Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek után tényleg elhiszi...

Ezek után tényleg elhiszi valaki, hogy Karácsony vitázni akar Tarlóssal?

Figyelt kérdés

A lenti linken meghallgatható 45:50-tól, 46:06-ig Karácsony Gergely tavalyi összes tavalyik hozzászólása budapesti közgyűlésben. Nagyon kemémyen... megköszön valamit.


Csak összehasonlításként: 2009-ben, azaz Tarlós első győzelmét megelőző teljes évben Tarlós 59 alkalommal szólalt fel. És ezt nem közvetíti élőben a tv, tehát nem a közönségnek szól, tehát tényleg volt mondanivalója, volt miről vitatkoznia Demszkyvel.


Ezek alapján Karácsony vagy elégedett Budapest jelenlegi vezetéssével vagy nem is foglalkozik vele.


[link]



2019. szept. 20. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%

Karácsony tényleg nem akar vitázni!

Tudták az MSZP-ben, hogy Tarlós úgysem megy bele a vjtába, mert "gyáva", sokat veszíthetne rajta...

Viszont Karácsony sem akar vitázni a bűzös ügyei miatt.

Viszont, ha kihívja Tarlóst és Ő nem megy bele (már pedig nem megy bele), azzal nyer... Hiszen így elmondhatja, hogy Ő bizony akart vitázni, csak ez a gyáva Tarlós nem megy bele...

Nem véletlen, hogy a Tarlós vs Karácsony vitán nem hagyná Puzsért sem megjelenni, annak ellenére hogy Puzsér szeretne vele vitázni...

És mielőtt valaki írná, hogy Puzsérnak volt esélye vitázni, csak bele kellett volna egyezzen az előválasztásba, nos Puzsér jelezte, hogy nem megy bele, de a vitán szívesen részt venne, erre Gulyás Marciék mondták, hogy így nem, erre Puzsér beláttq, hogy ez így végülis korrekt, ha nem vesz rajta részt...


Illetve amikor még csak tervezték az előválasztást, hetekig bombázták Puzsérékat, hogy vegyen már rajta részt és közben üvöltötték, hogy ez a szemét Puzsér nem hajlandó az előválasztásra... Majd amikor Puzsér bele ment, akkor 3 hétig eltűntek, pedig még Puzsér nem fogalmazta meg a feltételeit. Előtte meg minden nap levelekkel bombázták. Szóval ott is már az elején az volt a terv, hogy úgysem megy majd bele, mi sem sheretnénk, de ha mk hozakodunk elő az ötlettel és azt mondjuk, hogy a Puzsér nem ment bele, akkor az nekünk jó pont.


Na pontosan ezt csinálják Tarlóssal jelenleg... Tarlósnak bele kéne menni a vitába, máris kitalálna valamit Karácsony, hogy miért nem jó mégsem.

2019. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Tarlós nem mer vitázni Karácsony Gergellyel, inkább Puzsért küldené maga helyett. Ennek az oka az, hogy Puzsér hatékonyabban lejáratná Karácsonyt, mivel Tarlósnál Puzsér jobban ki tudja forgatni mások szavait és jobban megizzasztja a vita partnereit. Ráadásul ha Tarlós nincs jelen, akkor nem kell attól tartania Tarlósnak, hogy őt lejárathatják. Puzsér soha nem Tarlóst kritizálja a leginkább, hanem Karácsonyt. Karácsony hiába vonná kérdőre Tarlóst, ha ő nincs ott, akkor az egésznek nincs értelme
2019. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Molyember ***** válasza:
49%

Azért ez elég kemény, halljátok.

Karácsony: Vitázzunk!

Tarlós: Nem.

Fideszesek: Karácsony nem akar vitázni.


Most mit kell gondolni a fideszes csapatról? Hogy hülyék, vagy mi?

2019. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%
Én nem vagyok fideszes, mégis az a véleményem, hogy karácsony nem akar vitázni...
2019. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Valami forrás erre?"


„- legyen kettőnk vitája október 5. és 9. között, válasszon napot, főpolgármester úr

– helyszínnek javaslom az Átriumot, de várom az Ön javaslatát is

– a vita szóljon a város állapotáról, a város jövőjéről és a budapestieket legjobban érdeklő kérdésekről, mint például: egészségügy, lakhatás, közlekedés, környezetvédelem

– adjunk lehetőséget a médiának a vita közvetítésére

– a vitában legyen mód a programunk kifejtésére és ezek ütköztetésére

– a moderátorra vonatkozóan várom főpolgármester úr javaslatát”


Ebből ez a lényeges: "– a vita szóljon a város állapotáról, a város jövőjéről és a budapestieket legjobban érdeklő kérdésekről, mint például: egészségügy, lakhatás, közlekedés, környezetvédelem"


Eléggé vaknak (vagy elvakultnak) kell lenni ahhoz, hogy nem tűnjön fel, hogy Zuglót nem írta fel a témák közé.

Pedig a budapestieket legalább annyira érdekelné egy ilyen vitában Zugló, mint a lakhatás témája.


Közben találtam egy sajtótájékoztatót, ahol megint nem nagyon akart Zuglóról beszélni. Van benne pár szép mondat:

[link]


"... ezen a környéken nagyjából 100-110 fa kivágása tűnik talán szakmailag indokoltnak is, de politikai értelemben semmiképpen nem elfogadhatónak..."

Tűnik? Talán? Kampányol a fákkal és nincs egy szakértő mellette, aki érti is ezt a témát? Vagy ciki lenne őszintén beismerni, hogy azokat a fákat ki kell vágni?

Mi a politikai ok, ami erősebb egy szakmai oknál? A megválasztása?


"...őszintén beszélni arról, hogy mi a helyzet pl. az Andrásyy úti fák esetében..."

Ha ismerte volna a budapest.hu oldalt, akkor a választ is megtalálta volna. Tehát vagy hülye, vagy hazudik. (De az és kapcsolatot is elképzelhetőnek tartom.)


Aztán fikázza a műfüvet, amiről 1 perc alatt megtaláltam, hogy milyen okokkal és kísérleti jelleggel helyezték ki. Nem tudta ezeket vagy hazudik?


"...egyetlen egy fát sem vágtunk ki... az más kérdés, hogy a 60-as, 70-es években társadalmi munkában ültetett fák egy része az olyan volt, amelyeket el kellett távolítani..."

Ezeket a fákat nem kivágták, hanem kihúzták, mint egy fogat?

Csak a zuglói fák lehetnek olyan állapotban, hogy ki kelljen... bocsánat: le kelljen távolítani?

2019. szept. 20. 18:41
 16/24 tgt ***** válasza:
Kérdező: Nem tudom, tudsz-e róla, hogy sem Tarlós, sem Karácsony nem Zugló polgármesterségéért küzd egymással, hanem Budapest főpolgármesteri posztjáért. Áruld már el, miért kéne a két jelöltnek Zuglóról vitatkozni.
2019. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

tgt


Remélem én is válaszólhatok, bár nem engem kérdeztél...


Hát ha nem is azért, mert Zugló polgármestere a Geri és ott elég csúfos ügyei vannak, parkolási maffia, 500 milliós 6 méter hosszú utacska, stb.

Akkor talán azért, mert Zugló Budapest része és Budapestnek kíván a főpolgármestere lenni...


Amúgy még azért menne bele esetleg Tarlóssal a vitába a Geri, mert Tarlós nem fogja felhozni Zuglót, mert abban a Fidesz is éríntett...

Tarlós papa pedig a Fidesz embere.


Puzsérral pedig azért nem vitázik a Geri, mert Ő simán felhozná Zuglót, hiszen semmi köze a Fideszhez.

2019. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 tgt ***** válasza:
11-es: Értem én, hogy Puzsérnak kampányolsz, de olyan stílusban, hogy az a Pesti Srácokban, Origón, vagy a Magyar Nemzetben is megjelenhetne, vagyis úgy írsz, ahogy a Fideszes szennymédiában szoktak. Ez lenne az új centrum hangja? Mit szólna ehhez a mestered és példaképed, Puzsér Róbert?
2019. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 tgt ***** válasza:

17-es: Szerinted Karácsonynak abba a javaslatába, hogy „a vita szóljon a város állapotáról, a város jövőjéről és a budapestieket legjobban érdeklő kérdésekről” beleférnek-e az általad felsorolt ügyek?

Karácsony hol nyilatkozta, hogy Zuglóról nem lehet vele beszélni?

2019. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

11. és 17. vagyok.


Az origóval és a pesti srácokkal (indexet se hagyjam ki) nem (annyira) az a probléma, hogy milyen a stílusuk, bár Ők újságírók (állitólag) én pedig nem, hanem a tartalmuk amit az arcukkal fel is vállalnak...

A tartalmuk az propaganda. Azzal kevésbé lenne baj, ha ebben a stílusban, de az igazságot közölnék, objektivitásra törekedve.

Én megengedhetem magamnak ezt a stílust, mert nem vagyok újságíró, örülök is neki, hogy csak a formát és nem a tartalmat veted fel nekem... Hogy csak lebunkózól, de nem hazugozol le.


A másik kérdésedre:

Karácsony nem mondta sehol, hogy nem lehet Zuglóról beszélni. Miért is mondta volna, hogyha éppen azt ablátszatot akarja kelteni, hogy lehet? Mivel, hogy nincsen semmk baj... Neki aztán nincs takargatni valója.

Csak, hogy azzal a Tarlóssal hajlandó vitázni, akiről TUDJA, hogy nem hozza majd fel Zuglót, hiszen ugyanaz a fideszes vaj van a füle mögött, vagy legalábbis nem néznék jó szemmel a Fidesznél ha felhozná, Orbán nem örülne...

Tarlósról TUDJA, hogy Orbán szolgája.


Puzsérról pedig TUDJA Karácsony, hogy NEM Orbán szolgája.

Puzsér beszélne a Fidesz és az MSZP, Karácsony és a nyíltan Fideszes politikusok közös ügyeiről: Zuglóról.

Ezért Karácsony NEM áll ki Puzsérral vitázni.

Mert egy kuki aki f.şzn.k akar látszani...


Még annyi, hogy Puzsér nem a példaképem, ennél a kérdésnél mellette álltam ki, mert ebben a témában mellette állok... Valamiben meg nem.


De hogy is lehetne a példaképem, amikor Ő teljesen humán, én meg teljesen reál beállítottságú vagyok?


Neked Talán Karácsony a példaképed?

2019. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!