Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar diploma már teljesen...

A magyar diploma már teljesen értéktelen? Minek járnak mégis ilyen sokan egyetemre már?

Figyelt kérdés

Magyarországon csak szalagmunkásból és egyes szakmunkákból van hiány. Diplomásokból egyáltalán nincs, és 3-ból 2 diplomás nem is tud itthon elhelyezkedni. Külföldön is a legtöbbször nem a szakmájában tud.

Akkor mégis mikor omlik már össze a magyar diploma gyár? Mindenki egyetemre akar menni, holott semmi értelme.


2019. nov. 13. 15:24
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

"Szakmunkások felénk 100-140 nettókat keresnek, az pedig semmi mérnök pár év tapasztalattal 5-600 nettókat keres. Ezért nem akar senki szakmunkás lenni."


Ha cégnek dolgozik akkor lehet. De ha magánvállalkozást indít és szerez maga mellé egy segédmunkást, akkor simán kitalicskázzák a havi 600+ nettót is!


Tudom, mert tőlem is talicskázták volna a pénzt...


Volt aki 1.8 millióból pár perc győzködés után 1 millió forintot engedett. Ott helyben kiröhögtem. Rohadt semmirekellő tehetségtelen hiénák!

2019. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Azért járnak annyian egyetemre, hogy ne kelljen dolgozni + beleszámít a nyugdíjba. Én ezért jártam anno. Az sem lebecsülendő, hogy nem kell órákra bejárni és van fűtés. Manpság a globális felmelegedésben már ez nem számít.


Olcsó a BKV bérlet és kapsz családi pótlékot. Én így jártam végig a fizikus szakot. Jó volt oda beülni ahol anno Eötvös Loránd adott elő. Mostmár átköltöztek lágymányosra, szóval ez sem inspiráló. De azért a partik jók most is

2019. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!