Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások hogy lehetséges...

Diplomások hogy lehetséges hogy külföldi mosogató állásoknál kötnek ki?

Figyelt kérdés

Hogy tud úgy félresiklani az élete hogy erre "vetemedik"?

Lakótársam volt egy srác aki BME-n végzett gépészmérnökként, Londonba ment Tesco raktárba.Kérdezem miért??? Hát megkapta diplomáját és sehová nem vették fel. Azt ne mondjátok hogy már ez is büfészak amit bárki elvégez. XD


Míg mások meg azonnal jó cégekhez kerülnek gyakornoki programban és elindul a karrierjük. Mi történhet a háttérben hogy ugyanazon egyetemről, ugyanolyan kompetenciákkal, ugyanolyan képességekkel ennyire máshogy alakul az életük?



2019. jún. 4. 12:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Ez hülyeség hogy sehova nem veszik fel. Az én történetem, mikor végeztem a bme-n mint építőmérnök, elmentem egy úttervező irodához tervezni, megkaptam az első fizetésemet, nettó 140 000 forintot, felmondtam és kijöttem pultozni Londonba.
2019. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

# 1


De Londonban miért nem építőmérnökként kerestél munkát?

2019. jún. 4. 12:46
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Diplomás != használható tudással rendelkezik.


Egy db papír nem jelent semmit, szó szerint kitörölheted vele a segged. Nekem is volt sok szaktársam aki azzal ment át, hogy beseggelte az anyagot mintha vers lenne, meg csak azt puskázott ki amit tudott, és lett diplomája, de ettől még nem lesz használható munkaerő...

2019. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

1. a diploma nem jelenti a kompetenciát, a cégek kitudják szűrni ki a hülye

2. a nyelv nem elhanyagolható főleg egy felelősséggel járó munkakörben. Nem egy diplomás, nyelvvizsgás ismerősöm van akinek a társalgási szint sem megy rendesen, szakmai angolból pedig sekép sehang ha csak nem az egyetemen jól begyakorolt, bemagolt pár mondatot nem kérdezik.

2019. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van pár ismerösöm. Szerintem azért, mert tapasztalt embereket várnak kint, és aki épp kiesett az egyetemröl, elég rossz eséllyel kezd kint, hacsak nem valami ösztöndíjjal már járt kint.


Így marad a kiutazás, valahogy beleszokni a kinti életbe, és valami csoda folytán bekerülhet az ember valahová, de mint az elsö példájából is látjuk, 1 hónap tapasztalattal nehéz.


Én 10 év tpasztalattal középvezetöböl kellett hogy visszalépjek pár évre technikusi szintre (villamosmérnökként), hogy szedjek a apasztalathoz külföldi tapasztalatot is, utána kerültem cask vissza oda ahonnan otthonról indultam.

2019. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

"De Londonban miért nem építőmérnökként kerestél munkát?"


Semmit nem tudtam akkor angolul, először mosogattam csak. Szaknyelvet és az angol építőipar törvényeket, szabályokat, szabványokat most sem ismerem.

2019. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

külföldön csak a tapasztalt szakembereket keresik.


Mo-n is igazából.

2019. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Bocs a hibákért, de belejavítgat külföldiül.:S
2019. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne menne?

És honnét tudod, hogy nem rövid időre tervez, amíg egy kis pénzt félre tud rakni amgának, majd hazajön?

Egyébként meg a hazai bérek olyan szinten röhejesek, főleg kezdőként, hogy jobban megéri wc-t pucolni kinnt, mint itthon kezdő mérnökként szerencsétlenkedni.

Rendszeresen figyelem a helyi újságokban az álláshirdetéseket. Van egy autóipari beszállítócég hónapok, de lehet, hogy több éve hirdeti ugyanazt a 3 munkakört. Mindegyikhez egy fél A/4-es oldalnyi leírás tartozik, feladatkörökkel, elvárásokkal, és a felvételhez szükséges végzettséggel. Mérnöki diploma kell mindhez. Nyilván nem azért hirdetik folyamatosan mert nem lenne senki aki betöltené, hanem mert annyira röhejes bért akarnak fizetni nagy felelősséggel járó munkáért, hogy nincs olyan idióta aki elvállalja már.

2019. jún. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Meet teljesen életképtelen. Amugy meg felesleges tanulni 8 alatanos es segedmunka abban van a jövő
2019. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!