Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Donáth Anna miért kampányol a...

Donáth Anna miért kampányol a szlovákiai magyarok ellen?

Figyelt kérdés

„MERT LEHETÜNK ÚGY FELVIDÉKI MAGYAROK, HOGY KÖZBEN BÜSZKE SZLOVÁKOK VAGYUNK.” - komoly ennyire nemzetellenesek?

Ennyire nem érzik, hogy a magyarok többsége nacionalista, hazaszerető patrióta?


Óriásit csalódtam bennük, pedig rájuk szavaztam, de ez már nekem is sok...


[link]



2019. nov. 9. 13:40
1 2
 11/17 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Nem hinném csak beszélsz a világba. Álltalában más nevében.
2019. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

"felvidéki magyarság megosztása céljából a liberális beállítottságú Progresszív Szlovákia (Progresívne Slovensko-PS) mozgalom bejelentette a magyar tagozata megalakítását „Magyar Platform" név alatt."


Már ez a kezdés vicces, most akkor minden szlovákiai magyar párt megosztó, mert már 4-5 van, nem egy. Magyar Közösség Pártjáról miért nem írtak ilyeneket, mikor az elmúlt három választáson nem jutottak be. Most legalább eljutottak arra szintre, hogy összefogjanak.


Ha a magyarok inkább a PS-re szavaznak, akkor nem lehet, hogy a magyar pártok nem jól képviselik nemzettársaik érdekeit?

2019. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó (12) te itt élsz, Szlovákiában?


A PS szlovák párt. Semmi köze a magyarokhoz, abszolút nem is érdekli őket a szlovákiai magyarság (mint ahogy egyetlen más szlovákiai pártot sem, sajnos), csak meglátták a lehetőséget. Ennyi.

Az utóbbi évek katasztrófális kisebbségi politizálásnak köszönhetően ma Szlovákiában van egy lebegő magyar réteg, akinek nincs politikai érdekképviselete, nincs kire szavazzon -mégha akarna is-, és ezt látta meg a PS. Odadobnak egy koncot a magyaroknak, pl hogy Čaputová a választási győzelme után tüsszentett egyet, ami a vájtfülűek szerint úgy hangzott: khhessszenmmm, és ettől el kell ájulni, hogy magyarul, kérem szépen, magyarul szólt az elnök 😱😱😱!! (Köszönöm akart talán lenni, végülis akkor mindenki köszönget.) Ami önmagában nagyon sokat elárul az itteni magyarság tragikus állapotáról...

Ja, igen, és felvett egy magyar "tanácsadót", ha jól tudom a valamikori gimis történelemtanáromat, aki azóta eltűnt, mint szürke szamár a ködben, se híre, se hamva, de jogköre egészen boztosan nincs, szóval ettől még a PS-t abszolút nem érdeklik a magyarok, nem fog a jogaikért, boldogulásukért tenni semmit, ez színház, aki ezt nem látja, az hülye!! Pusztán ügyesebb, mint az eddigi pártok.


Donáth Anna egy idióta, ezt felvidéki magyarként mondom (nem, nem vagyok Fidesz fan),

1. ő nem felvidéki magyar

2. tudtommal nem is szlovák, sem egyben, sem külön

3. és úgy tudom, nem is király, úgyhogy a királyi többes végképp nem tudom, mire fel..


Én felvidéki magyar vagyok, mozgok szlovák környezetben, elég jól beszélem a nyelvet, vannak szlovák ismerőseink és így mondom, hogy magyar vagyok és nem leszek szlovák sosem!!

Sem büszke, sem semmilyen.

Donáth Anna kimondottan sértő volt, de hát ő hülye, szóval nem kell mellre szívni. Viszont a rákfenére akaratán kívül rávilágított: így olvad fel fokozatosan a magyar réteg Szlovákiában, ezt hívják asszimilációnak.

El lehet dönteni, hogy a magyarságnak, az anyaországi magyaroknak jó-e ez...

2019. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog:

egyrészt a Momentumot (alappal, vagy alaptalanul) kritizáló (leszóló, lehazaárulózó) gyk-kérdéseknél

1. soha nem kérdeznek, hanem kinyilatkozutatnak

2. mindig leírja a kérdező, hogy EDDIG Momentum-szimpatizáns volt, de most csalódott bennük.

nem mondom, hogy konkrétan ez a kérdező troll, de hogy az ilyen kérdések nagy része trollkodás, az biztos.


másik:

gyakorlatilag Donáth 1-2 nap múlva lénézést kérve korrigált arra, hogy "lehetünk büszke magyarok úgy, hogy büszke szlovák állampolgárok vagyunk" - ami már mást jelent.

Minden politikus mond olyat, ami nem teljesen kóser, de kevesek képesek korrigálni, Donáth ilyen és ez pozitívum.

2019. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%

14es, igen, azt elismerem, hogy Donáth Anna politikustól ritkán látott hőstettet vitt véghez, amikor elnézést kért a nagy port kavart mondat miatt.


A felszínen!


A valóságban ugyanis méltó maradt az elvtelen, gyökértelen, identitásnélküli, szolgalelkű pártja hasonszőrű tagjaihoz és habitusához. Tehát a bocsánatkérése egy hazug ember színpadias és kiszámított jelenete volt, ugyanis nem tudom másnak titulálni azt, aki úgy és azért kér elnézést, amit valójában nem gondol máshogy, nem vél hibának.

Ezen nem változtat semmit az a tény, sőt!, hogy hozzátette az "állampolgár" szót, ugyanis a hangsúly a BÜSZKÉN van.


Nem lehet valaki büszke magyar és büszke szlovák egyszerre! Miért lennék én büszke szlovák állampolgár??! (És miért olyan fontos az a Momentumnak, hogy az legyek?)


És hogy értsd a lényeget: felháborítónak tartom és fáj Trianon. De nem hiszem, sőt, biztos vagyok benne, hogy visszacsinálni nem lehet. Szeretem Szlovákiát, ha holnap átköltözhetnék Magyarországra, nem mennék. Nem azért, mintha bajom lenne vele (mi bajom lenne, magyar vagyok!), sokat is vagyok ott, viszont lakni, élni itt akarok!

DE!

Nem vagyok büszke szlovák állampolgár, nem is leszek sosem, én egy szlovák állampolgár vagyok, aki max. büszke magyar, ha már mindenáron büszkének kell lenni valamire.


Aki nem érti a különbséget.....nos, az gondolkodjon el kicsit.

Elhiszem, hogy a Momentum, aki egy mai értelemben vett európai párt, annak minden negatívumával, nem érti. Mert nekik nincs NEMZETI öntudatuk, nincs magyarságtudatuk, ha tehetnék, le is tagadnák, hogy magyarok, ezért is hangsúlyozza ez a liba a büszke szlovák nemzetiséget a magyar kárára. Ez az egyetlen konstans jellemzőjük: eltörölni mindent, ami nemzeti, elmosni mindent, ami magyar (anyanyelvet, nemzetiséget, beállítottságot, kultúrát, szokásokat) és helyette felvenni egy színtelen, szagtalan, gerinctelen, szolgai, saját magadat és gyökereidet meghazudtoló jellegtelenséget, aminek egyetlen tulajdonsága, a jelenkori vezető európai hatalomhoz való idomulás, annak kritika nélküli kiszolgálásának képessége.


Hogy ti ezt otthon nem látjátok, vagy egyenesen egyet is értetek vele, az számomra riasztó.

2019. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsuk meg az állást: őseim a mai Szlovákia (Felvidék kinek hogy tetszik) területéről vándoroltak le Pestre és az ország más részeibe. Dédszüleim itt tanultak meg magyarul, persze akkor egy ország voltunk lehetett menni. Én itt születtem, magyar az anyanyelvem, szlovákul nem tudok. Magyarnak és szlováknak vallom magam. A családban már senki nem beszél szlovákul, max az evangélikus vallás az, ami a nemzetiséghez köt. Nem lehetek büszke magyar és szlovák egyszerre. Én hűséges vagyok a magyar államhoz, az otthonomhoz, de azt is vallom, hogy őseimnek jár egy saját ország. És az ottani magyaroknak is hűségesnek kell lenniük a szlovák államhoz. Amit Donáth Anna mondott igaz, mert én is úgy vagyok magyar, hogy közben szlovák is vagyok. Nyelvtudás meg minden nélkül. Szlovákságom kimerül annyiban, hogy szeretem a sztrapacskát meg a parenyicát. A kettős identitás csak gazdagabbá tesz, ezt kellene végre felfogni.
2019. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, "én úgy vagyok magyar, hogy közben szlovák is vagyok"

????????


1. Mi alapján lennél te szlovák, ha egy nyikket nem beszélsz szlovákul? A nyelv a gondolkodás, a habitus megnyilvánulása, szerintem. Ha szlovák lennél, alap, hogy beszéled a nyelvet. A kultúráról, szokásokról ugye nem is beszélve, és az egyetlen nemzetiséggel kapcsolatban sem merül ki 2 jellegzetes étel ismeretében.


2. Szerintem egy embernek csak 1 nemzetisége és anyanyelve van. Ezen nincs mit gondolkodni, vagy az egyik vagyok, vagy a másik, kettő nem lehetek.


Én szlovákiai állampolgárságú magyar vagyok. Nem ez is, meg az is.


Ti meg -akik úgy gondolkodnak, hogy úgy vagyok ez, hogy az vagyok- valójában se ez, se az. Egyik sem fontos, mert ha az lenne, meg tudnád mondnani EGYÉRTELMŰEN, mi is vagy.

2019. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!