Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem éreztétek a mai estét...

Ti nem éreztétek a mai estét szívbemarkolóan fájdalmasnak, hogy míg mi vereséggel felavattuk a túlárazott Puskás-stadiont, az alatt az osztrákok ünnepélyesen megnyitották a CEU kampuszát Bécsben?

Figyelt kérdés

[link]


Most már el tudom képzelni milyen nyomasztó és rabigába sújtó érzés lehetett a XVIII. században magyarként élni, hogy míg itthon nyomorgatták a jobbágyokat és üldözték a pórnép nyelvhasználatát, addig a bécsi operabálon, elegáns arisztokraták keringőztek Mozart dallamaira és két Tafelspitz elfogyasztása között jót röhögtek a magyarok sorsán. Csak ma már ezek az arisztokraták a saját vezetőink, míg az osztrákok fényévekről sz**nak ránk. Ez pedig talán még a történelmi megaláztatásoktól is fájdalmasabb.



2019. nov. 15. 22:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%
Inkább olyan semmilyennek, érdektelennek éreztem. A CEU kampuszát pedig leszarom Sorossal együtt. Amerikába vissza nem vihette, ott is kiutálták már.
2019. nov. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

11# te lehet, de sok értelmiségit érintett a dolog, legalább szolidaritásból ki lehetett volna állni mellettük.

Tudod, ez úgy működik, hogy előbb-utóbb mindenki sorra kerül. Csak már nem lesz aki kialljon erted, amikor te fogsz.


A kérdésre visszatérve, jó a hasonlatod kérdező.

Nekem mindig Orwell Àllatfarm című könyve jut eszembe. A disznók urizálnak, amíg azok, akiknek a segítségével jutottak hatalomra, meggebednek a munkában és a nélkülözésben.

2019. nov. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%
Uruguay egy jó csapat. Nem volt szégyen tőlük kikapni 2:1-re. Viszont Soros és a kottájából játszó ellenzéknek nem osztottak lapot.
2019. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
#11 jaja! Pedig mennyire logikus lett volna amerikába visszavinni egy campust aminek a lényege, hogy külföldön amerikai diplomát lehet szerezni, hiszen így az amerikaiak szerezhetnek amerik... várjunk csak? Valami nem stimmel! :O
2019. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

A stadionavató előre vetíti a jövőt: építettünk egy betonhalmazt, hogy még többen érezhessék, láthassák hogy milyen sz@r is a magyar futball! Egy "szentély" a sikertelenségünknek!

Inkább az egyetem, az legalább sikeres volt!

2019. nov. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ez Budapest, nem Bécs. És nem látom be, miért lenne "megalázó", hogy itt arénát avattak, ott meg CEU-t. Én örülök, hogy így alakult.
2019. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell nekünk Ceu tök felesleges
2019. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy analfabéta szerint az általános iskola is felesleges.

Egy Laca32-féle fidiótának az egyetem felesleges, s ezzel

Önmagát minősíti...

2019. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!