Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik kiköltöztek külföldr...

Azok akik kiköltöztek külföldre, jó döntés volt? Megérte kimenni? Jobban éltek?

Figyelt kérdés

A béreket, az árakat és az egyéb dolgokat elnézve (egészségügy, szociális rendszer, oktatás, közállapotok) nem kérdés, hogy jobb-e kint az élet. Hát, nem is kicsi, hanem brutális különbségek lehetnek ez tény. Én is ki szeretnék jutni (végleg) egy jóléti országba, mivel nem köt ide semmi. És ha már van választási lehetőségem és EU-s állampolgár is vagyok, akkor miért válasszam az egyik legszegényebb országot, amikor választhatok egy király országot is?

Csak persze ez nem ilyen egyszerű, vannak kezdeti nehézségek: pl. elhelyezkedés, nyelv, beilleszkedés, stb. Minden kezdet nehéz nyilván. De nektek (akik már kint éltek) meghozta a gyümölcsét, hogy végigszenvedtétek az elejét? Már jól éltek? Összességében jó döntés volt kiköltözni?


2019. nov. 11. 12:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Régebben jó volt, manapság már nem, így haza is jöttem.

Összességében egy évtizedet voltam német nyelvterületen, megszakításokkal, de jobban szeretek itthon élni.

Szerintem akik most kezdik, azoknak hamar elegük lesz, ha csak valami egészen kiváló helyet ki nem fognak, vagy olyanok, akiknek a hátán is lehet fát vágni.

2019. nov. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
2010-ben jöttünk ki Angliába (nem London). Egy év keresgélés (persze közben is dolgoztam) után találtam álom munkát álom fizetéssel. 2015-ben vettünk egy 5 szobás házat, két év múlva majd kifizetem. Van két kocsink, egy szaladgálós kis Pözsó meg egy hosszabb távos Jaguar XF, fal méretű palos tévé, gyakorlatilag nincs anyagi gondunk. Életünk legjobb döntése volt.
2019. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!