Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lőnek és fenyegetik az...

Miért lőnek és fenyegetik az ATV-ét és a Hit gyülekezetét?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 08:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Peldaul hogy felhivjak magukra a figyelmet.
2008. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

Egy másik forumon egy hit gyülekezetes csaj nyomja a hülye dumáját mindig. Hogy Jézus csak jézuson keresztül lehet istenhez szólni, és jézus csak az ö gyülekezetükben kikeresztelkedett és rendszeresen a körbe járo embereket hallgatja meg.

De ezt olyan komolyan mondja, hogy már ezer millio veszekedés ment keresztül, mert annyira kivan mosva az agya hogy hiába mondják enki, hogy ez nem így van és a gyülekezet csak agyat mos, nem hisz. azt mondja vele semmi rossz nem történhet mert isten öt meghallgatja, de bezzeg azért van annyi tragédia mert istan a többiek nem hajlandó meg hallgatni.

na mikor egy gyülekezet ennyire kimossa az emberek agyát akkor elég nagy harag lesz a hozzá tartozókban. pláne mikor az öregek az összes spórolt pénzüket egy gyülekezetnek adják, mert a családjuk esetleg rosszul imádkozik.

2008. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Agymosás?Ezt hogy érted?Én úgy tudom,hogy a Hit gyülekezetében nem kötelező adakozni,más néven ahogy a Biblia nevezi tizedet adni.Ott semmi sem kötelező úgy tudom.Olvasom a Bibliát és ott is úgy van,hogy a jó kedvű adakozót szereti az Isten.Ami nem kényszerből és vallásos cselekedetből hanem önszántából teszi az ember.Javítsatok ki ha tévednék.
2008. nov. 18. 17:10
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
A Hit gyülekezetében kötelező az adakozás. Minden tagnak át kell utalnia fizetésének tíz százalékát a gyülekezetnek. Ez is a tagság feltétele.
2008. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ezt biztosan tudom,hogy nem kötelező az adakozás és nem feltétele a tagságnak.Nincs is semmi féle követelmény.Ne írj olyant ami valótlan és csak szájról szájra terjed.
2008. nov. 19. 06:18
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Viszont azert, hogy "az Isten jobban szeresse" ezert megteszi. Akkoris ha nem kotelezo. Nem ismerem a "tagsag" felteteleit, de a Bibliaban ugyebar ez all: "Add meg Istennek ami az Istene, a csaszarnak ami a csaszare". Istennek hit kell, nem penz. Attol nem fogok jobban hinni hogy penzt adok valakinek. Az kell az ordogi terveimhez ;)
2008. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy nem kötelező a HGY-ben adakozni, az nem igaz. Kötelező tizedfizetés van, még ha ez nincs is kimondva. Nem hallottam, tudom.

Hasonlóképpen "kategorizálva" vannak a hívők, adakozásuk, aktivitásuk szerint. Vannak "jó hívők" és vannak "rossz hívők". Vannak csórók és vannak fejhetők. (A jelzők belső körökben is használtak.)

A tűz mellől tudok sok mindent.

Amíg valaki bort iszik és vizet prédikál, addig hithű ember nem lehet. Ismerek olyan "fő pásztort", aki túl van egy váláson, mégis ő vezeti a birkákat. Holott ezt a szabályzatuk tiltja. De erről nem tud senki :)

2008. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, kedves kérdező, hogy miért nem hiszed el, hogy igenis VAN kötelező tizedfizetés a Hit gyülekezetében. Ha nem hiszed el olyanoknak, akik első kézből tudják ezt, akkor próbálkozz meg belépni, és majd meglátod, hogy igenis vannak bizonyos feltételek, hogy tag lehess..
2008. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

De akkor miert fenyegetik a HIT Gyulekezetet? Annak ellenere hogy van kotelezo fizetes, aki akar fizessen!

Joga van hozza, nem? Aki akar, ugyis jar, aki nem, az meg nem fog jarni. Szerintem ennel sokkal rosszabb helyek, dolgok is vannak az eletben mint a Hit Gyulekezet. Nalunk otthon, amikor nezem az ATV-n oket, akkor apam mindig lekapcsolja a TV-t, es nem engedni nekem hogy nezzem. Miert ne nezhetnem, nem jarok el a gyulibe, de otthon szeretem nezni. Mi van ebbe annyira rossz, hogy mi is veszekszunk e miatt. Nem ertem.

Tenyleg ennyire veszelyesek?

2008. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utána jártam és kérdezősködtem a dolgoknak.Nincs kötelező tized fizetés és nincs semmi olyan kritérium ami kötelezővé tenné a tagságot.
2008. nov. 20. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!