Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szavazói rejtőzködnek?

A Fidesz szavazói rejtőzködnek?

Figyelt kérdés

A város ahol élek, teljesen fideszesnek tekinthető, a Nemzeti Választási Iroda adatai alapján 2010 óta nem volt olyan választás, ahol ne tarolt volna a Fidesz. Azonban a mindennapjaim során nem látom ki az, aki a Fideszre szavazna. Amikor az emberekkel beszélgetek, olyan mintha mindenki ellenzéki lenne. Akkor mégis honnan ez a nagy fölény?

A mindennapokban titkolják, hogy fideszesek és csak a fülkében veszik le az álarcukat? Lehet, hogy nagyban nem értenek egyet a rendszerrel, de a kis személyes előnyeik miatt mégis oda teszik az X-et?

Amúgy az egész országra is ki lehetne ezt vetíteni, ott is ezt érzem.



2019. okt. 21. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Annyiban van benne igazság, hogy mi Fidesz szavazók általában nem szoktuk ezt különösebben nagy dobra verni, hogyha szóba kerül, akkor is inkább terelni szoktam a témát. Ez egyébként talán stabil szavazok rá amúgy is jellemző...
2019. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Ez egyébként a stabil szavazókra amúgy is jellemző, mert mi egy bizonyos értékrend és gondolkodásmód mentén hozzuk meg a döntésünket, már huzamosabb ideje, nehezen ingatható meg a véleményünk...🤔
2019. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Az ellenzéki szavazóknak talán van egy lámpa a homlokán ami villog hogy "ellenzéki vagyok"?

Mégis miből gondolod hogy a fideszre szavazók abban élik ki a mindennapjaikat hogy ez az elsődleges náluk? Honnan veszed hogy másképpen kellene/szoktak beszélni a fideszes szavazók mint ahogyan te tapasztalod - csak mert fideszre szavaznak? Miért ne lehetnének sok dologgal elégedetlenek vagy miért ne lehetne sok minden amit nem tartanak megfelelőnek - és ezeket ki is mondják?

Szerinted milyennek kellene lennie egy fideszre szavazónak ha nem ilyennek, hogy elmondja a véleményét, akkor is amikor nem tetszik valami, majd megy és arra szavaz a választáson aki szerinte a legjobb?

nem értem az ilyen kérdéseket. Gondolom van egy alap elképzelésed, hogy szerinted milyen a fideszes, aztán amikor a körülötted élőkről hiába látod hogy nem ilyenek, de közben meg fideszesek, akkor nem arra jutsz hogy akkor te tévedtél, a fideszesek nem is olyanok amilyennek hitted őket - hanem értetlenkedsz hogy akkor nincsenek is vagy rejtőzködnek?

De, vannak. Nagyon sokan. csak pont nem olyanok mint amilyennek te hinni akarod őket.

2019. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Munkahelyemen, ismerősök körébe stb ha szóba kerül a politika mindenki tisztán látja milyen rombolást hajt végre a jelenlegi rezsim, fideszes nincs köztük.


Minden bizonnyal egy alap értelmi szint felett az ember nem szavaz a fideszre, valószínűleg ezért nem is ismerek fideszest.


Aki fidesz szavazó jellemzően "migránsgyurcsánysoroslibsi" gyűlölködésben meríti ki az életét eddig csak ezt tapasztaltam. Biztos vannak kivételek de olyannal nem nagyon találkozni.


Nézz itt végig......

Aki fideszes nem tudja értelmesen megindokolni az okát csak a fenti macskakörmözött gyűlölködésre telik tőle.

2019. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Első te milyen értékrend alapján hozod meg a döntésedet?


Akkor ti ezek szerint ilyenek vagytok, nem politizáltok másik előtt. De vannak emberek, akik számos dologban szidják a rendszert, politikai témájú beszélgetésekbe is belemennek, aztán számomra teljesen meglepő módon kiderült, hogy a Fideszre szavaztak.

Mert egyébként elítélik a korrupciót, a kamukereszténységet, az urizálást, dehát ők amúgy mezőgazdászok és azokat nagyon támogatja a kormány, vagy szinte nem is fizet adót a családi adókedvezmény miatt, ez is milyen jól jön.


Tehát a tapasztalataim alapján úgy látom, a Fidesz-szavazó ismerőseim kifejezetten elvtelen, sunyi emberek, akik rövid távú gazdasági előnyeik miatt képesek hátrasorolni normáikat. Szóval emiatt is kifejezetten érdekelne, hogy ti milyen elvi megfontolásból szavaztatok a Fideszre.

2019. okt. 21. 10:23
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, bár hozzáteszem, sok fideszes szavazó ismerősöm van, akivel azért mégis csak átbeszéltük már dolgokat...ami az értékrendet illeti: én is nagyon fiatalon lettem Fidesz szavazó, már 1994 ben, és gyakorlatilag ugyanúgy inkább liberális eszméket vallottam, mint az akkori Fidesz. Ahogy a Fidesz is változott ( együtt öregszünk) és a gondolkodásmód is nyilván, úgy én magam is. 20 évesen az ember nem úgy gondolkodik mint 45 évesen, és nagyon sokat számít természetesen az, hogy amit a Fidesz a kormányzásai alatt támogatott, az az értékrend közel áll hozzám: legyen az a munka, legyen az a család, legyen az adópolitika, legyen az egy devizahiteles megsegítése, a nemzeti érdekek védelme, stb. Emellett persze ott van az is, hogy az ellenzéki oldalon olyan politikusok sorát láttam az elmúlt húsz harminc évben, akik rettenetesen nem voltak szimpatikusak, sem hatalmon, sem hatalom nélkül. Mondhatnám az MSZP s politikusokat, Gyurcsányt, de mondhatnám Kuncze Gábort is...

De van egy döntő faktor, és az pedig Orbán Viktor... én személyesen is találkoztam vele már többször, az az érdekes, hogy az ő gondolatmenete és az én gondolatmenetem nyolcvan kilencven százalékban egyezett tíz húsz évvel ezelőtt is, meg most is, pedig nem beszélünk nyilván össze 😁Szerintem rettenetesen jó politikus, most már kellően megfontolt, tapasztalt és hát ne felejtsük el, hogy 30 éve egy pártszövetség elnöke, vezetője, összetartó ereje, ez önmagában véve azt gondolom, hogy egyedülálló magyar politikában. Gondold csak végig, mi ment már itt 30 év alatt a másik oldalon, mi lett az MDF el, az SZDSZ szel, a miép- el, a jobbikkal, a kis gazdákkal, MSZP vel, vagy nézd meg mi lett az LMP vel Schiffer nélkül.

Még egyszer mondom, a döntő dolog az, hogy nagyon nagy részben azok a célok, törekvések, amit a Fidesz képvisel, vagy amiért éppen "harcol", azokkal azonosulni tudok. Természetesen nem mindennel, ők sem hibátlanok, volt már olyan intézkedése a Fidesznek ,amin én is kiakadtam.

2019. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy kifejtetted. Nem tudom ki értékelt ilyen rosszra, tőlem ment a felértékelés. Lehet, hogy nem értünk egyet a témában, de ritka az ilyen színvonalas és releváns megnyivánulás, főleg a politika kategóriában.
2019. okt. 21. 10:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért te hangoztatod mindenkinek hogy kire szavazol? Felesleges konfliktusok lennének ebből mindenkinek megvan a személyes oka hogy kire teszi az X-et
2019. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Persze hogy rejtőzködnek. Ki kiváncsi arra hoy a fejéhez vágják hogy aluliskolázott? Csökkent értelmű és ehez hasonlók. Főleg hogy nem így van. Te is ilyeneket írsz. Meg sokan mások szokták irni. Érdekes hogy ti tartjátok magatok felsőbbrendűnek de ti tudtok legalpáribban beszélni másokról. Ezen kellene inkább elgondolkozni. Pl tőlem nem igen hallasz eféle jellemzést másokról csak mert nem arra pártra szavaz mint én. De hát nem vagyunk egyformàk. Igazából nem zavar de társaságban épp ezért nem is politizálok.
2019. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen kedves kérdező. Örülök, hogy lehet normális hangvételű eszmecserét is folytatni itt 😁.
2019. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!