Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fogok elmenni szavazni...

Nem fogok elmenni szavazni vasárnap és egyébként sem voltam soha életemben és nem is szeretnék, ismerőseim közül viszont néhányan azt mondták rám hogy felelőtlen vagyok, lehet hogy igazuk van? 29F

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, soha életemben nem szavaztam és nem is szeretnék elmenni. Tiszteletben tartom ha valaki igen, de én nem tartozom közéjük. Egész egyszerűen arról van szó, én nem szeretném önmagam rombolni a politikusok közti veszekedésekkel és durva, sértő viaskodásokkal. Szerintem a demokrácia és szavazás csak egy hatalmas átverés, egy színészi produkció. Mégis, elég nagy felháborodást keltettem mikor mondtam hogy én nem megyek, olyanokat mondtak hogy "Felelőtlen vagy!" és hogy "Nem ezért harcoltak és haltak meg rengetegen, hogy te semmit ne kezdjél a szavazati jogoddal!" és hasonlók. Szerintük a demokrácia lényege hogy el kellene mondanom a véleményem és nem értik, hogy miért nem próbáltam ki legalább egyszer a szavazást. A probléma az, szerintem hiába mondják nekem hogy "a politikusokat érdekli a véleményed, ezért adnak választási jogot", szerintem senki nem érdekel az én véleményem. Azért adnak elém egy papírlapot és írhatok rá egy "X"-et, hogy legyen mire hivatkozni, "Na hát, itt tényleg demokrácia van!". Mert egyébként szerintem a politikusokat semennyire nem érdekli hogy én vagy más mit gondolok. Én elfogadtam már ezt én nem élek álom világban, hogy csak azért, mert leadhatok egy "X"-et bizonyos választásokon, akkor az én kezemben "van a hatalom". Nem terhelem magam gonosz lejárató kampányokkal és viszály keltő beszédekkel, Facebook-on is egyenként letiltottam minden politikai hírportált. Nem foglalkozom a megtévesztő, manipulatív propagandákkal sem, amiken minden művelt ember igenis átlát. Tudom, hogy örülnöm kellene hogy demokráciában élek és nem diktatúrában, de számomra ez az egész, gonosz színjáték fullasztó és taszító. Értelmes dolgokkal szeretek foglalkozni a szabadidőmben, mint mondjuk rajz, nyelvtanulás, biciklizés és túrázás. Ismerőseim viszont nem fogadták el ezeket az indokaim. Én tiszteletben tartom amit gondolnak, de őszintén, tényleg semennyire nem érdekel a politika és taszító színjátéknak tartom az egészet, amit a lehető legmesszebb el kell kerülni. Lehet hogy mégis igazuk és felelőtlen vagyok?
2019. okt. 12. 08:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Az ostoba emberek nem mennek el szavazni, te is az vagy
2019. okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%
Hát 30 évesen már meni kéne szavazni.
2019. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
Semmi gond, csak utána a következő választásokig, ha bármilyen problémád van az aktuális polgármesterrel/EP képviselővel/kormánnyal, akkor nem jogos a reklamációd.
2019. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Igazuk van az ismerőseidnek valóban felelőtlen vagy!

Nem kell különösebben foglalkozni a politikával, de szavazni igenis kell. Hidd el nagyon is kihat az életedre még akkor is ha csak biciklizel/túrázol.

- Nem mindegy, hogy milyen úton tekersz és milyen bringát tudsz megengedni magadnak

- Nem mindegy hogy a szomszéd városban túrázol mert csak arra futja vagy esetleg egy másik országban ahol még sosem jártál

- Nem mindegy milyen kaját engedhetsz meg magadnak a túrán, és folytathatnám a sort.

2019. okt. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Igen, igazuk van, de ez a te döntésed. Más országban kötelező elmenni szavazni (nem véletlenül), örülj, hogy neked van választási lehetőséged.
2019. okt. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos, részben igazad van. Mégis mindenkinek el kellene menni szavazni és észnél lenni a szavazófülkében!
2019. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Csatlakozom a hármas hozzászólóhoz, engem sem zavar, ha valaki nem megy el szavazni(bár szerintem alap lenne), csak akkor a következő választásokig egy szót se szóljon bele a politikába, se a hatalmon lévőket, sem az ellenzéket ne kritizálja.

A probléma ott kezdődik nekem, amikor a nem megyek el szavazni, meg a "nem érdekel a politika", szólamok után még hozzáteszi valaki, hogy ha más lenne hatalmon, akkor ő is ugyan azt csinálná és ezért nem is számít, hogy elmegy-e szavazni. Főleg az olyan pártok/személyek esetében tud ez zavarni, akik még nem voltak hatalmon.

2019. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%

Én alapvetően annak vagyok a híve, hogy felnőtt emberként meg kellene érteni, hogy a politika akkor is meghatározza az életed, ha nem foglalkozol vele. Szerintem ésszerű döntés legalább pár hetente megnézni a híreket és pár évente elmenni az urnához, rászánni azt a fél órát a napodból.


Viszont annak sem látom értelmét, hogy kvázi kényszerítsünk mindenkit erre. Ha valakinek nincs igénye követni a híreket, nincs igénye beleszólni a politikába, akkor ne tegye. Jogod van hozzá és a többieknek nincs joguk emiatt piszkálni.


Sokan egyáltalán nem követik a politikát, de mégis járnak szavazni. Mert a család megmondja kire kell. Ennek sincsen semmi értelme, sőt, kifejezetten káros dolognak tartom. Akkor inkább maradjon otthon, de ne más akarata szerint szavazzon.


Szóval szerintem ne érezd magad ezért rosszul. Majd ha pár év, évtized múlva érdekel, foglalkoztat a téma, akkor majd szavazol.

Tényleg a saját, privát döntésed.

2019. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
Ennyi szöveget leírni tovább tart, mint az egész szavazás.
2019. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

A távolmaradás is egy vélemény.


Én eddig minden választáson részt vettem, most is megyek, bár egyre többet agyalok rajta.

Nekem nagyon nem tetszik, amivé a polgmest tette a várost. Teszek a fesztiválokra, miközben tőlem kérnek pénzt, hogy a kórház medencéjét végre fel lehessen újítani (évek óta koldulnak rá). Utálom, hogy a haverok ülnek az önkormányzatban. A gyereke keresztelője egy majomparádé volt, képviselőkkel a templomban. Felfordul tőlük a gyomrom.


Ugyanakkor ha nem kormánypárti lesz a polgi, akkor a város lóf.t sem fog kapni...



Szerencsére a gyomrom állapota jobban izgat, szóval tőlem nem kap ikszet a mostani.

2019. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!