Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar diploma már teljesen...

A magyar diploma már teljesen értéktelen? Minek járnak mégis ilyen sokan egyetemre már?

Figyelt kérdés

Magyarországon csak szalagmunkásból és egyes szakmunkákból van hiány. Diplomásokból egyáltalán nincs, és 3-ból 2 diplomás nem is tud itthon elhelyezkedni. Külföldön is a legtöbbször nem a szakmájában tud.

Akkor mégis mikor omlik már össze a magyar diploma gyár? Mindenki egyetemre akar menni, holott semmi értelme.


2019. nov. 13. 15:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
16%
Azért, mert mindenhonnan azt hallani, hogy ez alapkövetepmény, mellesleg státusszimbólum "én meg tudom csinálni" főleg a nők körében, ezért nagy részük olyan büfé és ruhatár szakot végez, ami vizsonylag könnyű, de megvan a szent PAPÍR amitől lesznek valakik. Ilyen volt régebben a bölcsész, ma pedig a közgáz/kommunikáció/hr.
2019. nov. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

"18-as! Egyrészt nagyon nem értetted meg miről írok, de ezt most hagyjuk."


Akkor midnenki hü..lye, te meg helikopter. Szeretem az ilyen típusú embereket. Leírja a kérdező, hogy a diploma értéktelen, én meg leírom, hogy általában nem, de én vagyok a gyök, mert neked van 2 ismerősöd, aki nem a szakmájában dolgozik. REMEK, meg vagyok győzve :)



"Kettő, ótvar nagy hülyeség, hogy "munkerőpiacihelyzetalapjánkellválasztani" mert az bizony pár év alatt változhat. Élő példa erre az, hogy néhány éve a közgazdászok vagy jogászok, tanárok tipikusan olyanoknak számítottak, akikkel Dunát lehet rekeszteni, és "minekistanultannak" hallhatták a sírást, aztán jött egy konjunktúra, (meg nyugdíjba vonult egy generáció) és pillanatok alatt úgy felszívták ezeket a "felesleges diplomájúakat", hogy ma sok helyen hiány van belőle."


Jogásznak a rendszervátlás után volt sláger tanulni, és aki akkor ment annak, az most 20 év tapasztalattal röhögve kap munkát (sőt, most sem veszett fejsze nyele, de ezt hagyjuk).

A közgazdász képzés meg állandóan egy céltábla, de nem értem miért. Családban is van olyan aki most végzett és simán elhelyezkedett, egyetem alatt is dolgozott. Tele vannak a nagyobb városok multikkal, végtelen munkahely van, nem is értem, hogy ki az ma aki nem kap munkát. Mi kell ehhez?


"Ellenpélda, hogy az én egyik diplomám egy időben kifejezetten keresett volt, most meg ott tartunk, hogy a végzett hallgatók kevesebb mint fele talál vele munkát."


Imádom az olyan példákat, amikben nulla konkrétum van. Remek példa.


"Továbbá munkaerőpiaci helyzet alapján eldönteni az életed a legostobább tanács, amit bárkinek adhatsz, előre megmondom neked, hogy például az egészségügy 2022-es béremelései miatt sokan fogják azt mondani, hogy ők diplomás ápolók meg mentőtisztek akarnak lenni. Elvégre nyugdíjas állás és a kezdőfizu is 330 körül lesz. Aha, aztán mikor hordani kell a szar, meg bicskával ront nekik egy drogos, akkor rájönnek, hogy ehhez elsősorban elhivatottság meg a szakma szeretete kell, hiába fizetik viszonylag majd elfogadhatóan, és amint lehet lépni fognak egy szarabbul fizető, de kényelmesebb munkába."


Ja, hogy szerinted van bárki akinek az az álma, hogy pelenkázzon, meg idegbetegeket kezeljen? Elárulok egy ilyen titkot: nincs ilyen. Rendőrnek sem azért megy az ember, mert balesetben szétmállott tetemeket akar zsákba pakolni, mentősnek sem azért, mert Kalányos Ronáldó darált hússá verte a kedves nejét és őt ez aztán nagyon érdekli és informatikusnak sem azért, mert vasárnap hajnal 3-kor akar még klaviatúrát verni, mert jön a határidő. Minden szakmának vannak árnyoldalai.

Egyébként ha nem akartad volna SZÁNDÉKOSAN félreérteni amit írtam, akkor felfogtad volna: nem azt állítom, hogy telibe kell tojni a személyes vágyaidat, hanem hogy a munkád azért van, hogy neked pénzed legyen a hobbidra, családodra, anyádkínjára. Ez a szerepe. És ez mellett lehetőleg szeresd is. Csak hát sokaknak megfordul ez a sorrend, aztán végzi """""álmai""""" munkáját két fillérért, ahelyett, hogy egyk kicsivel kevésbé szimpatikus dolgot csinálna, ami anyagi biztonságot nyújthatna és összességében 2x boldogabb lenne így.

2019. nov. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Azért, mert mindenhonnan azt hallani, hogy ez alapkövetepmény, mellesleg státusszimbólum "én meg tudom csinálni" főleg a nők körében, ezért nagy részük olyan büfé és ruhatár szakot végez, ami vizsonylag könnyű, de megvan a szent PAPÍR amitől lesznek valakik. Ilyen volt régebben a bölcsész, ma pedig a közgáz/kommunikáció/hr."


Miért nem csinálsz egyet te is levelezőn? Ingyen van, munkaidővel se ütközik, hát mi akadályoz meg? Hiszen szerinted mindneki úgy gondolja, hogy státuszszimbólum meg alapkövetelmény. Költői kérdés.

2019. nov. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

#23 én nem gondolom, diploma feliratos papírral is ugyan akkora nulla az ember, aki nulla.

Na meg jártam 2 hónapot egy hypeolt föiskolára, amit ma már egyetemnek hívnak, hogy tudjam, hogy kösznem (na meg anyám, és környezetem unszolására jelentkeztem amúgy is), és kiindulva abból hogy ezt hypeolják, el tudom képzelni milyen lehet a többi... Szükségem sincs rá, jól keresek a szoftverfejlesztéssel ;)

2019. nov. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%
Én is nagyon jól keresek egyéni vállalkozó szoftverfejlesztőként, de ez nem egy f..szméregetés verseny. Nagyon durva lehet ezeknek az OKJ szintű programozó gyorstalpalóknak a színvonala, ha olyanok is kikerülnek ezekből, akik két hónap alatt úgy hulltak ki egyetemről mint a pelyva :D
2019. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
49%
Szakmunkások felénk 100-140 nettókat keresnek, az pedig semmi mérnök pár év tapasztalattal 5-600 nettókat keres. Ezért nem akar senki szakmunkás lenni.....
2019. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
57%

26.


Ez totál kamu. Hazudj máshol!

2019. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Akkor leülök és átmegyek tanítóbácsiba, és egyszerűen bután pontról-pontra elmagyarázom amit írtam a 69%-os versenyző kedvéért!


Az egész indult innen:


"Nem tudok egyetlen egy volt szaktársamról sem, aki ne a szakmájában dolgozna. Sőt, 90%-a még egyetem alatt elhelyezkedett."


Sokan meg tudnak! Nem is kevesen, ami azt illeti az emberek jelentős hányada pályaelhagyó. Én is, ami azt illeti én két diplomás pályát is elhagytam mostanra, attól, hogy egy olyan világban élsz, amiben a mindenki a szakmájában dolgozik és már diploma előtt kap munkát, attól még bátorkodom tudomásodra hozni -bármennyire zavar is-, hogy ez nem univerzális, nagyon nem! Csak ugye, ehhez tájékozottnak kéne lenni, néha szóba állni másokkal stb. ilyen dolgok, ez úgy látszik van akinek nem megy...


"Nyilván ha valaki lüke és csak a szívére hallgat és nem nézi a realitásokat, akkor bele fog állni a földbe, de ez nem csak a diplomákra igaz. Munkát választani elsősorban a munkaerőpiaci helyzet alapján kell"


MUNKÁT VÁLASZTANI ELSŐSORBAN MUNKAERŐPIACI HELYZET ALAPJÁN KELL -majd később már ki van magyarázva, hogy nem is így értette, de ő "szándékosan" félre van értve, hát nos szerintem ez a nagybetűvel kiemelt mondat nehezen érthető félre úgy szándékosan mint máshogy. Erre írtam jogosan azt a kritikát, hogy a munkerőpiaci helyzet egyrészt folyamatosan változik, másrészt hiába fizet jól egy munka, ha szívből utálja, akkor nemfog abban dolgozni, hanem elmegy valamibe, amit jobban szeret, még ha kevesebb pénzért is. Erre például én vagyok az élő példa, aki egy 250 ezret fizető állást (pedig az nem most volt, hanem majd' tíz éve) hagytam ott egy ugyanannyi munkával fele annyit se fizetőért, mert jé nem akartam harminc éves koromra egy idegroncs lenni gyomorfekéllyel. és jöhetsz itt a süket dumával, hogy de a munka fizeti a hobbit a családot meg a macskaalmot, nos igen, csak ha az tömény 40-48 óra szopás, és még otthon is nyomaszt a dolog, hogy kinek mikor mit mondtál és jó vagy-e, akkor egy szarabbul fizető munka, amiben viszont jól érzed magad, egy valóságos felüdülés tud lenni, és tény ráment a váltásra sok minden pl. egy párkapcsolat, de hosszabb távon messze megérte, és hidd el, hogy nagyon-nagyon sokan vannak, akik így gondolkodnak és vagy váltottak vagy tervezik.


"mert neked van 2 ismerősöd, aki nem a szakmájában dolgozik. REMEK, meg vagyok győzve"


Nem csak kettő, de ezekről írtam, ha így végiggondolom van az húsz is, aki diplomás és munkát váltott és ez csak azok, akik így hirtelen eszembe jutnak, ezt a kettőt azért emeltem ki, mert érdekes váltás volt. Amikor egy gyógyszerész ismerősöm ment át orvosira vagy egy végzett biológus végezte el az állatorvosit, azokat nem mondom külön, mert ott rokon szakmákról van szó, de az is váltás, csak nem olyan nagy, mint az élelmiszermérnökből lett mentős.


"Imádom az olyan példákat, amikben nulla konkrétum van. Remek példa."


Több oka van, hogy nem írtam magamról többet, például éppen az, hogy kimagyaráznád, hogy ez meg az meg amaz, pláne,hogy másutt meg kéred, hogy ne méregessünk f..t, akkor örülj neki, hogy én megkíméllek ettől. (azért arra magadtól rájöhetnél, hogy ha biológusok, élelmiszermérnökök, gyógyszerészek az ismerőseim, akkor ezen a vonalon volt az adott végzettség, na mindegy, többet nem segítek)


Szóval mindent egybevetve itt az a gond, hogy te hiszed magad nem helikopternek, hanem minimum űrállomásnak, és nem vagy hajlandó leereszkedni mások világába, ahol messze nem úgy működnek a dolgok, mint hiszed.


ui. a levelezőn szerzett diplomákra, amiket itt ajánlgatsz másoknak meg gondolom kitalálnád, hogy "azt annyit is ér", ha valaki azt hozná példának. :-D

2019. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Békésben ennyik a fizuk,100-140 nettók....
2019. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

#25 inkább magamtól kerültem ki, az okj nem sok extrát adott.

Viszont az tényleg, nagyságrendekkel színvonalasabb volt az okj mint a bmf aka óbudai egyetem neumann jános informatikai kar, ahol 1 hónap kellett a hello worldig eljutni a heti 1 programozás órán, de 400kv-s 3 fázisú erőművi dolgokkal kellett számolgatni, heti több órán, és betanulni annak a dátumát, hogy mikor milyen számítógéphez köthető dolgot találtak fel, vagy jött ki nevezetes szoftver, ami szinén hihetetlen mód hasznos tudás, ahogy a többi töltelék óra.


Így lett az, hogy nem volt kedvem bejárni, magolni ezt a sok értéktelen tölteléket sem volt, inkább otthon játszottam, vizsgaidőszaknál be se jártam. Aztán mikor már több mint fél éve voltam java fejlesztő, jött a levél, hogy elfogytak a passzív féléveim, és a meglepetés, hogy jaaa szólni kellett volna hogy én már nem járok abba a fosba? :D


Na ott láttam a magyar diploma "értékét", meg hogy milyen a felsőoktatás. Ezt ismerősök is megerősítették, több szakról. Még szerencse, hogy az informatikában rég óta nem a papír számít, hanem a tudás.

2019. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!