Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért van a...

A magyar kormány miért van a diplomák ellen, amikor egy diplomás sokkal könnyebben talál állást és sokkal magasabb a fizetése?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem,hogy mire jó ez diplomaellenes politika.Nem radikálisan diplomaellenes, de azért ellenzi a kormány.

Illetve, a szakmunkásképzést támogatják, ami persze nem baj, de akkor sem kellene "diplomaellenesnek" lenni.


Elmondom az én problémámat.

Én gépgyártás-technológusként végeztem, pár éve.Amikor tanultam a tanárok kábították a tanulókat,hogy hú de jó végzettség ez, meg 1 hét alatt lehet állást találni vele jó fizetésért....stb

Műszaki beállítottságú vagyok,akkor nem akartam egyetemre menni (azóta már műszaki karon vagyok hallgató), ezért elvégeztem ezt.Középfokú műszaki végzettség, gondoltam biztos keresett.


Aztán kiderült,hogy egy nagy fenét, sőt a legtöbb középfokú műszaki végzettséggel nem lehet normális munkát találni Magyarországon.Normális alatt azt értem,hogy nem betanított szalagmunka meg műszakozás.

Két véglet van a munkaerőpiacon, diplomás pozíció vagy szalagmunka.



A történethez hozzátartozik,hogy kommunikációs szintű német nyelvtudásom is van,papírral.


Aztán nagy nehezen, 4 hónap után találtam állást.

Itt a kollégák 80 százaléka diplomás, ugyanazt csináljuk, de nekik 40 ezerrel magasabb az alapbére, mert van diplomájuk.


Még van 3 félévem az államvizsgáig,azt bánom,hogy nem egyből érettségi után egyetemre mentem.A saját naivitásom miatt veszítettem éveket.



Szóval, aki azt mondja,hogy nem kell diploma, elég a középfokú végzettség, az rohadtul nem ismeri a magyar munkaerőpiacot.



2017. nov. 19. 11:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%
kell a közmunkás
2017. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%

Nincs a diplomák ellen. Egyszerűen aza gond hogy a fiatalok már mind diplomában gondolkodnak és ezért hatalmas a szakmunkás hiány a diplomások 60% pedig nem fog állashoz jutni mert nagyon sok diplomás szakmában nagy a túlkínálat(orvosi pl. kivétel)


Az meg szakmától függ hogy mennyi a fizetés,már nálunk is egy festő keres nettó 300-500 ezer forintot stb ennek egyetlen oka hogy olyan kevés a hozzáértő ember és ez felnyomta a fizetéseiket.


Megjegyzem ez már nyugaton is így van nem csak nálunk

2017. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%

Jelenleg keresettebbek a szakmunkások, mint bármilyen diplomás. Ez tény. Megkockáztatom, hogy némelyik még jobban is keres. Azért támogatja ezek képzését a kormány, mert óriási hiány van belőlük, és ez a hiány egyre csak nő.


Saját példát mondok. Szegeden élek, alsó hangon 170 000 fős nagyváros. Az egész városban sikerült találnom 6(!) gázszerelőt, és azok közül a legkorábban 3 hónap múlva tudott jönni az egyik. 20 perces munkáért elkért 12 000 Ft-ot, anyagköltség egy 2990 Ft-os alkatrész volt.

2017. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Igazából azzal kellene elkezdened ennek a témának a megértését, hogy tisztába kerülsz a Fidesz céljaival és ideológiai hátterével. Ha ez megvan, onnantól kezdve már könnyű lesz.

De amíg normálisan gondolkodó embernek tekinted őket, addig nem fog menni.

2017. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Azért van szakképzett munkaerő-hiány, mert akinek van esze, elmegy más EU országokba pénzt keresni.... igazuk is van.


Diplomás emberekre igenis nagy szükség van, lenne... Csak hát az a helyzet, hogy az alulképzett munkásosztály az ami a mindenkori politikai elit által legbefolyásolhatóbb, kiszolgáltatott réteg. Szóval muszáj megerősteni a következő évtizedekre is ezt a remek szavazótábort, akiknek elég behinteni, hogy jönnek a setétbőrűek és elveszik a munkádat. Oszt már megyen is szavazni. Ennyi.

2017. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Például Amerikában sok a diplomás. Mert Amerika nem arra specializálódott hogy külföldi befektetőket hívott országába hogy mint egy gyarmaton, alkalmazzák az alacsonyan képzett munkaerőt. Hanem a helyi polgárokból alakult ki a "felső tízezer".

Míg Magyarország gyarmat lett, ahol az értelmiség szinte számkivetett lett. Amerikában mindennapos az hogy egy értelmiséginek részvényei vagy más befektetésből származó jövedelme is van amiből önmagában simán megélne. És az állása csak arra való hogy mégjobban élhessen. Míg Magyarországon már az is nagy szenzáció ha egy diplomás kézhez kap havi 250 000 Ft-ot.

Ha a multik behívása helyett saját gazdaságunk lenne, akkor ahogy a szocializmusban is volt, nagyobb megbecsülése lenne a diplomásnak. De az embereknek ugyanaz szokott lenni a véleménye a multikról mint a prostiknak a stricikről vagy mint az eladósodottnak az uzsorásról: Szerintük még jót is tesznek a pór néppel.

2017. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
#6 amerikában ezt úgy oldották meg hogy csak a legtehetősebbek szerezhetnek diplomát vagy azok akik kiemelkedő teljesítményt nyújtanak (ezért náluk magas ösztöndíj jár)
2017. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
19%
Munkaalapú társadalomban nem kell diplomások.
2017. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%

ma 11:52

Miért nem találsz fel akkor új terméket, amire van kereslet és tudnánk tömeggyártani? Ja, hogy ez nem így megy, de majd másvalaki megoldja helyetted biztos.

2017. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A jó édes ***** válasza:
50%

Nagyon feketén-fehéren akarod látni a dolgokat. Az egyik legfőbb tényező nem a politika, hanem az akadémikusok. Ezek azok a fazonok, akik a tudomány meg a diploma értéke felett őrködnek, s kicsit felment bennük a pumpa, mikor a bolognai rendszer bevezetése után hirtelen boldog-boldogtalan lediplomázhatott különböző úgynevezett "büfészakokon". Szerintem azt senkinek nem kell bizonygatni, hogy a magyar közoktatásban tanulók jelentős része különben is alkalmatlan arra, hogy egy tisztességes diplomát letegyen - akkor meg voltaképp miért is jó, ha 0-hoz konvergáló teljesítményért a kezükbe tolunk egy papírt? A legfőbb tényező ma a szakválasztásnál az a felvételizők számára, hogy ne legyen rajta matek. Most őszintén - ez szerinted nem nevetséges? Teljesen jogosan kurtították meg az állami helyek számát - de ha te magad műszaki szakon tanulsz, akkor gondolom az ottani általános lemorzsolódással is tisztában vagy. Mennyien szereznek diplomát a felvett mérnök és informatikus hallgatók közül? 40-50% ha jól tippelem? Nagyon gyenge emberanyag jön a közoktatásból, s az nem megoldás, hogy az egyetemi követelményeket könnyítsék, mert már nincs hova. Előbb zárkózzon fel a közoktatás olyan színvonalra, hogy a hallgatók ne kínainak lássák az első matek előadás anyagát, aztán lehet szó a felsőoktatásba felvettek számának növeléséről.

Apropó, ismert is egy szélsőséges esete annak, ha túltolják a felsőoktatást: van egy ország, ahol az emberek ~50%-ának van diplomája, mégsem érnek semmit. Ez Oroszország - ott hosszú hagyománya van a "büfészakoknak". Náluk teljesen hétköznapi, hogy valaki elmegy villamosmérnöknek és utána lesz szalagmunkás vagy autószerelő vagy kéményseprő, értelmiségi munkára esélye sincs. Nem érnek egy fabatkát sem a szovjet-orosz egyetemeken szerzett diplomák, mert annyira lebutították a képzéseket, hogy mindenkinek lehessen papírja (a pár moszkvai és szentpétervári elitegyetemtől tekintsünk el). Tehát ész nélkül nem lehet növelni a diplomások számát - minőséget is kell biztosítani mellé!

2017. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!