Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A DK és MSZP-s tábor számára...

A DK és MSZP-s tábor számára a Kádár rendszer egy kedves emlékű időszak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 4. 10:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem már a nagyttöbbség nemis élt abban a korszakba így nemis lehet emlékűk róla.
2019. okt. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem. Bár volt benne jó is. Nem utolsó sorban a fiatalság :-)
2019. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A fiatalság értelemszerűen egy kedves emlék, de én nem arra gondoltam, hanem magára a rendszrre és a működésére.
2019. okt. 4. 10:30
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Sokkal jobb körülmények között, sokkal magasabb színvonalon éltek az emberek.

A diktatórikus rendszerekben is lehet a hatalommal élni, és visszaélni!


Kádár élt vele, Orbán visszaél vele!

2019. okt. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

#4 vagyok:


Kötelező volt dolgozni, ami a személyidbe is be volt vezetve. Ha kiléptél, vagy kirúgtak valahonnan, már másnap beállhattál máshova.

A fizetésből a mai minmálbérhez képest úri módon meg lehetett élni. Nyáron egész lakótelepek ürültek ki, mert mindenkit a balatonon evett a fene! Ha nem volt lakásod, akkor vagy kaptál szociális bérlakást ha családos voltál, vagy bemehettél munkásszállóra.

Ezekből kifolyólag nem létezett olyan hogy hajléktalan.


Az aki hajlandó volt dolgozni, kaphatott szállást is!

Aki nem, az csüccsent 30 napot közveszélyes munkakerülésért! Nehogy már megsajnáljam őket!


Én a 80'-as években gyerek voltam, és például eljártam vasárnaponként a vásártérre. (Pécs)

Összeszedtem az eldobált üres üvegeket, és visszaváltottam. Egy délelőtt összejött 80-100 forint!


Ez mai viszonylatban kb 8-10.000 forint, ha annyi mindent akarnék venni, amit akkoriban ezért a pénzért megkaptam! És akkoriban ez nem számított nagy összegnek!

2019. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Persze, pont mint a fideszesek számára.
2019. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

A DK-ra szavaz a volt SZDSZ nagy része ezért nem hinném.


Ha arra gondolsz hogy Kádár milyen jó fej volt hogy adott a kis embereknek támogatás volt mindenkinek munka.

Akkor sokkal inkább a Fidesz szavazók között kell keresni a kádári kis ember megfelelőjét.


Egy szint alatt elvárják az emberek hogy az állam gondoskodjon róluk támogatásokat rezsiutalványt nyugdíj kiegészítést adjon. Eszükbe sem jut hogy megtermelhetnék maguknak vagy lehetett volna annyi a nyugdíjuk hogy ne kelljen.


Így a diktatórikus vezető képe Orbán Viktorban öröklődött tovább orbáni kis emberek sztereotípiájában.

2019. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Két szó: létbiztonság, közbiztonság. Ez a két dolog hiányzik abból a korszakból.
2019. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én is voltam gyerek a 80-as években, mégsem mondanám, az akkori időszakban sokkal jobb körülmények álltak rendelkezésre. Max így lehetett akkor érezni a rendszer erjedése miatt. A rendszer okkal bukott meg.

2019. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

#5, #8-nak:


Létbiztonság és közbiztonság?


Te normális vagy? Pont ez az a két dolog, ami a Kádár-rendszerben sziklaszilárd volt!


Tudod például hogy az én sulimban ki számított szegénynek? Aki használt ruhát húzott, és/vagy használt iskolatáskával kezdte az évet! Nem volt létbiztonság?

Nem lehettél biztos abban hogy lesz munkád, lesz hol laknod a családoddal, és lesz annyi pénzed hogy normálisan megéljetek? Ilyesmin akkoriban nem is gondolkodtak. Természetes alapállapot volt!!!!!!!


Közbiztonság? Éves szinten legfeljebb 2-3 emberölés?

Ja! Hogy a gyilkosok jó eséllyel pályáztak a kötélre?

Hát igen!


Kádár alatt ha valaki mindegy milyen okból, de SZÁNDÉKOS emberölést követett el, akkor szerencsésnek mondhatta magát ha életfogytiggal megúszta!

A központi direktíva ezekre az esetekre: HALÁL!


Ha fiatal felnőtt volt, vagy egyéb okokból nem volt tiszta az ügy,(pl hirtelen felindulás) akkor Kádár közbelépett és első-titkári minőségében módosította az ítéletet életfogytra. Ez volt a gyakorlat!

2019. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!