Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is van akinek nagyon nem...

Más is van akinek nagyon nem tetszik a magyar himnusz? Ha igen neked miért? Szerinted mit kéne tenni vele? Újat írni vagy ezt újra írni, újra hangszerelni és új szöveget írni neki?

Figyelt kérdés
Borzalmasan nyomasztó, siratóódának, vénasszonykórusnak érzem, semmi hazaszeretetet nem vált ki belőlem, illetve inkább egy aféle nyavajgást és siránkozást érzek benne, kesergést stb....
2019. nov. 24. 20:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Van, de úgy kell neki.


Nekem tetszik a szövege is, a dallama is.


Mit kéne tenni vele? Egyszer majd visszaállítani az eredeti -ahogy mondják- verbunk jellegű hangvételre, és mintha valami olyat is mondott volna Erkel dédunokája, hogy 1930 valahányig még benne volt az eredeti szerinti harang is.


DE akárhogy is volt, szerintem az eredeti, Erkel által megírtra kellene visszaállítani. Ahogy lehet, amikor eljön az ideje.


Ha valakiből az "vált ki hazaszeretetet", hogy TETSZIK-e neki a hazája himnusza, akkor már régen megette a fene.

Azért mégse kéne abban a momentumban himnuszt váltani, amikor vannak, akik elkezdenek siránkozni, nyavaLYogni, hogy jaj, nem tetszik.

2019. nov. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem csupán nem tetszik, egyenesen szégyellem. Más nemzetek himnuszai mind arról szólnak, hogy az ott élők milyen büszkék magukra, mennyire szeretik a hazájukat; erre jövünk mi a szokásos érfelvágós önsorsrontásunkkal azon keseregve, hogy jajj, minket mindenki csak bánt, pedig nem is adtunk rá okot, de nem teszünk semmit azért, hogy bármit is javuljon a helyzet, csak várunk tátott szájjal, hátha megsegít a saját, különbejáratú istenünk. Tény, hogy ezzel a szöveggel tökéletes képet fest a magyar mentalitásról, de attól még szörnyű.
2019. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
19%
18:16: tökéletesen összefoglaltad!
2019. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy kéne játszani, ahogy eredetileg megírta Erkel. Gyorsabb, verbunkosabb jellege volt az eredeti kotta szerint.
2019. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
Van egy régi filmfelvétel IV. Károly koronázásáról, azon még az eredeti, verbunkos stílusban játsszák. Nem tudom, mikor terjedt el a mostani, lassú, búvalbaszott előadásmód.
2020. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

15

Azt írja a wiki, hogy 1938-ban "nyerte el" a mai változatát Dohnányi Ernő átdolgozásában.

2020. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!