Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A BME már a top 1000-ben...

A BME már a top 1000-ben sincs benne. A többi magyar egyetem is lejjebb csúszott. Mi erről a véleményetek? Mi lesz így a magyar felsőoktatással?

Figyelt kérdés
Mikor várható javulás? A kormány mikor fektet végre az oktatásba?

2019. szept. 22. 10:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem fektet.


Minek? Tudják jól emigrál az iskolát végzettek nagy része és amúgy is a butákat könnyebb irányítani. Lásd: sorosmigránsbrüsszellibsi

2019. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Sokkal több pénz megy most a felsőoktatásba mint előtte - akkor is ha ez még mindig nem elegendő.

Éppen ti hisztiztetek még nemrégen amiatt, hogy átalakítják a felsőoktatást, megváltoztatják az egyetemek gazdasági irányítását vagy hogy átalakítják a kutatás-fejlesztést.

Na, pontosan emiatt teszik meg, hogy mehessen több pénz a felsőoktatásba és lehessenek jobb színvonalúak, elismertebbek az egyetemek.

2019. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Mint látjuk a kettes válaszolón, az átlag fideszes úgyia megideologizálja maganak, hogy ez miért jó, a nem fideszesek meg nem csinálnak semmit.
2019. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy is gyurcsány miatt van, mert eladósította az országot és most fizetjük vissza.
2019. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem provokálni szerettem volna, ne egymást támadjátok, légyszi. Nem érdekel egyik oldal felé elfogult vélemény sem. Objektív hozzászólásokra lennék kíváncsi.
2019. szept. 22. 11:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az az egyik probléma részben, hogy az oktatók fizetése annyira kevés, hogy nem éri meg kb senkinek tanítania. Legfeljebb presztízsből, anyagilag egyáltalán nem.

Pl. egy informatikus sokszorosát keresi, ha elmegy egy multihoz, mintha egyetemen tanítana.

Így sokszor "van aki beszél róla, és van aki csinálja/ért hozzá" elv érvényesül.

Az oktatás színvonala evégett nem lehet feltétlen minőségében olyan, mint külföldön.


Pénz van az oktatásban jelenleg. A felhasználása inkább ami kérdéses. Szükség van-e szinte minden teremben 1 millió ft-os projektorra például ? Gamer monitorok a TO-n ?


Az állami képzésen tanulók után az állam fizeti a tandíjat, az önköltséges hallgatóknál pedig ugye a tanuló. A tandíj szerintem irreálisan magas, bizonyos képzéseknél gyakorlatilag külföldön ugyan ennyiért lehet vagy kevesebbért tanulni. Akkor már elgondolkodtató, hol és mit tanul az ember.


Politikát nem szeretnék belekeverni, de ha azt hangoztatják a médiában az oktatással semmi gond, magas színvonal stb. a miniszterelnök kedves lánya miért külföldön tanult ?


Eddig főként mérnöki szakokra boldog-boldogtalant felvettek, a 280-290-es ponthatár vicc. Fél-egy év után a hallgatók hatalmas része kihullik. A tanulmányi eredmények így nyilván csapnivalóak, nagyon gyengék.


Az oktatási rendszer is ideje múlt. A tantervek nem gyakorlatiasak, nagyon elméleti a legtöbb képzés. Nagyon minimális az a tudás, ami a munka világában is kamatoztatható később.

A tananyag pedig sokszor akár 10-15 évvel le van maradva a mai korhoz képest.

A NEPTUN-t, mint adminisztrációs felületet pedig nem jellemezném, mert botrányos, nagyon-nagyon sok milliárd ft-ért üzemeltetve... A mobil app-ja konkrétan nem működik.



egy IT mérnök hallgató

2019. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mind két cikk pont 444-es (ez most igazából nem lényeg), de rákeresve sok másik oldal is lehozta azonos tartalommal kb.


Ezek is problémák, miért tart itt a BME vagy másik egyetemek az országban.


[link]



[link]

2019. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

9.5 éve van hatalmon a Fidesz...

Az oktatás színvonala ez alatt csak romlott, nagyon sokat.

Pedig előtte sem volt nívós.


Én hallottam már német és angol mérnököket úgy nyilatkozni a BME-ről mint ahogy itthon szoktunk a GDF-ről...

Ez nagyon szomorú.


Globálisan a magyar egyetemeknek és a magyar tudománynak nincs egyáltalán nívója...


Most komolyan, Kásler Miklósék hun-magyarság elméletet gondozó múzeumot hoznak létre 1 milliárdból és 100 kutató keres havi bruttó 1 milliót ennek a már cáfolt elméletnek a kutatásával...


Csak időkérdése, hogy elkezdjék oktatni a szíriuszi magyarokat történelem szakon, egyiptológia mesterszakon az egyiptomi-ufó-magyar kapcsolatot, stb.


Ha ezt észreveszi a világ, már el sem fogják lassan fogadni a magyar diplomákat külföldön.


Aki teheti, az ne itthon menjen egyetemre!

2019. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Papír szerint fektetnek bele, csak az a baj hogy nem arra mennek el a pénzek amire kellene. A kancellárián dolgozók fizetésére, meg teljesen felesleges fejlesztésekre költik a források nagy részét ahelyett hogy az oktatáshoz kellő eszközökre, a minőség fejlesztésére fordítanák a pénzeket. Persze ezek nem térülnek meg csak hosszú távon, meg ezekből nem lehet jókat szakítani a haveroknak a sok-sok közbeszerzés miatt. Na ez ami *urvára gáz.


Minden a fizetésekre vezethető vissza. Itthon az egyetemi oktatók annyira keveset visznek haza, hogy inkább felmondanak és mennek vissza az iparba dolgozni normális bérekért. Főket mérnöki területekről írok most, hiszen a BME szerepelt a kérdésben.

Az nem állapot, hogy kvázi éhbérért dolgoznak olyanok akik a jövő műszaki embereit képeznék ki. Az iparban 6x annyit is haza tudnak vinni kevesebb szenvedéssel.

Emellett alig lehet fejleszteni a műszerparkot, mert nem kapnak rá elég forrást, így a kutatói munkákat is régi cuccokkal kell végezni, az meg nem az igazi. Sőt, a kutatásokért is úgy kell könyörögni hogy egyáltalán adjanak rá forrást.

Az oktatókra sokszoros terhelés nehezedik, mivel a kollégák felmondanak és nincs utánpótlás ezért több feladatot kell ellátniuk. Régen még voltak laboránsok is, ma már a laborok üzemeltetése is a tanárok feladata. Nem lehet úgy laborfoglalkozásokat tartani, hogy a dolgok fele elromlott, nincs előkészítve semmi, de időd nincs ezekre, mert amúgy 20 kurzust viszel, ZH-t javítasz, emailekre válaszolsz, konferenciákra jársz és kutatsz. A tanároknak is 24 órából áll egy nap. Van aki bírja, de nem lehet ezt mindenkitől elvárni. Egy gyári munkástól sem várja el a főnök hogy napi 14 órát dolgozzon, még hétvégén is ezzel foglalkozzon év közben bármikor kivehető szabadnap nélkül. Ja, és ugye az egyetemi oktatóknak nyáron sem áll meg a munka.

Azok akik ma tanítanak többségük idős akik presztízsből, hivatástudatból csinálják. Illetve még vannak a fiatal doktoranduszok, de a 80 százalékuk a cím megszerzése után le is lép az iparba így velük nem érdemes számolni. Így óraadókat kell alkalmazni, de nekik meg fontosabb a cégük/munkahelyük így nem fordítanak annyi időt az oktatás minőségére.

Illetve itt megjegyezném, hogy vannak karok ahol fél éve nem hogy fizetést nem kapnak az oktatók hanem még a szerződésüket sem írták alá a főnökök. Csak ugye a falaknak is füle van, így félnek beszélni erről.

Másik részről ott van a közoktatás. Olyanok kerülnek be egyetemre akiknek semmi keresnivalójuk nincs ott. Az alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Rendet kéne tenni az ottani fizetésekben is. Nem fogja megváltani egy tanár a világot bruttó 200-300e forintért.


Pont a tanároknak kéne az egyik legmagasabb fizetést kapniuk, hogy a legjobbak tudják kitanítani a következő nemzedéket. Így vonzó pálya lenne azoknak is akik amúgy szívesen csinálnák, csak tudják hogy a tudásukat a versenyszférában sokkal jobb bérekért tudják kamatoztatni.


Most ugye bevezették a kötelező nyelvvizsga+emelt kombót. Ezzel nem lenne baj, sőt amúgy egy ideális Magyarországon támogatnám is. Csak a közoktatás egyáltalán nem képes rendesen felkészíteni a diákokat. Valószínű, hogy drasztikus csökkenés lesz jövőre a felvett hallgatók számában. Sokan meg sem fogják próbálni a felvételit. Ez mit fog eredményezni? Kevesebb emberért kap pénzt az egyetem --> kevesebb forrás mindenre --> gyengébb színvonal. Az ELTE-n már most ki van adva bizonyos karokon hogy egyes tárgyakból nem lehet buktatni, mert akkor hatalmas pénzektől esnek el.


Amióta megjelentek a kancelláriák valami érdekes módon mindenhol probléma van. Már krétára, szappanra is közbeszerzést kell kiírni. Persze őket csak a számok érdeklik, azzal lehet villogni de aki benne van a rendszerben az látja hogy itt van minden csak működőképesség nem. Szépen megy a lezüllesztése a felsőoktatásnak, azt lehet mindenki szakmunkás. Értem hogy szükség van azokra is, meg ne menjenek el külföldre a jó képességű hallgatók, de pls... Ki akar egy összeszerelő országban dolgozni ahol nincs jövőképe az embereknek?

2019. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsétek el, hogy rengeteg ország jön fel, kerül be a top 1000-be.

Csak Kínában évente 1 millió mérnököt képeznek.

Ha mi tartjuk a szintet, akkor is lemaradunk.

2019. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!