsz. Ezt úgy is értheted, hogy nem azért gyengül a forint, mert te béremelést kapsz. És nem is azért kapsz béremelést, mert gyengül a forint.

2019. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, mennyire gyengül, mert olyat hallottam, hogy az euró az most 331 Ft, a dollár meg 299 Ft. Tehát nemtom, lehet, hogy az Euró esetleg följebb ment, a Dollár meg lejjebb, hogy kevesebbet ér; értéktelenedett vmennyicskét? (nemtom.)
2019. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
*Egyébként több-bel kell emelni, mint amennyivel csökkent az értéke, tehát az infláció mértékénél jobban, nagyobb-ban kell emelni a bérezést. -gondolom.
2019. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!