Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem egy állami monopóliu...

Miért nem egy állami monopóliumnak szervezték a nemzeti dohányboltokat?

Figyelt kérdés
Akkor több pénz folyt volna be az államkasszába... Ehelyett ilyen bratyi-kft -knek és egyéb bátyja-kisvállalkozóknak szervezték ki ezeket, akik rabszolgakörülmények között csicsáztatják az alkalmazottakat... Korrupció egyik melegágya a sok orbánista korrupciós melegágy közül. (Magát a nemzeti dohánybolt gondolatát egyébként üdvözlöm - skandináv államokban az alkoholokkal való kiskereskedés van állami monopóliumra bízva - ún. "vinmonopolet".)
2019. okt. 30. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
" ilyen bratyi-kft -knek és egyéb bátyja-kisvállalkozóknak szervezték ki ezeket," Megválaszoltad a kérdésedet. Akkor mi az amit kérdezel????
2019. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

A dohánytermékek forgalmazása állami monopólium. A működtetése lett kiadva hogy mások csinálják.

A cél éppen az volt hogy sok kis családi vállalkozáshoz adjon lehetőséget a településeken és pont ne nagy cégeknél legyen a forgalmazás lehetősége.

A boltokat pedig nem kiszervezték hanem megpályáztatták. Aztán helyben vagy tetszik aki elnyerte a lehetőséget vagy nem. A korrupciónak nem tudom hogy lehet melegágya egy dohánybolt, de biztos igazad van, nem dohányzom. Bár ha amúgy i ott a cigi és meg akarod venni, meg is lehet - akkor ott mi szükség korrupcióra? de te tudod.

Azt ugye tudod, hogy sokan olyanok is nyertek a pályázatokon akik konkrétan az ellenzéki pártokhoz köthetőek, rokonok vagy családtagok? Hogy nem a párttagsági volt a pályázat feltétele? Nem, ezt biztos nem tudod, pedig így van.

2019. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

így tud a legtöbbet lopni a fidesz.


A kábítószer kereskedés persze legális és minden boltban szabadon hozzáférhető.

Rég be kellett volna tiltani az alkohol fogyasztást, évente ezrek halnak meg miatta és máj valamint emésztési gondok miatt rengeteg pénzt elvisz az egészségügyből.


Ja a kiszttkár szeret inni.... meg a focit is szereti......meg a kisvasutat ami arra emlékezteti útörő volt de ő lett a kommunista párt első embere így 2010 től bármit megtehet.....

2019. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Nem tudom miért kevered a dolgokat - talán te is egyre jobban szeretsz inni? Gyurcsányod valóban sokat iszik és valóban kisz titkár volt. de mitől tehetne meg bármit pont 2010 óta?

szerintem ne igyál többet!

2019. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egész mutyibolt rendszer egy nagy kalap kaki. Én ugyan nem dohányzom, de tudom milyen, mikor kajtatni kell, hogy találj egy nyitva tartó boltot, míg anno a sarki kisboltban vagy a benzinkúton is meg tudtad venni.


Ugye annak a köntösébe bújtatják, hogy a "fiatalok védelme", de nyilvánvaló, hogy csak Orbánék akarnak ebből is gazdagodni.

2019. okt. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Magyarázd meg nekem hogy HOGYAN akarnak ebből is a zorbánék meggazdagodni?

Mégis mitől lenne nekik abból több pénzük, hogy kevesebben, és kevesebb helyen tudnak hozzáférni a dohánytermékekhez? Komolyan ez jutott csak el a fejedbe, hogy most nehezebb megvenni ezért rosszabb? Épp ez a lényeg, hogy most nem lehet csak úgy leemelni a boltokban a polcról. Nincs ott a gyerekek szeme előtt minden alkalommal a pénztárnál várakozva. Nem természetes dolog a cigaretta vásárlása, nem olyan mint egy rágó vagy egy csoki a pénztárnál.

2019. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az állami monopólium működtetése busás haszonnal jár. Ezért egyfelől a privát működtetők visszacsorgatnak pénzt, de már nem az államkasszába. Másfelől kapcsolataikkal együtt ők adják a támogatók gerincét (pl. megmozdulásokon, szavazáson).
2019. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"#5 Magyarázd meg nekem hogy HOGYAN akarnak ebből is a zorbánék meggazdagodni?"

Csupán úgy, hogy állami monopólium lett a dohány nagykereskedelem, valamint a dohánybolt koncessziók döntő többségét Fidesz csókosok nyerték.


"Nincs ott a gyerekek szeme előtt minden alkalommal a pénztárnál várakozva."

Demagóg duma! Egy fiatal NEM azért szokik rá a cigire, mert a boltban a szeme előtt van, hanem mert vagy a szülők is bagóznak, vagy az iskolában akar menőzni a többiekkel együtt, vagy pedig mondjuk egyetem alatt a stressz (amit egyes "mindenkit megbuktatok" típusú professzorok okoznak) leküzdésére.


Ééééérdekes, én sosem dohányoztam, pedig nekem még a szemem előtt volt a bagó a boltban. Sőt, annak ellenére nem bagózok, hogy anyukám és a feleségem is dohányos! Szóval semmit nem számít, hogy külön boltba lett irányítva.

2019. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felemelheti 25000ft-ra is, mert a fél ország veti magának a dohányt, a másik fele pedi ukrajnából szerzi be. Kb. 10%-ék akit érint ez az elmebetegség.
2019. okt. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!