Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is van akinek nagyon nem...

Más is van akinek nagyon nem tetszik a magyar himnusz? Ha igen neked miért? Szerinted mit kéne tenni vele? Újat írni vagy ezt újra írni, újra hangszerelni és új szöveget írni neki?

Figyelt kérdés
Borzalmasan nyomasztó, siratóódának, vénasszonykórusnak érzem, semmi hazaszeretetet nem vált ki belőlem, illetve inkább egy aféle nyavajgást és siránkozást érzek benne, kesergést stb....
2019. nov. 24. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Én is így érzek a himnusz iránt.Nekem is túl sok siránkozás és egy átlag embernek nehezen megénekelhető hangszín miatt teljesen át lehetne írni
2019. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Semmit nem kellene vele tenni! Maradjon, ne változzon!
2019. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Van még egy-két hozzád hasonló. Mondjuk nem is értem mire fel lenne jó megváltoztatni, csak mert a magadfajta ordítozóknak nem tetszik.
2019. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Abszolút egyetértek a kérdezővel. Teljesen újat kellene írni. Valami lelkesítőt, felemelőt. Ez a mostani a világ legrosszabb himnusza. (Bár a nemzeti karaktert kétségtelenül jól kifejezi.) De sajnos, ezt a kérdést szóba sem lehet hozni, mert egyből jön a hipokrita felhördülés.
2019. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem is szar. A Nélküled sokkal jobb lenne.
2019. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
NÉLKÜLED
2019. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Sok progresszív ember lehet ilyen. A világ legszebb himnusza, szépirodalmi értékű, csodálatos mindegyik strófa, a zene is felemelő, rendkívül lassú, megható. Nem hiszem, hogy a ballibekből, komcsikból bármi hazaszeretetet váltana ki.
2019. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Isten, áldd meg a magyart

Jó kedvvel, bőséggel,

Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel;

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbünhödte már e nép

A multat s jövendőt!

*

Az első 4 sorban semmi siránkozás nincs. Az 5. sorra gyógyír a 6. sor. Az utolsó 2 pedig összefoglalja, miért kell minket megáldani és miért szolgáltunk rá a víg esztendőkre. Csak olvasni kell a sorok közt.

A zenéje bár nem annyira dinamikus, mint az amerikai, vagy az olasz himnusz, de belőlem épp a viszonylagos melankóliája hozza elő az érzelmeket és a hazaszeretetet.

2019. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Pont olyan, mint maga Magyarország.
2019. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Nekem sem tetszik a Himnusz, túl depis, az egész csak önsajnálkozás, a Nemzeti dal sokkal jobb választás lenne. A Szózat szintén sokkal elfogadhatóbb lenne.
2019. nov. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!