Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a Trianont tartják...

Miért a Trianont tartják sokan a magyarság elleni legnagyobb bűncselekménynek, miközben a török hódoltságnak még most is érezhető következményei vannak?

Figyelt kérdés
A török hódoltság alatt szinte minden magyar őslakos meghalt és be kellett telepíteni idegen népeket (svábok, osztrákok, szlovénok) hogy ne legyenek üresek a magyar városok, falvak. Ezeknek a leszármazottjai a mostani magyarok. Nem vagyunk magyarok, csak magyarul beszélünk. Egy vegyes etnikumú kevert betelepített nép vagyunk már csak múlt nélkül sajnos.
2019. szept. 19. 00:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Attól hogy te nem tudsz róla, ma Magyarországon még mindig él több tízezer magyar ember. A korcsosítás egyáltalán nem volt olyan sikeres, mint sokan azt hiszik, veled együtt.
2019. szept. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egy se él már. Keveredett mindenki mindenkivel több száz év alatt. És nem korcsosítás ez, ezzel most engem is megsértesz. Én például a vezetéknevem sváb hangzása miatt tudom magamról hogy csak a beszélt nyelvem magyar, ha a családfámat nézném akkor kiderülne hogy valamelyik ősömet betelepítették ide és nem volt magyar.
2019. szept. 19. 00:23
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Mert Trianonon divat lett pattogni, elég megnézni itt is naponta minimum egy kérdés van róla. Amúgy meg édes mindegy ki kitől származik, sőt lassan de biztosan a nyelvek közti határok is mosódni fognak egyre inkább, már rég elavult az a gondolkodás, hogy a határokon kívül nincs élet.
2019. szept. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Mert a török uralom után legalább visszakaptuk a területeinket. Trianon után nem.
2019. szept. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Trianon sokk felülírta a neutron.hu hálozatokat.
2019. szept. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha a gondolatmenetedet folytatnánk, akkor eleve nem is volt olyan, hogy "magyar" ember, mert itt, ezen a területen eredetileg nem is éltek emberek. Mindenki aki a Földön él az az elméletek szerint Afrikából ered, onnan terjedt szét a faj, mint ember.

Totál baromság azon rugózni hogy kinek kik a felmenői, a fajelméletnek már leáldozott. Nem attól vagyok magyar hogy mik a génjeim, hanem mert magyarnak vallom és érzem magam.

És bocsi, lehet hogy te múlt nélküli kevert valami vagy - de az itt élők többsége nem az. Van múltunk, történelmünk, családunk, őseink. Azok is beletartoznak akik nem voltak magyarok, de az őseink voltak vagy a történelmünk részei. Ha neked nem kell, a te dolgod. Tőlünk nem tudod elvenni.

2019. szept. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó ez butaság, ilyen alalpon bármelyik pór cigány mondhatná magáról hogy magyar.
2019. szept. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

"A török hódoltság alatt szinte minden magyar őslakos meghalt"

1. A határon túli magyarok viszont nem haltak ki, és a mai napig érzik Trianon következményeit.

2. Akik a török megszállás idején nem is haltak meg azok szétszóródtak és beolvadtak más népek közé. Trianon után ez azért nem volt így mert több millió ember nem fog egyik napról a másikra lemondani a kultúrájáról, nyelvéről stb. főleg nem a saját szülőföldjén.

3. Időben sokkal közelebbi esemény volt Trianon mint a török megszállás. A seb is frissebb. Nem is olyan rég még éltek olyanok akik megtapasztalták az egészet.

4. Ha szerinted minden magyar meghalt a török megszállás alatt akkor ugyan miért lettek volna kénytelenek a betelepített svábok stb. megtanulni magyarul? A Habsburgok biztos hogy nem erőltették volna a dolgot, főleg hogy egy jó darabig a magyar még hivatalos nyelv se lehetett miattuk. Ha nem maradt volna magyar akkor most itt mindenki németül írogatna. Senkinek nem lett volna érdeke életben tartani a magyar nyelvet.

2019. szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Rám speciel ez az egész nincs is hatással. A felmenőim több generációra visszatekintve mind alkoholisták voltak. És őrültek. Annyi közöm van Trianonhoz, meg a török hódoltságoz, mint a Vietnami háborúhoz. Ha hagyománytisztelő konzervatív lennék, akkor nekem minden nap részegre kéne innom magam. Én nem magyar származású vagyok, ez nem az én történelmem. Én alkoholista származású vagyok. Ha államot alapítanának, akkor lehet h mennék a fajtám közé.
2019. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Magyarország a legalkoholistább ország az eu-ban, de legalább nem drogoznak. Szerintem megtaláltad a hazádat utolsó.
2019. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!