Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfog ugrani a diploma...

Megfog ugrani a diploma értéke és a diplomások fizetése?

Figyelt kérdés

Az új jogszabályi változások miatt akár 40%-al kevesebben jelentkezhetnek jövőre egyetemre. Forrás:

[link]



2019. okt. 23. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Akik emiatt nem jelentkeznek, azok úgyse végeznék el.
2019. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de csak 4-5 év múlva.

Majd a gazdagok mennek egyetemre, a szegények meg az összeszerelő üzemekbe szalagmunkásnak. A társadalmi különbségek tovább nőnek.

2019. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

A kötelező nyelvvizsga éppen olyan mint az érettségi kötelezettsége.

Ugyanúgy bárki jelentkezhet egyetemre aki érettségizik, mint ahogyan bárki leteheti a nyelvvizsgát ahhoz hogy felvételizhessen. Egyik sem kötelező, aztán még sem sírsz amiatt hogy jaj, mennyivel kevesebben jelentkezhetnek egyetemre amiatt hogy előtte muszáj leérettségizniük.

2 évvel ezelőtt vezették be ezt a szabályt. Az, aki az általános iskola 4. osztályától kezdve tanulja a nyelvet, majd 4 évet a középiskolában és 2 éve volt a nyelvvizsgára, de nem volt rá képes hogy megcsinálja - az mégis hogyan tudná megcsinálni amikor az egyetemen ennél sokkal többet kell más tárgyakból megtanulnia félévente?

Tudod hogy eddig mennyi embert nem vettek fel az egyetemekre a jelentkezők közül? Hogy akiket felvettek azoknak mekkora része volt aki pont amiatt nem szerezte meg a diplomáját, mert nem volt meg a nyelvvizsgája?

Hát most ha kevesebben fognak jelentkezni mert nem voltak képesek 2 év alatt nyelvvizsgát tenni - akkor azon kevesebbek közül fognak ugyanannyit felvenni az egyetemekre, mint korábban.

Csak most nem lesz köztük olyan aki kizárólag a nyelvvizsga hiánya miatt ne szerezhetné meg a diplomáját.

2019. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Folyamatosan romlik az egyetemet végzettek bére. Miért lenne növekedés? Kevesebben végeznek?


A papír már csak állami szektorban fontos. Mindenki más csak a tudás alapján alkalmaz másokat. Papírt az utolsó cigó is tud szerezni.

2019. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért megnézem mikor végez el egy utolsó te szavaiddal élve 'cigó' egy akármilyen egyetemet.
2019. okt. 24. 07:58
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 1. válaszadó! Én nagyon nehezen tanulok nyelveket. Tankönyvből 16 évig tanultam németül, 3 mondatot tudok elmondani, "Noch ein Bier bitte" / "Willst du 'Fick dich' zu mir sagen Herr General?" (ami egy techno szöveg) / "Ich habe meine Schülertagebuch zu Hause gelassen"


Az egyetemi évek alatt az utcán laktam, mert nem volt pénzem lakbérre (január-februárban).


Tehát Zéró nyelvtudással és Zéró pénzzel mentem egyetemre. Első 3 félévben évfolyamelső voltam. Olyan gyenge volt a műszaki egyetemen a matek, hogy tanulni sem kellett vizsgára és 4es 5ös lett minden ZH, minden vizsga.


Aztán 3 hónapra kimentem külföldre és ott kint megtanultam angolul és leraktam egy középfokú nyelvvizsgát. A bölcsész szintű nyelvoktatás a nyelvhasználat oktatás helyett számomra semmit nem ért. Csak elvette az időt és stresszt okozott. A nyelvet én csak természetes közegében tudom megtanulni, nem könyvből, meg nem magyar nyelvű tanártól, meg nem táblázatokból.


4.6 volt a záróvizsgám és szigorlataim is 4-5-5. Szóval nem mondanám, hogy nem voltam egyetemre való. Igaz nem rúgtam be minden nap és rongáltam az utcán, mint a szaktársaim, akiknek volt nyelvvizsgájuk és A8assal jöttek elsőben koliba... De volt helyette kitartásom és tanulni akarásom. Ezek sokkal erősebbek a státusznál.


Ma meg már nem mennék egyetemre. Duális képzésre mennék cég segítségével és sokkal előbb el tudnék kezdeni szakmába illő és fontos dolgokat tanulni, nem úgy, mint az egyetemen. A műszaki egyetem tárgyainak 60% kuka, 20% kötelező és napi szinten szükséges, 20% fakultatívan jópofa, de sosem kellett használni. Azt a 40%ot MIT-s youtube videókról meg lehet tanulni.

2019. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!