Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fogok elmenni szavazni...

Nem fogok elmenni szavazni vasárnap és egyébként sem voltam soha életemben és nem is szeretnék, ismerőseim közül viszont néhányan azt mondták rám hogy felelőtlen vagyok, lehet hogy igazuk van? 29F

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, soha életemben nem szavaztam és nem is szeretnék elmenni. Tiszteletben tartom ha valaki igen, de én nem tartozom közéjük. Egész egyszerűen arról van szó, én nem szeretném önmagam rombolni a politikusok közti veszekedésekkel és durva, sértő viaskodásokkal. Szerintem a demokrácia és szavazás csak egy hatalmas átverés, egy színészi produkció. Mégis, elég nagy felháborodást keltettem mikor mondtam hogy én nem megyek, olyanokat mondtak hogy "Felelőtlen vagy!" és hogy "Nem ezért harcoltak és haltak meg rengetegen, hogy te semmit ne kezdjél a szavazati jogoddal!" és hasonlók. Szerintük a demokrácia lényege hogy el kellene mondanom a véleményem és nem értik, hogy miért nem próbáltam ki legalább egyszer a szavazást. A probléma az, szerintem hiába mondják nekem hogy "a politikusokat érdekli a véleményed, ezért adnak választási jogot", szerintem senki nem érdekel az én véleményem. Azért adnak elém egy papírlapot és írhatok rá egy "X"-et, hogy legyen mire hivatkozni, "Na hát, itt tényleg demokrácia van!". Mert egyébként szerintem a politikusokat semennyire nem érdekli hogy én vagy más mit gondolok. Én elfogadtam már ezt én nem élek álom világban, hogy csak azért, mert leadhatok egy "X"-et bizonyos választásokon, akkor az én kezemben "van a hatalom". Nem terhelem magam gonosz lejárató kampányokkal és viszály keltő beszédekkel, Facebook-on is egyenként letiltottam minden politikai hírportált. Nem foglalkozom a megtévesztő, manipulatív propagandákkal sem, amiken minden művelt ember igenis átlát. Tudom, hogy örülnöm kellene hogy demokráciában élek és nem diktatúrában, de számomra ez az egész, gonosz színjáték fullasztó és taszító. Értelmes dolgokkal szeretek foglalkozni a szabadidőmben, mint mondjuk rajz, nyelvtanulás, biciklizés és túrázás. Ismerőseim viszont nem fogadták el ezeket az indokaim. Én tiszteletben tartom amit gondolnak, de őszintén, tényleg semennyire nem érdekel a politika és taszító színjátéknak tartom az egészet, amit a lehető legmesszebb el kell kerülni. Lehet hogy mégis igazuk és felelőtlen vagyok?
2019. okt. 12. 08:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
44%

19-es! Tévedés, pont az ilyen 10,11,18 szintű idióták miatt tart ott a társadalom ahol.

és mielőtt valaki sértésnek veszi az idióta szavunk ősét eredetileg azokra mondták a görögök, akik kihúzták magukat a politizálásból. Ugye milyen pozitív lett a kicsengése?

2019. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
57%
egyébként huszonegyeske, ha értenéd is, amit olvasol, látnád, hogy én szavazok. Az idióta 10.
2019. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
0%
Ne okoskodj 21-es, nem áll jól (18-as kommentelő voltam).
2019. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kedves idióta 10-es vagy most éppen 22-es, aki szerint a "távolmaradás is vélemény" az pont az idióta. Ez olyan, mintha valaki azt mondaná a hónalj szag is parfüm. Tényleg messziről érezni, és tenni sem kell érte semmit, elég nem tenni értsd. nem fürdeni, csak elég gusztustalan is. A távolmaradás ugyanez a "vélemény". Ha olyan fenemód tiltakozni akarsz a rendszer ellen, akkor legalább emeld meg a popód és adj le egy érvénytelen szavazatot, annak sincs sok értelme, de annak legalább marad nyoma, az hogy egy szám leszel a "na ez is hülye ahhoz hogy szavazzon" csoportban, az csak a te igénytelenségedre bizonyíték.


23-as! Tehát szerinted is igazam van, vagy legalábbis nem tudsz fogást találni, ezért hisztizel kicsit, így is lehet, csak értelme nincsen sok.

2019. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Miből gondolod, hogy akik távol maradnak tiltakoznak a rendszer ellen? :D
2019. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!