Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianonért miért nem vontak...

Trianonért miért nem vontak senkit felelősségre?

Figyelt kérdés
mintha semmi nem történt volna, minden ment tovább, az urak urak maradtak, a paraszt, a munkás marad ami volt...
2019. nov. 19. 19:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
36%

14 reagálva, én több könyvet elolvastam Trianonnal kapcsolatban, mindkét félről ír pozitív és negatív dolgokat.

Te hány Trianonnal foglalkozó művet olvastál el eddig? Olyan 100 oldalas terjedelműeket minimum, amin levan írva az előzmény és minden egyéb. Akkor okoskodj nekem ha minimum egyet elolvastál.

Ha ezek után is beskatulyázol, jó legyen, de akkor te meg egy hazug világban elő, magát mindentudónak valló egyén szintjére alacsonodsz le, aminél rosszabb kombináció nincsen, mikor valaki történelmet hamisitana mint te. Én csak a reális dolgokat követem, és az hogy minden nemzetiség ha választhatott volna a magyarokokhoz való tartozást választotta volna ez tény. Ezt még a román történész boia is elmondta, hogy a románok inkább autónomiát mint függetlenséget akartak, mert az erdélyi románok nyugatiak akartak lenni, nem pedig keletiek. De ez nem történt meg, érthető hatalmi célokból.

2019. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
71%
Pluszba rá, Magyarország nem volt kicsi, most se az, Montenegró vagy Luxemburg a kicsi, Magyarország közepes, akkor meg nagy volt. Népesség és terület téren jelentős, vagyis talán innen is cáfolhattalak volna, mutatva mennyire nincs realitáaérzéked és inkább te írsz hablatty dolgokat, mert ezt akarják a magyarokra ráerőltetni, hogy tőrödjenek bele, miközben pont arról van szó hogy még korántsem lejárt dolog, amit értelmezni kéne, nem pedig száraz ténynek tekinteni, hogy ez van és kész, mert az olaszok is megszerezték fiumet.
2019. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
45%

Mert a tervező-végrehajtó hatalom ma is ugyanaz. Nürnbergi színjátékra meg nincs szükség.

Ahogy írtad is, minden ment tovább. A terv szerint.

2019. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%

#24

Mondd ki nyíltan, amit akarsz, ne rébuszokban beszélj..

2019. nov. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

25

Válaszoltam a kérdésre, ennyi.

2019. nov. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mo. Közepes? Eu-ban. Oroszországhoz képest egy pötty.

Világszonten pedig jelentéktelen de magyon.

2019. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

27-s Oroszország nagy része lakatlan, Európába él a lakossága 80%-a, miközbe az a osszterulet kb 30%-a. Akkor ezek szerint Mongólia olyan jelentős lenne például? 4 millió lakos több mint 16-szor annyi területen mint Magyarország.

Sajnos vagy nem sajnos ezt is egy Trianonnal foglalkozó cikkben olvastam, hogy Magyarország közepes.

2019. nov. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!