Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki ismeri a Golgota Keresztén...

Aki ismeri a Golgota Keresztény Gyülekezetet, elmondaná a véleményét, a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 12:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Most lehet, hogy jönni fognak olyan válaszok, hogy kerüld el, szekta, de rendszerint olyanoktól, akik még életükben nem voltak ott. Úgyhogy inkább megelőzöm őket, mert én oda járok.

Nagyon-nagyon jó!!! Fiatalos, laza, de nem csak fiataloknak szól, járnak oda kimondottan idős emberek is. Azt szeretem benne, hogy noha nagyon komolyan van véve a Biblia, a kevésbé népszerű részei is, (pl. a párkapcsolatok terén) ugyanakkor nem tesznek több terhet az emberekre, mint muszáj. Nem szabják meg, mit nézhetsz/hallgathatsz/olvashatsz, kikkel barátkozhatsz, milyen ruhában járhatsz stb. A többi keresztény gyülekezetet magukkal egyenrangúnak tartják, akkor is, ha fordítva nem feltétlenül van így. A tanítások a Bilblián alapulnak, a közösség nagyon jó, csak ajánlani tudom. Ha van még kérdésed, írj bátran privit.

2010. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
7%

"A többi keresztény gyülekezetet magukkal egyenrangúnak tartják, akkor is, ha fordítva nem feltétlenül van így. A tanítások a Bilblián alapulnak"


Miért, gondolod, hogy Jézus és az első századok keresztényei magukkal "egyenrangúnak" tartották a többi vallást?

2010. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert ugyanaz a vallás, csak más szervezet. A korintusi gyülekezet sem nézte le pl. az efezusit. Nem Te vagy az első Jehova tanú, akinek megpróbálom elmagyararázni.
2010. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

Jehova Tanúin kívül még számtalan felekezet vallja, hogy a különböző vallások nem egyenrangúak egymással! Szinte mind a saját igazát hirdeti - mi ebben a rendkívüli és természetellenes?!


Ez az egyik, a másik pedig az, hogy a "korintusi" és az "efézusi" gyülekezet valóban egy vallásba tartoztak, csak különböző gyülekezeteik voltak, de a mai különböző egyházak, mást is tanítanak!

2010. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


A budapesti Golgota Keresztény Gyülekezet az amerikai Calvary Chapel közösség magyarországi gyülekezete.

Ha jól tudom ez egy úgynevezett harmadik hullámos közösség, ami a pünkösdi ill. karizmatikus ébredési mozgalom legújabb formája, kevésbé "erőszakos" mint pl. a hitgyülekezet, bár itt is hangsúlyosak a lelki ajándékok, de nem "kötelező" a nyelveken szólás...


Üdv. Péter

2010. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szia, Péter!


Mit értesz azon, hogy "erőszakos" a hit gyülekezetével kapcsolatban?

2010. szept. 24. 08:51
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
A Golgota alapvetően egy jó gyülekezet. Egy évig jártam a hétköznapi alkalmakra, és szerettem, mert tényleg nem tévtanítás, amit mondanak, a Biblián alapszik, és nagyon jó gondolatok, dalok voltak. Nekem az az egy nem jött be, hogy mint közösség számomra nemigen funkcionált. Egy éven keresztül senki nem szólított meg, senki nem beszélgetett velem, ami mondhatjátok, hogy részben az én hibám, mert így van, de részben pedig szerintem tényleg rossz, hogy ott senki nem figyel az ilyenekre. Most már hál' Istennek megtaláltam a gyülekezetemet, ahol beépültem a szolgálatba, közösségbe, és mi kifejezetten figyelünk az új vendégekre, beszélgetünk velük... szerintem ez fontos. Ezt az egyet nem szerettem ott, hogyha egyedül mentem egyedül is kellett végigülnöm az alkalmat. Egyébként meg ajánlani tudom, mert nagyon jó gyülekezetnek tartom, és méltatlanul kicsinyli le a többi egyház, mert a közösség kovácsolást kivéve rengeteg dolgot lehetne tőlük tanulni...
2011. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon jó a Golgota, én nagyon meg vagyok elégedve vele.

Nekem az tetszik benne, hogy Jézus van a középpontban és sokszor elmondják, hogy mit jelent az Ő megváltása, hogy mit végzett el értünk a kereszten. Isten szeretetét és kegyelmét hirdetik. Arra bíztatnak, hogy önállóan is keressük az Urat, ismerjük meg, legyen személyes kapcsolatunk Vele. És ebben segítenek is a tanításokkal, mindent elmagyaráznak, nincs semmi olyan rész a Bibliában, amit takargatnának előlünk, amit csak a vezetők tudhatnak. Úgy mutatják be Istent, mint amilyen a Biblia alapján. A vezetők nem akarnak hasznot húzni belőlünk (pl. nem mondják azt, hogy Isten csak akkor szeret és csak akkor van üdvösségünk, ha pénzt adunk a gyülinek), nem akarnak uralkodni felettünk vagy manipulálni minket, nem akarják, hogy függjünk tőlük. Nem állítják a vezetők magukat Isten és az ember közé közvetítőként. Azt hangsúlyozzák, hogy mindenkinek személyes kapcsolata lehet az Úrral Jézus által.

Az újaknak is sok lehetőség van ismerkedni, vannak kifejezetten nekik szóló programok, csak részt kell rajtuk venni. Vannak házicsoportok, ahol szintén lehet ismerkedni. Olyan sokan járnak oda, hogy nem lehet senkiről tudni, hogy új.

2011. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
67%
Hali. Én 2 éve tértem meg az első magyarországi golgiban, Baján. A gyülekezet most ünnepelte a 20. évfordulóját, és ahogy hallottam, rengeteg mindent megélt. Volt már szakadás -amivel hiszem, hogy Isten megtisztította a közösséget- és voltak báránybőrbe bújt farkasok is, akiket szerencsére -pont mostanában- sikerült kiszűrni. Én egy evangélizációs alkalommal tértem meg, és hiszem, hogy számomra ez a legjobb hely, s tudom, hogy máshol nem is tudtam volna megtérni. Itt Isten nagyon erősen munkálkodik, a pásztoron pedig nagyon érezhető az alázatosság és Isten keresése, az odaszántság. Tudom ajánlani mindenkinek, mert teljesen jót tanítanak, jó módszer, és hiteles, Biblián alapuló.
2012. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 vzdaniel válasza:
65%
Hit Gyülis vagyok .Voltam a Golgotában .Nekem tetszett .Jól éreztem ott magam .Egy keresztény jól érzi magát olyan helyen , ahol az Ige ,Jézus s a Szentlélek van felmagasztalva :-)A Golgotában is ezt éreztem.Egy másik válaszhoz hozzászolva : nem "erőszakosak" a hitesek :-)
2012. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!