Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz fizetős egészségügy,...

Lesz fizetős egészségügy, fizetős felsőoktatás, napi 12 órás munkaidő ha a Momentum jut kormányra?

Figyelt kérdés

Kicsit be vagyok pánikolva,hogy a Momentum így megerősödött.Ezek ugye neoliberálisok,ki akarják árusítani az országot,kijelentették hogy privatizálnák a Mávot,szóval viszlát olcsó vonatjegy.Meg az állam rossz gazda jelszó,kiprivatizálnák az egészségügyet,az egyetemeket.Magukra hagynák a dolgozókat,mondván hogy vívják ki a saját jólétüket,amit persze nem tudnak,szóval alacsony bérek,folyamatos túlórák és kizsakmányolás lenne.Az lesz majd mint Chilében

Lehet csak én látok rémeket de be vagyok ijedve



2019. okt. 31. 22:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Nekem adnak szociális ösztöndíjat+Bursa Hungaricát is"


Attól még nem lesz igaz, hogy nem lesznek más költségek. Amúgy én nem kapok, mivel átlagos családból származok. Úgy tűnik már azért büntetnek, mert normális családból származok, mi lenne akkor egy még "igazságosabb" rendszerben.

2019. nov. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Ha Momentum lenne akkor én se kapnék....Lenne helyette drágább BKV bérlet meg vonatjegy
2019. nov. 1. 02:09
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Momentum lenne akkor én se kapnék....Lenne helyette drágább BKV bérlet meg vonatjegy"


A álmaidban lehet, tévképzetek valóságtartalma nulla.

2019. nov. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügy most is 2x fizetős.


1 Fizeted az egészségügyi hozzájárulást

2 ha beteg vagy el kell menned magánorvoshoz mert egy szutykos ultrahangra is fél éves várólista van


A felsőoktatás már régóta fizetős mivel a fidesz bevezette a tandíjat, igaz oktatási hozzájárulás néven fut.


A fidesz bevezette a rabszolgatörvényt ami azt jelenti heti 6x8 órát dolgoztathat a munkáltató de ráér 3 év múlva kifizetni.


Pánikba vagy? Nyugodj meg az országba kb egy millióan úgy bepánikoltak hogy emigráltak nyugatra, többen mint azok akik az 56 os megtorlásoktól félve elmenekültek.


Ezért nem fogysz krumplit kapni Helirogántól mert nem teljesítetted a Propaganda minisztérium elvárásait.

2019. nov. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
3%
Igen. Akkor is ezt csinálták, amikor kormányon voltak, még SZDSZ néven.
2019. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a Momentum sajnos koránt sem olyan erős még, hogy le tudja váltani a Fideszt.

Másrészt az egyetlen értelmes alternatíva a Fidesszel szemben, szóval nagyon remélem, hogy 2020-ra megerősödnek és leváltják a Fideszt.


Soha sehol nem mondták viszont, hogy privatizálnák az egészségügyet! A MÁV az más: ha azt kiadják valami értelmes cégnek, akkor talán nem lesz annyi késés, nem fog 2 centi hótól megbénulni minden télen és talán kényelmesebb vonatok lesznek. Szóval nyugodtan adják csak el!

Az állam igenis rossz gazda! Mondj már nekem csak EGY állami vállalatot, ami JÓL működik! Mind veszteséges, a színvonal kritikán aluli, stb. És akkor a hülye Fidesz visszavásárolgatja az energiaszolgáltatókat. Jaj de jó lesz, mikor megint hetente lesz áramszünet, mint anno, mert a szükséges minimum karbantartásra se lesz pénz...


Az egészségügy privatizálása amúgy nehéz kérdés. Egyrészt egy olyan idióta rendszer, mint az USA-ban van, nagyon nem lenne jó, másrészt viszont üdvözítő volna, ha nem az fizetne több egészségbiztosítást, aki többet keres, hanem az, aki egészségtelenül vagy veszélyesen él.

2019. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Példálózhattok itt a Fidesszel,de a Momentum pont ugyan ezt csinálná,csak hatványozottabban.

Akkor meg minek akarjátok egyáltalán leváltani a fideszt?

2019. nov. 1. 10:09
 28/35 anonim ***** válasza:

"Példálózhattok itt a Fidesszel,de a Momentum pont ugyan ezt csinálná,csak hatványozottabban."


Mutass erre forrást! Te vagdalózol, ezzel próbálod mosdatni orbánt?


Rendben játszunk....

Manyup? A befolyó összegnek amit bekebelezett a fidesz kormány (ellopta) annak megfelelő értékű momentumos lopást linkelj ide.


Még a fideszsrácok izé pestisrácokba se mernek ekkorát hazudni de még tán az okádorigó se!


Hajrá várom a forrást rá! (manyup egyetlen dolog, még azt se tudod igazolni) A többiről nem is beszélve......

2019. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Engem ne moss össze Orbánnal,én MSZP-s vagyok és rohadtul nemakarom hogy neoliberális rendszer legyen itt
2019. nov. 1. 12:54
 30/35 A kérdező kommentje:
Csatlakoztak az ALDE-hoz és nyíltan egy liberális párt,ez nem elég forrás?
2019. nov. 1. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!