Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2014-ben az EP választáson...

2014-ben az EP választáson 29%-os, az önkormányzati választás 44%-os volt a részvétel. Ezek alapján elképzelhető, hogy most vasárnap 58%-os rekordrészvétel lesz?

Figyelt kérdés
2014-ben ugyanis 15%-kal volt magasabb a részvétel az önkormányzati választáson mint az EP-választáson. Ha idén i így lesz az majd' 60%-os sohanemlátott rekordrészvételt jelentene.

2019. okt. 8. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Igen, és valamiért az az érzésem, hogy a magas részvétel most nem a kormánynak fog kedvezni!
2019. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én például tudok olyanokat akik azért nem mennek el szavazni, mert nem hagytak nekik lehetőséget.

Ezek olyan nem budapesti ismerőseim akik amúgy, hogyha itt élnének, akkor valószínüleg Puzsérra szavaznának a főpolgármesteri választáson.

Viszint nem itt élnek és az Ő településükön csak a Fidesz van vagy az összefogás...

Ezek az emberek amúgy egyenként mindig is Jobbik, LMP, vagy Momentum szavazók voltak, de így együtt az "összefogásra" nem mennek el szavazni...


A reszvételi arány ennek ellénre szerintem rekord lesz, de azért nem 58%, kevesebbel haladja majd meg az eddigi önkormányzati választási rekordot.

2019. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt max kerületre lebontva lehet számolgatni.

Pl az én kerületemben van 100ezer szavazasra jogosult.

Országosra elment belőle 60ezer.

Ep-re 40ezer

14es önkire 30ezer

A kerületben lakik 15-16ezer rendíthetetlen fideszes,a számuk stabil és stagnáló,vagyis ha megint 30ezren mennek el vasárnap akkor bukik a kerület.


Viszont egész bp-re nézve a kampány elég jól sikerült így esélyes hogy nőni fog a szavazókedv. 60%os részvetelnél menne a levesbe a fidesz.

2019. okt. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!