Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most mi ez a Momentum hazaárul...

Most mi ez a Momentum hazaáruló lett, mert nem állt ki az erdélyi magyarok mellett agymenés?

Figyelt kérdés

A Momentum a romániai liberális USR testvérpártját támogatja, amely győzelme esetén együttműködne az erdélyi magyarsággal.


Az RMDSZ 4-5%ával eleve nem értem miért indul el egyáltalán az elnökválasztáson, sosem szavaznának rá a románok...



2019. nov. 8. 12:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
Az agyatlan magyaroknak ez a nemzethy baromság a mániájuk. Sajnos a Momentum nem látja ezt.
2019. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Milyen nemzeti? Csak egyszerűen normálisnak kell lenni ahoz hogy magyarnak nagyar mellett kellene kiàllni.
2019. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
32%
BÁRMIT csinál egy erdélyi/felvidéki/kárpátaljai magyar politikus, mindenképp mellé kell állni?
2019. nov. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem. De mit tett Kelemen Hunor ami miatt ellene kell beállni valaki mögé? És mit tett le Dan Barna az asztalra, amivel ezt kiérdemelte? Azt elhiszem, hogy vannak nála rosszabb jelöltek is, de egy román jelölt soha nem fog úgy a magyar közösség specifikus problémáival foglalkozni, ahogyan kellene és ahogyan a román közösséggel teszi. Ígéretekből már eddig is volt szép számmal, csak amikor be kéne őket váltani, addigra valahogy elfelejtik.
2019. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
Vagy itt is félretehetné kicsit elveit/ígéreteit és támogathatná a magyart akit a fidesz támogat ( mert tudtommal ez nem tetszik neki ) hamár a dk-nál ment neki. Az USR nem csinálna semmit a magyarokkal mivel azt nyilatkozta magyar kérdés nincs tovább kell lépni.
2019. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
21%

Sima műbalhé. Megint az erdélyieken kell pattogni, az hogy a rendes magyar aki itthon él meg lassan éhen hal a tetű Fidesz miatt az nem számít, csak "jaj csúnyán néztek az erdélyi magyarokra".

Amúgy ez a "magyar álljon ki magyar mellett" nagy baromság. Nem a magyar mellett kell kiállni, hanem a normális emberek mellett. Az emberek nem zászlók, címerek meg nyelvek, hanem összetett lények. A magyarok közt is van épp elég ostoba, bunkó, primitív, gerinctelen, tolvaj stb., nem értem miért kéne ilyenek mellett kiállnom csak azért mert azonos zászló van az igazolványunkban. A Fidesz pl. szétlopja, kiárusítja, megvezeti és hülyébe nézi az országot, mit kéne bennük tisztelnem, szeretnem, csak azért mert magyarok? Ugyanígy fordítva, elegem van már ebből az agyament állandó háborúzósdiból meg "mindenki a világon az ellenségünk" elmebajból, érdekes ez is csak nálunk divat, külföldön normálisak az emberek egymással és tisztelik a másik nemzetet. Attól mert aki beáll mellém a pékségben, az ausztrál, német, orosz, norvég, román vagy kínai, attól még nem lesz az ellenségem. Akik ezt hirdetik, azok annál inkább.

Egy szó mint száz, szokásos recept a Fidesztől, ellenzéki párt lejáratása, bemocskolása, keverve egy kis melldöngető turbómagyarkodással. Hányni tudnék tőlük.

2019. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Ne keverjük már megint bele a Fideszt. Megvan róluk is a véleménye sok embernek, beszélünk is sokat róla, de azért még másról is lehet beszélni szerintem. Persze ez most nekik is egy jó alkalom arra, hogy rossz színben tüntetéssek fel a Momentumot, de én például nem is tőlük hallottam először róla, hanem Fekete-Győr András facebook oldaláról. És magamtól gondoltam arra, hogy ez így nem jó.

A túlzott magyarkodást én sem szeretem és nem kell semmilyen más nemzetet lenézni vagy elvből utálni. De ez most nem is erról szólt, ne értsd félre.

2019. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

A MOMENTUM azt az USR pártot támogatta, amelyikre én is szavaztam az első fordulóban, rengeteg más romániai magyarhoz hasonlóan.


Az USR nem etnikai párt, volt magyar elnöke is (2017-ben), az elnökségében ma is vannak magyarok, a tagságában dettó, a szavazói között dettó.


Iohannis magyarellenes kirohanását is egyedüliként ítélte el határozottan, az RMDSZ-en kívül.


Nem tudom, miért volna bűn támogatni bárkinek.

2020. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Az RMDSZ 4-5%ával eleve nem értem miért indul el egyáltalán az elnökválasztáson, sosem szavaznának rá a románok..."


Ezek után fel kell tenni a kérdést, hogy a Momentum az 5-6%-val miért indul el egyáltalán a választásokon...

2021. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19!

Egyrészt az utolsó választáson (EP) kb 10% volt - bár nyilván régen volt, de frissebb adatunk nincs.

Másrészt nem is egyedül indul. A fidesz megalkotta választási rendszer rákényszeríti az ellenzéki pártokat, hogy együtt induljanak.

2021. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!